Pies w domu

Nawykowa choroba lokomocyjna psów, jak zapobiegać

Trudno z uśmiechem na ustach planować jakąkolwiek podróż z psem, jeśli nasze zwierzątko już po wejściu do samochodu zaczyna nerwowo przełykać ślinę.

Przyzwyczajanie psa do samochodu, czyli komfort wspólnej jazdy

W poprzednim felietonie, o kolędach śpiewanych w środku lata, pisałam o skutkach drażnienia psa pozostawionego w aucie, o tym, jak silnie psy odbierają nasze emocje, także podczas jazdy.

Kolędy w środku lata, czyli o emocjach psa

Psie emocje to przeogromny temat – rzeka.

Cieczka na osiedlu oczami przewodnika samca… Co robić?

“Znowu cieczka w klatce obok…”, “Jakbym nie miał hodowlanej suki, to bym ją wysterylizował, bo potem pies się tylko męczy”, “Mogłaby chociaż nie chodzić z tą suczką po okolicy…” Często się to słyszy z ust osób, które mają niekastrowane samce na osiedlu.

Całe życie się uczymy. Psy także!

Często powtarzane jest zdanie: “Cały życie trzeba się uczyć”.

Zobojętniamy psu ptaki

Młody malinois, podobnie jak niejeden ciekawski psi podrostek, postanowił zawrzeć bliższą znajomość z gołębiami lądującymi na podwórku.

On się tylko chciał przywitać… A jednak nie chciał…

Czy świat nie byłby lepszy, gdybyśmy się wzajemnie szanowali?

Ciszę słyszę, psa nie słyszę, kontrola szczekania

Jedno z trudniejszych zadań, stawianych przed trenerami i właścicielami zwierzaków, to kontrola szczekania.

Mleczne igiełki

Jeśli sprowadziliśmy dwumiesięcznego szczeniaka do domu, od razu musimy go przekonać, że chociaż wymiana mlecznych zębów na stałe jest drażniąca i bolesna, to lepiej, aby te ostre igiełki nie zostawiały krwawych szram na rękach i nie spowodowały także wymiany umeblowania.

Delikatny pysk psa …

To cecha przydatna na polowaniu, jeśli zadaniem psa jest na przykład przyniesienie postrzelonego ptaka.

Jak wprowadzić klatkę kennel dla psa

W okresie pandemii z radością ale też z pewnym niepokojem zauważyliśmy wzrost zainteresowania zakupem szczeniaka czy też adopcją psa.
09/07/2020

Wychowanie psa zaczyna się od wyboru

Na pewno masz i takich przyjaciół, którzy kochają problemy.

Recepta na stabilnego psa

Recepta jest bardzo prosta – kolejne urlopy trojga domowników i wygodny do szybkiego zakładania dres dla każdego z nich.

Co z niego wyrośnie

Pod takim właśnie tytułem opisywałam dość szeroko w jednym z czasopism różne sposoby testowania szczeniąt – jeszcze przy mamie, w hodowli.

Klatka kennelowa? To się może przydać!

Niektóre osoby, gdy słyszą „klatka kennelowa”, to myślą „więzienie”.

Pies w domu

Decyzja o przyjęciu psa do domu musi być w pełni świadoma. Ma to być odpowiedzialna decyzja dorosłego człowieka. Na naszym portalu o psach nosem.pl znajdziesz merytoryczne artykuły o tym, na co zwrócić uwagę, zanim pod wspólny dach trafi czworonożny członek rodziny.

Czy zabrać psa ze schroniska? Czy jest się przygotowanym na adopcję? Czy każdy może adoptować psa po przejściach? Czy może lepiej wziąć szczeniaka z hodowli? Jeśli zdecydujecie się na szczeniaka, to jaką rasę wybrać? Na co zwrócić uwagę w hodowli? Jak wychować szczeniaka, gdy już zapadła decyzja o zabraniu malucha do domu? Jak od początku dobrze budować wzajemną relację w domu? Czy potrzebna będzie klatka kennelowa? Jak dobrze wprowadzić klatkę kennelową? Na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wychowanie psa? To tylko niektóre z pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, zanim zamieszka z nami w domu pies.

Wychowanie psa to sztuka

Pies w domu powinien czuć się bezpiecznie. Co zrobić, aby tak faktycznie było? Warto od początku wprowadzić pewne reguły. Ustalić z domownikami zasady, którymi wszyscy będą się kierować. Chodzi przecież o to, aby wieść razem odpowiedzialne, przyjazne, pełne miłości życie. Wychowanie psa nie jest taką prostą sprawą. Mądre wychowanie psa to sztuka. Na naszym portalu o psach przeczytasz, jak wychować szczeniaka na zrównoważonego psa. Nie zabraknie informacji na temat budowania wzajemnej relacji i zaufania.

Znajdziecie również wiele cennych wskazówek, na co zwrócić uwagę przy adopcji dorosłego psa. Jak sprawić, by pies w domu dobrze odpoczywał? Czy bawić się z psem w domu, czy lepiej na dworze? W tym dziale znajdziecie pełne cennych informacji artykuły, które pomogą wam prowadzić szczęśliwe życie z psem. Dowiecie się, jak pozytywnie spędzać razem czas.

Życie z psem

Wychowanie psa to proces. Wszyscy uczymy się całe życie, a nasze psy uczą się wraz z nami. Na co zwrócić uwagę, kiedy pracujemy z psem w domu, a na co, gdy trening trwa na dworze? Jak nauczyć szczeniaka dobrych manier? Jakich błędów można uniknąć, a jak naprawić te, które już zostały popełnione? Pies potrzebuje jasno określonych zasad. Dobrze, aby wszyscy domownicy je znali. Konsekwencja to klucz w wychowaniu.

Nasi autorzy dzielą się swoim doświadczeniem budowania relacji z czworonożnym domownikiem. Pokazują przyjemne oblicze nauki w domu. Pozytywne metody w pracy z psem, pochwała słowna, wzmacnianie pożądanych zachowań, recepta na stabilnego psa, to tylko niektóre z poruszanych zagadnień. Na naszym portalu o psach nie brakuje także tematów dotyczących testów szczeniąt, recepty na stabilnego psa, nauki czystości, socjalizacji, pielęgnacji domowej, czy sposobów nagradzania.

Pragniemy, aby portal o psach nosem.pl ułatwiał wam wspólne życie z psem pod jednym dachem. Dzielimy się ciekawostkami, jak zmęczyć w domu psi umysł. Piszemy o wszystkim, co może sprawić, aby ludzie i ich pies w domu czuli się po prostu dobrze. Nie unikamy też trudnych tematów, jednak zawsze szukamy rozwiązań. Chcesz być jak najlepszym przewodnikiem swojego psa? Zapraszamy do lektury i poszerzenia wiedzy!

Zapisz się do newslettera