Co z niego wyrośnie

Co z niego wyrośnie

Pod takim właśnie tytułem opisywałam dość szeroko w jednym z czasopism różne sposoby testowania szczeniąt – jeszcze przy mamie, w hodowli. Tu zaproponuję najprostszy możliwy sposób oceny każdej z prześlicznych futrzanych kulek, wybiegających nam na spotkanie.

Wspieraj Autora na Patronite

Po pierwsze – zawrzyj osobistą znajomość z suką zanim zamówisz po niej szczeniaka. Zestresowana, trzymana w złych warunkach psica na pewno nie urodzi spokojnych zrównoważonych szczeniąt.

Zobacz naszą ofertę

Promocja!
Game Dog Aniflexi Fit 300g

Game Dog Aniflexi Fit 300g

Wspomaga prawidłowy rozwój układu ruchu

159,00  149,00 
Smaczki treningowe PUPPY 200g

Smaczki treningowe PUPPY 200g

Kaczka i indyk z bananami, naturalne smaczki treningowe Pokusa

15,90 
Karma Baltica dla szczeniaka jagnięcina z cielęciną – 12kg

Karma Baltica dla szczeniaka jagnięcina z cielęciną – 12kg

Dla szczeniąt wszystkich ras

319,00 

Po drugie – zamawiając szczeniaka upewnij się, że hodowca pozwoli na przetestowanie w swojej obecności wszystkich szczeniąt lub przynajmniej tych, spośród których możesz wybierać.

Po trzecie – zanim dotkniesz któregokolwiek szczeniaka, postaraj się abyś miał na sobie znajomy, przyjazny malcom zapach – jeśli to tylko możliwe, odnów znajomość z psicą.

Po czwarte – weź ze sobą kilka pustych,  specjalnie trochę podziurawionych pojemników po jajkach. Poproś hodowcę, aby do jednego z nich włożył garść tego, czym dokarmia szczeniaki. Zabierz także dużą papierową torbę i kilka zmiętych papierowych kulek.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Po piąte – usiądź wygodnie w kojcu czy pokoju, poproś hodowcę o przynoszenie kolejno każdego z maluchów, po każdym zapisuj swoje obserwacje.

Najpierw zanotuj w jaki sposób maluchy zawierały z Tobą znajomość., na ile interesowały się badaniem otoczenia, czy ignorowały Twoją obecność. Jeżeli którekolwiek szczenię spróbuje ukryć się w kącie, poproś hodowcę, aby od razu zabrał je do matki. Przed szczeniakiem nie okazującym lęku postaw schowaną przedtem papierową torbę – zapisz czy i w jaki sposób maluch zbada nowe zjawisko. Poturlaj po podłodze zmiętą kulkę papieru. Malca, który spontanicznie pobiegnie za kulką i wróci z nią do człowieka, sama porwałabym niczym diabeł duszę – szczenię uciekające z papierową zdobyczą także zapowiada się bardzo dobrze. Ustaw wśród pustych pojemników jeden z karmą; dowiesz się za chwilę czy szczenię już potrafi odnaleźć źródło najbardziej atrakcyjnego, poznanego wcześniej zapachu. Wreszcie siedząc lub leżąc zachęć do kontaktu. A potem sprawdź, na ile Twoje oceny chęci badania otoczenia, gotowości pogoni za łupem, uzdolnień węchowych i zachowań socjalnych szczeniąt zgadzają się z opiniami hodowcy. I wybieraj.

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Jak pomóc psom w schroniskach w okresie świątecznym
18/12/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać