Ciekawostki

Pies ratowniczy luzem w lesie – prezes STORAT wyjaśnia zamieszanie prawne

Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT działa ponad 20 lat.
17/11/2020

Niezapomniane dwa kilo kiełbasy, czyli szkolenie się opłaca!

Zanim opowiem dzisiaj o kiełbasie i smacznie opłacalnym szkoleniu, wrócę raz jeszcze do nauki rewirowania.

Całe życie się uczymy. Psy także!

Często powtarzane jest zdanie: “Cały życie trzeba się uczyć”.

“Ja tylko chciałem pogłaskać…”. Przestrzeń osobista psa – dlaczego tak często o niej zapominamy?

Cmokanie na psa, podbieganie, by nagle pogłaskać, budzenie emocji… To chyba dość znane opiekunom psów zachowania przechodniów.

Czy psy naprawdę potrafią okazywać nam wdzięczność?

Wciąż trwają różne badania na temat tego, czy nasze psy mogą odczuwać prawdziwą wdzięczność, czy nie.

Pies jako interaktywna zabawka?

Wydawałoby się, że trudno wpaść na taki pomysł, aby z psa zrobić interaktywną zabawkę, wypożyczaną na weekend albo na godziny.

Żółta wstążka nie dla ozdoby. Dlaczego niektóre psy ją noszą?

“Yellow Dog” to projekt, który został zainicjowany kilka lat temat z myślą o ludziach i ich psach na całym świecie.

Wakacje z psem

Większość z nas nie wyobraża sobie urlopu bez swojego psa.
29/06/2020

Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie psa.

Tym większy kłopot, nie tylko dla baby, jeśli ot tak, dla kaprysu, kupuje się zwierzątko wprawdzie modnej akurat rasy, ale przez pokolenia hodowane nie do zagłaskiwania i nie na kanapę.

Bierzesz szczeniaka do konkretnej pracy? Dobrze wybierz hodowlę!

Przyszedł taki moment w twoim życiu, że postanowiłeś wziąć szczeniaka wymarzonej rasy do konkretnej pracy z nim.

Klatka kennelowa? To się może przydać!

Niektóre osoby, gdy słyszą „klatka kennelowa”, to myślą „więzienie”.

Czas relaksu… O psich masażach słów kilka

O kwestiach związanych z dotykaniem psów można by było pisać naprawdę wiele.  Dziś spróbujemy się zastanowić nad tym, czy pies może potrzebować masażu relaksacyjnego oraz spróbować podjąć refleksję: czy mój pies w ogóle lubi dotyk?

Ciekawostki o psach

Na portalu o psach nosem.pl nie brakuje ciekawych tematów. Chcemy tworzyć z wami społeczność przewodników i miłośników psów, którzy wierzą w zdolności swoich czworonożnych członków rodziny i pragną pomagać im w nieustannym rozwoju.

Pies i zabawa

Na naszej stronie możesz znaleźć ciekawe pomysły na wspólną zabawę z psem. Zabawa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego psa i nie może jej zabraknąć w jego życiu. Zabawa psa z przewodnikiem daje czworonogowi poczucie bezpieczeństwa i umacnia wzajemne więzi. Z psem bawimy się zarówno podczas sesji treningowej, jak i na spacerach. To jeden z elementów psiej codzienności. To tak naprawdę najprostszy sposób budowania wspaniałej relacji z psem!

Pies jest szczęśliwy, kiedy jego przewodnik inicjuje zabawę. Dobrze wypracowana zabawa przewodnika z psem może przynieść bardzo wiele korzyści obu stronom. Na naszym portalu o psach nie brakuje ciekawostek na temat zabaw męczących psi umysł. Nie brakuje pomysłów na aktywne spacery z zabawą w tle. Dowiesz się, jak prawidłowo bawić się z psem szarpakiem i dlaczego nie powinieneś zostawiać psa z takimi zabawkami samego. Dowiesz się, jak kontrolować zabawę i jak sprawić, abyś to ty był najatrakcyjniejszy dla swojego psa. Właściwa struktura zabawy jest bardzo istotna. To przewodnik zaczyna, prowadzi i kończy zabawę ze swoim psem. Dlaczego? O tym w artykułach naszych specjalistów!

Psi relaks

W tym dziale nie brakuje ciekawych artykułów o miodzie, ziołach, podróżach z psem, a także o masażu relaksacyjnym psa. Czy twój pies lubi dotyk? Czy głaskanie sprawia mu przyjemność? Jeśli tak, to możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Masaż relaksacyjny to nie tylko dobry sposób na przyjemny odpoczynek, ale i wzmocnienie mięśni psa. Pomaga psu się wyciszyć. Uczy wzajemnego zaufania. Pogłębia relację na linii człowiek pies. 

Często jest tak, że psia główka dużo pracuje. Szkolenie, sport, zabawy węchowe… Potrzebny jest jej relaks i odprężenie. Długi, zdrowy psi sen to podstawa. Jednak dla wielu psów odprężeniem będzie także masaż. Jak masować, aby było dobrze? O tym także przeczytasz na naszym portalu o psach nosem.pl. 

Psie uczucia i ciekawostki o psach

Poruszamy wszystkie ważne dla was tematy. Znajdziecie tutaj m. in. artykuły o przestrzeni osobistej psa, wakacjach z psem, hodowlach psów rasowych, wystawach psów rasowych, projektach związanych z psami, psich emocjach i uczuciach. Czy psy okazują wdzięczność? Jak psy wyrażają miłość? Jak przejawia się empatia u psów? Jak psy mogą radzić sobie ze swoimi emocjami? Jak przewodnik może pomóc psu, aby zachowywał spokój? Jak ludzkie emocje wpływają na zachowanie psa? Odpowiadamy w tym dziale szczegółowo na te i inne pytania.

Cały czas odkrywamy psi świat. Jest tyle ciekawych rzeczy, których jeszcze możemy o psach się dowiedzieć. Odkrywajmy psie tajemnice razem! Mając jednocześnie świadomość tego, że nie wszystko zdołamy odkryć. Nasze światy się jednak różnią, ale już samo podejmowanie prób wspólnego odkrywania tych światów jest fascynujące. My uczymy psy, ale i psy uczą nas wielu wspaniałych rzeczy. Uczmy się razem!

Zapisz się do newslettera