Ciekawostki

Ubezpieczenie psa, zwrot kosztów leczenia

W ostatnim czasie kiedy zaproszono mnie do współpracy przy projekcie “ubezpieczenie psa” w pierwszej chwili myślałam, że się przesłyszałam – dla psa?
25/02/2021

Z miłości do jamników! Jamniki – historia… nosem czytana

O miłości do jamników, o tym, co wyróżnia psy tej rasy, rozmawiamy z Iwoną Lech, która od wielu lat, wraz z mężem Leszkiem, hoduje jamniki miniaturowe krótkowłose, prowadząc domową hodowlę psów rasowych Z Szyszkowego Uroczyska FCI.

Wyżeł weimarski – pies, który kocha pracę!

Wyżeł weimarski krótkowłosy to pies, który najbardziej czuje się szczęśliwy wtedy, kiedy wykonuje pracę dla swojego przewodnika i jest za nią chwalony.

Czy nosework sprawdzi się jako element terapii behawioralnej?

To, że psi nos jest niezwykły, to już wiemy, każdy czworonóg postrzega świat głównie za pomocą węchu.

Retrievery to nie pluszaki, opowiada Katarzyna Chrobak

Retrievery, o psach, które kochają wodę, aport, pracę z człowiekiem, o plusach i potencjalnych minusach życia z retrieverem, opowiada Katarzyna Chrobak, hodowca, pedagog, instruktor szkolenia psów i zoopsycholog.

Węch psa. Jak pachnie… czas? Psi nos o tym wie…

Czy wiecie, że psy potrafią odtworzyć, co działo się w konkretnym miejscu i co za chwilę może się wydarzyć?

Pies zimą w mieście. Popękane opuszki łap i nietypowa pomoc szkoleniowa

Niemal każdy pies cieszy się zimowym spacerem – tarzanie się w śniegu sprawia zwierzakom przyjemność, podobnie jak dzieciom.

Jak przygotować psa do Sylwestra, oswajanie psa z hałasem

Psy w Niemczech, które boją się fajerwerków, mogą odetchnąć z ulgą.

Dlaczego pies to nie prezent pod choinkę? Wyjaśniamy!

Pies to nie prezent pod choinkę, to zdanie wymieniane wielokrotnie w sieci, umieszczane jest na memach i plakatach.

Prezent dla psa na święta? Jaki wybrać mądrze …

Pies jest członkiem rodziny i coraz częściej znajduje prezenty pod choinką tak, jak inni domownicy.

Pies i kot w jednym domu

O ludziach, którzy nie potrafią ze sobą żyć i ciągle się kłócą mówi się, że żyją jak pies z kotem.

Pies ratowniczy luzem w lesie – prezes STORAT wyjaśnia zamieszanie prawne

Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT działa ponad 20 lat.

Niezapomniane dwa kilo kiełbasy, czyli szkolenie się opłaca!

Zanim opowiem dzisiaj o kiełbasie i smacznie opłacalnym szkoleniu, wrócę raz jeszcze do nauki rewirowania.

Całe życie się uczymy. Psy także!

Często powtarzane jest zdanie: “Cały życie trzeba się uczyć”.

“Ja tylko chciałem pogłaskać…”. Przestrzeń osobista psa – dlaczego tak często o niej zapominamy?

Cmokanie na psa, podbieganie, by nagle pogłaskać, budzenie emocji… To chyba dość znane opiekunom psów zachowania przechodniów.

Ciekawostki o psach

Na portalu o psach nosem.pl nie brakuje ciekawych tematów. Chcemy tworzyć z wami społeczność przewodników i miłośników psów, którzy wierzą w zdolności swoich czworonożnych członków rodziny i pragną pomagać im w nieustannym rozwoju.

Pies i zabawa

Na naszej stronie możesz znaleźć ciekawe pomysły na wspólną zabawę z psem. Zabawa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego psa i nie może jej zabraknąć w jego życiu. Zabawa psa z przewodnikiem daje czworonogowi poczucie bezpieczeństwa i umacnia wzajemne więzi. Z psem bawimy się zarówno podczas sesji treningowej, jak i na spacerach. To jeden z elementów psiej codzienności. To tak naprawdę najprostszy sposób budowania wspaniałej relacji z psem!

Pies jest szczęśliwy, kiedy jego przewodnik inicjuje zabawę. Dobrze wypracowana zabawa przewodnika z psem może przynieść bardzo wiele korzyści obu stronom. Na naszym portalu o psach nie brakuje ciekawostek na temat zabaw męczących psi umysł. Nie brakuje pomysłów na aktywne spacery z zabawą w tle. Dowiesz się, jak prawidłowo bawić się z psem szarpakiem i dlaczego nie powinieneś zostawiać psa z takimi zabawkami samego. Dowiesz się, jak kontrolować zabawę i jak sprawić, abyś to ty był najatrakcyjniejszy dla swojego psa. Właściwa struktura zabawy jest bardzo istotna. To przewodnik zaczyna, prowadzi i kończy zabawę ze swoim psem. Dlaczego? O tym w artykułach naszych specjalistów!

Psi relaks

W tym dziale nie brakuje ciekawych artykułów o miodzie, ziołach, podróżach z psem, a także o masażu relaksacyjnym psa. Czy twój pies lubi dotyk? Czy głaskanie sprawia mu przyjemność? Jeśli tak, to możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Masaż relaksacyjny to nie tylko dobry sposób na przyjemny odpoczynek, ale i wzmocnienie mięśni psa. Pomaga psu się wyciszyć. Uczy wzajemnego zaufania. Pogłębia relację na linii człowiek pies. 

Często jest tak, że psia główka dużo pracuje. Szkolenie, sport, zabawy węchowe… Potrzebny jest jej relaks i odprężenie. Długi, zdrowy psi sen to podstawa. Jednak dla wielu psów odprężeniem będzie także masaż. Jak masować, aby było dobrze? O tym także przeczytasz na naszym portalu o psach nosem.pl. 

Psie uczucia i ciekawostki o psach

Poruszamy wszystkie ważne dla was tematy. Znajdziecie tutaj m. in. artykuły o przestrzeni osobistej psa, wakacjach z psem, hodowlach psów rasowych, wystawach psów rasowych, projektach związanych z psami, psich emocjach i uczuciach. Czy psy okazują wdzięczność? Jak psy wyrażają miłość? Jak przejawia się empatia u psów? Jak psy mogą radzić sobie ze swoimi emocjami? Jak przewodnik może pomóc psu, aby zachowywał spokój? Jak ludzkie emocje wpływają na zachowanie psa? Odpowiadamy w tym dziale szczegółowo na te i inne pytania.

Cały czas odkrywamy psi świat. Jest tyle ciekawych rzeczy, których jeszcze możemy o psach się dowiedzieć. Odkrywajmy psie tajemnice razem! Mając jednocześnie świadomość tego, że nie wszystko zdołamy odkryć. Nasze światy się jednak różnią, ale już samo podejmowanie prób wspólnego odkrywania tych światów jest fascynujące. My uczymy psy, ale i psy uczą nas wielu wspaniałych rzeczy. Uczmy się razem!

Zapisz się do newslettera