Sucha karma dla psa i szczeniaka

FILTRY

Marki

Wielkość rasy

Wiek psa

Zakres Cenowy


Sucha karma dla psa i szczeniaka

Bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o psi układ pokarmowy. Jeśli Twoim wyborem jest sucha karma dla psa i szczeniaka, warto dokładnie czytać jej skład. Nieustannie zdobywajmy wiedzę na temat żywienia psa.

Sucha karma dla psa i szczeniaka dobrej produkcji

Czy wiesz, jak powstaje sucha karma dla psa? Na początku miesza się suche surowce z wilgotnymi, takimi jak tłuszcz i woda. W kolejnym kroku poddaje się je działaniu wysokiej temperatury. Surowce są następnie umieszczone w ekstruderze. Następuje gotowanie. I tutaj jest bardzo ważna kwestia, o której warto wiedzieć: na tym etapie może dojść do zmniejszenia zawartości witamin i białka. Producenci karm dla psów muszą więc koniecznie uzupełnić powstałe braki.

Karma ma często konkretny kształt. Często większe granulki mają karmy dla psów dorosłych, a mniejsze dla szczeniaków. Po uformowaniu karmy dla psów, poddaje się ją procesowi wysuszenia i schłodzenia. Na końcu nadaje się jeszcze odpowiedni aromat.

Czytelny skład karmy

Karma powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb czworonoga. Każdy pies jest inny. Jednemu coś będzie służyło, drugiemu niekoniecznie. Inny skład będzie miała karma dla dorosłego psa, inny karma dla szczeniaka. Szczeniak rośnie i potrzebuje odpowiednio dobranych w tym czasie składników pokarmowych.

Zawsze dokładnie czytajcie i analizujcie skład karmy dla psów. Powinien być dokładny i czytelny dla kupującego daną karmę. Pod pojęciami „produkty pochodzenia zwierzęcego”, czy „produkty roślinne” może kryć się wiele. Przykładowo, jeśli wybieramy karmę dla psa o smaku ryb bałtyckich, powinno być wypisane, jakie ryby są w niej zawarte i ile ich dokładnie znajduje się w karmie dla psa. Tak jest np. w karmie dla psów Baltica.

Jaka sucha karma dla psa i szczeniaka?

W naszym sklepie znajdziecie karmę dla psa i szczeniaka z najwyższej półki. Są to wysokiej jakości karmy dla psów prestiżowych marek, takich jak karma Baltica, Delcon czy karma Pokusa.

Uważajcie na suche karmy dla psów z wieloma konserwantami, przeciwutleniaczami, emulgatorami, o dziwnych kształtach i wielu kolorach. Nie służą one zdrowiu zwierzęcia. Warto wybrać karmę dla psów o jak najbardziej naturalnym składzie.