Nasi eksperci

Zofia Mrzewińska

Instruktor szkolenia psów ZKwP. Członek - współzałożyciel Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT. Autorka poradników – Psim zdaniem, Po obu końcach smyczy, Jak rozmawiać z psem, Z kluczem do psa, Zwykły niezwykły przyjaciel oraz wielu publikacji w prasie codziennej i specjalistycznej.

Agnieszka Filar

Szkolenie psów, przygotowanie do zawodów, egzaminów i testów ZKwPl, doradztwo.

Justyna Drużkowska

Z zawodu Ratownik Medyczny, instruktor Obedience, członek i szkoleniowiec w Małopolskiej Cywilnej Grupie Poszukiwawczo - Ratowiniczej. Z psami pracuje od 2007 roku. Uczestniczka, wielu seminariów i kursów w Polsce i zagranicą w tym kursu podyplomowego w Coape Polska. Ze swoimi psami bierze udział w zawodach Obedience, PT, IRO

Paula Rzewuska

Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie obroniłam pracę magisterską z zakresu psychologii. Z zawodu jestem pedagogiem. Zdobytą na studiach wiedzę oraz doświadczenie w pracy z ludźmi wykorzystuję do dziś w pracy instruktora szkolenia zespołów z psami ratowniczymi oraz tropiącymi.

Agnieszka Czylok

Dyplomowany behawiorysta zwierząt towarzyszących, ukończyła studia podyplomowe w Krakowie, certyfikowany opiekun zwierząt COAPE, przewodniczka psa rasy golden retriever, z którym trenuje głównie nosework i dummy oraz bierze udział w wystawach psów rasowych w kraju i za granicą, członek ZKwP. Prowadzi zajęcia w żorskiej szkole „Psia Sfera”. Nieustannie bierze udział w wielu szkoleniach i kursach specjalistycznych, uwielbia czytać „psie lektury” oraz śledzić nowości ze świata nauki.

Lek. wet. Weronika Kalinowska, specjalista ds. chorób psów i kotów, krajowy lekarz ustawicznego kształcenia.

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2017 roku czynnie pracuje jako lekarz klinicysta, gastroenterolog, endokrynolog oraz chirurg. Zamiłowanie do zawodu zaszczepił we mnie zespół Przychodni Weterynaryjnej Zwierzyniec w Malborku, a obecnie swoją pasję jako lekarz weterynarii odnajduje  w pracy w podelbląskim gabinecie weterynaryjnym oraz jako redaktor  kanału „Świadomy Właściciel”. Co dzień doceniam towarzystwo moich adoptowanych przyjaciół - wiecznie radosnej  suczki Yuki oraz 2 kocic - Miśki  i Karmelki.

Olga Wajdowicz

Prawniczka, która zeszła na psy. Instruktorka Szkolenia Psów Alteri, miłośniczka i hodowczyni psów rasy sznaucer olbrzym pieprz i sól – hodowla Ekstrawagancja FCI – ze swoimi psami zdobyła najważniejsze tytuły: Młodzieżowy Zwycięzca Świata, Zwycięzca Świata Weteran, Interchampion, Zwycięzca Europy Środkowo-Wschodniej, Champion Polski, Zwycięzca Klubu. Asystentka kynologiczna Związku Kynologicznego w Polsce specjalność Pinczery i Sznaucery.

Świadomą pracą z psami zajmuje się od 1995 roku szkoląc najpierw swoje psy, a następnie po wielu latach zdobywania doświadczenia, poszerzania umiejętności i wiedzy, robiąc z pasji swój zawód. Pasjonatka pracy węchowej psów, szczególnie mantrailingu czyli tropienia użytkowego, polegającego na poszukiwaniu ludzi po ich śladzie zapachowym.

Prowadzi w Krakowie zajęcia tropienia dla wszystkich psów Mantrailing Kraków.

Zawodowo drugą nogą stoi w branży świata wirtualnego i IT, dopełniając w ten sposób swój obszar zainteresowań.

Lek. wet. Hanna Bobka, behawiorysta COAPE, specjalista ds. chorób psów i kotów

Studia na warszawskim SGGW ukończyłam z wyróżnieniem w 2011 roku. W 2014 roku uzyskała tytuł behawiorysta COAPE, a w 2017 tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Na co dzień konsultuję głównie pacjentów gastroenterologicznych: z chorobami przewodu pokarmowego, wątroby, trzustki, pacjentów z alergiami pokarmowymi. Współpracuje z trenerami i behawiorystami na terenie Polski ustalając plany terapeutyczne, oraz farmakoterapię pacjentów z zaburzeniami zachowania.

Piotr Cywicki

Pomysłodawca i twórca portalu nosem.pl.

Od 2016 roku należę do Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT. Głównym celem naszej działalności jest niesienie bezinteresownej pomocy ludziom uznanym za zaginionych i znajdującym się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia poprzez udział w akcjach poszukiwawczych. Jednocześnie byłem członkiem założycielem krakowskiej grupy ratowniczej GRS OSP Kraków, a także jestem członkiem Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej.

W swojej działalności kynologicznej skupiam się na dwóch obszarach pracy psów, czyli pracy psów ratowniczych a także na detekcji użytkowej (wykrywanie zapachów).

Aktualnie przewodnik dwóch certyfikowanych przez PSP psów ratowniczych: Nika – siedmio letnia border collie  oraz młodsza, 3 letnia Namirah Alta Escuela, owczarek niemiecki z linii użytkowej. Obydwa psy oprócz ratownictwa czynnie zajmują się detekcją użytkową.

newsletter
Proszę czekać