O zrozumieniu psa, jak i jego opiekuna, o życiu z psem w mieście, szkoleniu, odpoczynku, a także o tym, czym jest etologia, czy też integracja sensoryczna opowiada Katarzyna Wawryniuk – etolog, behawiorysta, instruktor szkolenia zwierząt, na co dzień łącząca praktykę behawiorysty z pracą nad doktoratem z dziedziny etologii i ekologii behawioralnej.
Fear Free to inicjatywa dr Marty’ego Beckera, amerykańskiego weterynarza, to podejście, które ma służyć zapobieganiu i łagodzeniu strachu, niepokoju i stresu u zwierząt towarzyszących przez inspirowanie i edukowanie ludzi, którzy się nimi opiekują.
Kasztany są trujące dla psa, nadeszła jesień, a wraz z nią kolorowe liście, w których psy lubią się tarzać, należy jednak uważać, aby pies nie bawił się kasztanami.
Psie smaki… rozmowa o diecie dla psów, świadomości opiekunów, co do prawidłowego żywienia, jak i o diecie BARF, z Agnieszką Cholewiak-Góralczyk, zwierzęcą dietetyczką, założycielką miejsca w sieci Surowe Kotki i Psy, autorką książki „Nie dla psa (i kota) kiełbasa czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka” i najnowszej książki „Psie smaki.
Opiekunowie psów czekają z wytęsknieniem na wiosnę, na cieplejszy czas, na spacery w wyższych temperaturach… A tu nagle czworonożny przyjaciel zaczyna dziwnie kaszleć.
Chyba wszystkim znane jest powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Musimy się często sami pilnować, aby regularnie badać swoją krew, czy wykonywać różne inne badania profilaktyczne.
Często jak opiekun psa słyszy słowo „BARF”, myśli, że to dla niego zbyt trudne, by mógł podawać w ten sposób psu jedzenie: bo nie ma takiej zamrażarki, bo nie wie, czy dobrze odmierzy jedzenie, czy da radę wdrożyć suplementację i robić tak często badanie krwi… Surowa dieta BARF dla psa, nie jest jednak taka straszna, […]
O kwestiach związanych z dotykaniem psów można by było pisać naprawdę wiele. Dziś spróbujemy się zastanowić nad tym, czy pies może potrzebować masażu relaksacyjnego oraz spróbować podjąć refleksję: czy mój pies w ogóle lubi dotyk?