Zdrowie i dieta psa

Kaszel kenelowy, co wiemy o psim kaszlu?

Opiekunowie psów czekają z wytęsknieniem na wiosnę, na cieplejszy czas, na spacery w wyższych temperaturach… A tu nagle czworonożny przyjaciel zaczyna dziwnie kaszleć.

Ubezpieczenie psa, zwrot kosztów leczenia

W ostatnim czasie kiedy zaproszono mnie do współpracy przy projekcie “ubezpieczenie psa” w pierwszej chwili myślałam, że się przesłyszałam – dla psa?

Koprofagia, nie ignoruj jej! To może być złożony problem…

Jeśli twój pies zjada odchody na spacerach, nigdy tego nie lekceważ.

Dbaj o psi kręgosłup – to bardzo ważne!

Mówimy, że trzeba dbać o psie serce, jelita, stawy, robić regularne badania krwi.

Nawykowa choroba lokomocyjna psów, jak zapobiegać

Trudno z uśmiechem na ustach planować jakąkolwiek podróż z psem, jeśli nasze zwierzątko już po wejściu do samochodu zaczyna nerwowo przełykać ślinę.

Szczepienie psów – na co i kiedy szczepić

Szczepienie psów to sztuczne uodparnianie przeciwko chorobom zakaźnym.
28/08/2020

Choroby odkleszczowe u psów

Choroby przenoszone przez kleszcze stanowiąc coraz większy problem w Polsce zarówno w medycynie ludzi jak i zwierząt.
19/08/2020

Opieka nad psem dojrzałym

Wraz z rozwojem medycyny weterynaryjnej, znacząco wydłuż się wiek życia naszych pacjentów.
03/07/2020

Opieka nad szczeniakiem – okiem lekarza weterynarii

Gdy w naszym stadzie pojawia się szczenię, czeka nas wiele ważnych i kluczowych decyzji.
28/06/2020

Profilaktyka jest ważna dla psa!

Chyba wszystkim znane jest powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć”.  Musimy się często sami pilnować, aby regularnie badać swoją krew, czy wykonywać różne inne badania profilaktyczne.

Pies zmienił nagle swoje zachowanie? Sprawdź, czy go coś nie boli!

Nagła zmiana zachowania u czworonoga może wskazywać na pogorszenie się jego stanu zdrowia.

Czy pies może zachorować na depresję?

Depresja to groźna choroba, która, niestety, coraz częściej dotyka ludzi w XXI wieku.

“Nie dla psa… kakao!”. Kilka słów o tym, czego pies jeść nie powinien

Pies nie powinien być „chodzącym odkurzaczem”, któremu można wszystko podać, gdy samemu się nie zje.

Stres a zdrowie psa

Różne czynniki, zarówno psychologiczne, jak i fizyczne, mogą wywołać u psa stres.

Zdrowie i dieta psa

Nasz pies potrzebuje naszej pomocy w dbaniu o jego zdrowie. Czasem nam pokazuje, co mu dolega, a czasem potrafi to skrzętnie ukrywać, dlatego bardzo wiele zależy od dobrej znajomości zachowań naszego psa i naszej obserwacji.

Zdrowie psa jest dla nas ważne

Wszyscy znamy przysłowie, że lepiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć. Jeśli zdrowie psa jest dla nas ważne, powinniśmy pamiętać o regularnych, profilaktycznych badaniach. Dzięki dbaniu o profilaktykę, wiele dolegliwości można wykryć na wczesnym etapie, zanim jeszcze rozwinie się choroba. Warto pamiętać o tym, że nasze psy są tak samo narażone na różne choroby cywilizacyjne jak ludzie. Dzięki odpowiedniej wiedzy i obserwacji, można pójść z psem do weterynarza już przy pierwszych objawach.

Chcesz wiedzieć, jak jeszcze lepiej dbać o zdrowie psa? Portal o psach nosem.pl przychodzi z cennymi wskazówkami! Czytaj nasze artykuły, z których dowiesz się m. in.: o udzielaniu pierwszej pomocy, o tym, na co i kiedy szczepić psa, dlaczego profilaktyka jest tak bardzo ważna, jak na zdrowie psa wpływa stres, o bólu brzucha, objawach infekcji, czy też o tym, jak działać, gdy pies zostanie użądlony przez owada.

Odpowiednia dieta a zdrowie psa

Kolejne przysłowie, że jesteś tym, co jesz, również nie dotyczy tylko ludzi, ale i naszych czworonogów. Odpowiednia dawka ruchu i odpowiednia dieta mają ogromny wpływ na zdrowie psa. Dobrze jest, aby dorosły pies trzymał prawidłową, stałą dla niego wagę. Chcesz, aby twój pies miał dobrą odporność o każdej porze roku? Zadbaj o jego układ pokarmowy. Dobrej jakości karma, odpowiednio dobrane suplementy, to po prostu inwestycja w zdrowie czworonoga. Jeśli pies jest na suchej karmie, zawsze warto dokładnie czytać jej skład. My, ludzie, wiemy, co nam szkodzi w diecie, a co nie. Warto, abyśmy zdobywali wiedzę, na temat żywienia naszego psa.

Coraz więcej osób rezygnuje z suchej karmy i wybiera dietę BARF dla psa. Surowa dieta jest bardzo bogata i jak najbardziej naturalna. Na naszym portalu o psach, znajdziesz informacje, czym jest dieta BARF dla psa, czy jest odpowiednia dla każdego psa, jaka jest jej historia, jak przejść z karmienia psa suchą karmą na karmienie surowym mięsem, jakie suplementy są ważne, czy też jak dieta BARF może wpływać na zachowanie psa.

To, czego na pewno nie powinno zabraknąć w diecie BARF dla psa, to wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 – EPA i DHA. To dzięki nim nasz pies ma wzmocniony układ immunologiczny i układ sercowo-naczyniowy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sięgnij do naszych artykułów, a także poszerzaj wiedzę, dzięki książkom o diecie BARF dla psa.

Naszym ukochanym psom najczęściej życzymy zdrowia, dodając, że o wszystko inne może zadbać opiekun. Owszem, na pewne zdrowotne przypadłości czasem nie mamy wpływu. Jednak zawsze warto zadbać o regularne, profilaktyczne badania psa. Jesteśmy odpowiedzialni za czworonożną istotę, która trafiła pod nasz dach i nam zaufała. O jej zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie musimy więc dbać przez cały rok!

Zapisz się do newslettera