Nie kupuj, adoptuj

Nie kupuj, adoptuj

Zdecydowanie wolałabym, aby to hasło zmienić na „Adoptuj, nie rozmnażaj” oraz „Nigdy nie kupuj ze złych warunków”. Chyba wszyscy psiarze w Polsce wiedzą, jak tragicznie przepełnione są wszelkiego rodzaju schroniska i azyle. Ale to nie znaczy, aby potępiać kogoś, kto chce kupić zwierzę o pewnych przewidywalnych cechach wyglądu i równie przewidywalnych predyspozycjach charakteru. Oczywiście są w schroniskach i rasowe zwierzęta, i w typie rasy, zwłaszcza przy wszelkich okresowo wybuchających modach na sto pierwszego dalmatyńczyka czy komisarza Rexa, jednak nie stanowią większości w schroniskowych klatkach.

Wspieraj Autora na Patronite

Rezygnacja z kupna rasowych zwierząt nie wystarczy, aby opustoszały azyle – konieczny jest kontrolowany obowiązek trwałego oznakowania z przypisaniem psa do właściciela oraz opodatkowanie absolutnie wszystkich, rasowych i nierasowych, ale zdolnych do rozrodu, niewysterylizowanych zwierząt. I tak jak kupno psa rasowego nie powinno być kaprysem chwili, również adopcja schroniskowej biedy wymaga oceny własnych możliwości zapewnienia opieki już na zawsze, nie tylko emocjonalnych decyzji.

Zobacz naszą ofertę

Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka jagnięcina z kaczką – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka jagnięcina z kaczką – 12kg

Bezzbożowa karma jagnięcina z kaczką dla szczeniąt i psów młodych

279,00  269,00 
HolistaPets Olej Omega3 500ml

HolistaPets Olej Omega3 500ml

Olej Omega3 dla psa z dziko żyjących ryb morskich

109,00 
Baltica Kaczka z gruszką średnie i duże rasy 12kg

Baltica Kaczka z gruszką średnie i duże rasy 12kg

Bezzbożowa karma na bazie mięsa kaczki

279,00 

Są przecież sytuacje, w których nad kupnem czy adopcją dorosłego psa wypada zastanowić się dłużej. Bardzo trudno wytłumaczyć kilkuletniemu dziecku, że ten wymarzony piesek boi się raptownego podejścia, obejmowania i przytulania. Czasem jednak trudniej przekonać kogoś dorosłego, że nie każdy pies z azylu okaże bezgraniczną miłość i zaufanie natychmiast po wyciągnięciu ze schroniskowej klatki. Że są psy wymagające nie pieszczot i miejsca na kanapie, ale długiego i cierpliwego oswajania, nie tylko uczenia od pierwszej chwili oczekiwanych zachowań w domu.

Adoptuj, nie rozmnażaj – jak najbardziej tak, ale jeśli to ma być twój pierwszy pies, poproś doświadczonego wolontariusza lub trenera o pomoc w wyborze. I nie narzucaj się na dzień dobry z zagłaskiwaniem zwierzątka, pies nie oczekuje takiego wynagrodzenia dotychczasowych krzywd, potrzebuje jasnych i wyraźnych sygnałów, jakie zachowanie zapewni bezpieczeństwo, pełną miskę i dach nad głową. Na czułości przyjdzie czas –może za tydzień, a może za dwa lata.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Wpływ diety na odporność psa
16/01/2024
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać