Wychowanie psa zaczyna się od wyboru

Wychowanie psa zaczyna się od wyboru

Na pewno masz i takich przyjaciół, którzy kochają problemy. Im trudniej, tym lepiej, im większe wyzwanie, tym ciekawsze życie na co dzień – także ze szczeniakiem. Jeśli chcesz tego samego – czytaj we wzorcach ras tylko superlatywy – jaki to wierny, oddany, nieustraszony i niekłopotliwy na co dzień będzie twój wymarzony pies.

Wspieraj Autora na Patronite

Ja już nie lubię mieć pod górkę – we wzorcach rasy  wybieram opis wad – nie tych fizycznych, wykluczających dalszy rozród czy sukcesy na wystawach, ale najdrobniejsze nawet wzmianki o problemach, jakie może stwarzać dorosły pies. Interesuje mnie także w jaki sposób moi praprzodkowie wykorzystywali na co dzień praprzodków mojego ewentualnego psa. Beagle już chyba nawet w Anglii nie polują par force; jednak wybierając beagla liczyłabym się bardzo ze skłonnością do samodzielnych decyzji kiedy, co i jak należy gonić. Ale jeszcze bardziej chcę wiedzieć, jak daleko zaszły podyktowane tylko modą zmiany w wyglądzie zwierzaka.

Zobacz naszą ofertę

Promocja!
Puller Mini 18cm 2szt.

Puller Mini 18cm 2szt.

Dla psów o wadze od 5 do 15kg

41,00  39,00 
Spray na kleszcze dla psa Baltica 150ml

Spray na kleszcze dla psa Baltica 150ml

Naturalna bariera ochronna przeciw kleszczom

35,00 
Metalowa klatka kennelowa dla psa – XL

Metalowa klatka kennelowa dla psa – XL

Wymiar klatki kennelowej 106/71/77cm

199,00 

Opieranie hodowli na championach piękności nader często prowadzi do nasilenia problemów ze zdrowiem. Modnie skrócony pysk utrudnia oddychanie, modna opadająca linia grzbietu i głębokie kątowanie tylnych łap upośledzają sprawność aparatu ruchu, im dłuższe i cięższe ucho, tym łatwiej chociażby o infekcje. Problemy ze zdrowiem przy wszystkich wydziwaczeniach naturalnej psiej sylwetki są nieuchronne i oczywiste, skutki przekątowania widać i gołym okiem. Ale czy hodowla championów wystawowych może rzutować także na zmianę tych cech charakteru, dla których kiedyś powstała wybierana przez nas rasa?

Kilkadziesiąt lat temu niejaki pan Bielajew zapragnął wyhodować ufne i przyjazne ludziom lisy. Szybko osiągnął swój cel – tyle że kosztem istotnych zmian w wyglądzie. To działa w obie strony – preferując w hodowli psią urodę można  niezamierzenie wzmocnić niepożądane cechy charakteru. No i zamiast wyjątkowo łatwo poddającego się szkoleniu, spokojnego i zrównoważonego psa, wyrasta nam zwierzątko nadmiernie pobudliwe, bardzo trudne do kontrolowania na co dzień. Dlatego po 150 latach wystawowych priorytetów w hodowli psów, czytaj we wzorcach przede wszystkim opisy wad charakteru. Licz się z problemami – mniej będzie rozczarowań. Oczywiście zdarzają się także bardzo przyjemne niespodzianki. Zagram dziś w Totka, życzcie mi powodzenia…

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Jak pies z kotem, jak człowiek z psem
12/04/2024
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać