Szczeniak w domu

Mleczne igiełki

Jeśli sprowadziliśmy dwumiesięcznego szczeniaka do domu, od razu musimy go przekonać, że chociaż wymiana mlecznych zębów na stałe jest drażniąca i bolesna, to lepiej, aby te ostre igiełki nie zostawiały krwawych szram na rękach i nie spowodowały także wymiany umeblowania.

Wychowanie psa zaczyna się od wyboru

Na pewno masz i takich przyjaciół, którzy kochają problemy.

Recepta na stabilnego psa

Recepta jest bardzo prosta – kolejne urlopy trojga domowników i wygodny do szybkiego zakładania dres dla każdego z nich.

Co z niego wyrośnie

Pod takim właśnie tytułem opisywałam dość szeroko w jednym z czasopism różne sposoby testowania szczeniąt – jeszcze przy mamie, w hodowli.

Miska karmicielka?

Już od pierwszych chwil w nowym domu każdy szczeniak powinien zrozumieć, że karmi go człowiek, nie miska.

Czy to już agresja?

16-tygodniowa suczka, odwołana od zabawy z psim kumplem, wprawdzie wraca na zawołanie, ale kłapie mlecznymi ząbkami i powarkuje z wyraźną złością.

Czego lepiej unikać

Pierwsze miesiące w życiu szczeniaka powinny być przeznaczone na oswajanie wszelkich dziwnych zjawisk, które nasze zwierzątko, dorastające wśród ludzi, nie na bezludnej wyspie, prawdopodobnie może napotkać na co dzień.

Nasza wspólna kość

Doskonałą receptę na unikanie konfliktów przy kości napisała dla nas pani Joy Adamson już ponad pół wieku temu.

Szelki czy obroża

Jedno i drugie, proszę Państwa.

Tylko bez zbieractwa

Częstym zwyczajem mieszkańców osiedli wysokich bloków, zwłaszcza tych ustawionych dawniej, wśród trawników i drzewek, jest dokarmianie ptaszków – czym się da.

Prosto w oczy patrz

Na pewno oglądając filmy z zawodów sportowych podziwialiście psy chodzące „na kontakcie”, wpatrzone w twarz przewodnika, tak naprawdę reagujące na nieznaczne sygnały niezauważalne dla widowni.

Pierwsza wizyta u weterynarza

Przed pierwszą wizytą u lekarza weterynarii czujemy się niemal jak przed pierwszym w życiu szkolnym dzwonkiem.

Przyspieszyć fizjologię

Chociaż za budynkiem kanadyjskiego psiego hotelu szalała śnieżyca, trzeba było stareńkiego jack russella wyprowadzić na wybieg – ten domowy pies nie załatwiłby swoich potrzeb w zamkniętych pomieszczeniach.

Zapisz się do newslettera