Recepta na stabilnego psa

Recepta na stabilnego psa

Recepta jest bardzo prosta – kolejne urlopy trojga domowników i wygodny do szybkiego zakładania dres dla każdego z nich. Bo naukę czystości i zostawania w spokoju zaczyna się od pierwszej nocy i pierwszego dnia.

Wspieraj Autora na Patronite

Szczeniak, parę godzin wcześniej odebrany od matki i rodzeństwa, na pewno nie czuje się komfortowo. Zostawiony na wiele godzin samotności już po pierwszym wspólnym z właścicielami weekendzie – nie ma szans na zrozumienie gdzie jest toaleta, czego nie zależy brać do pyszczka i czemu rozpaczliwe wycie nie skutkuje przybiegnięciem matki, siostrzyczki czy braciszka.

Zobacz naszą ofertę

Kość do żucia PHEASANT & GOJI BERRIES 17cm

Kość do żucia PHEASANT & GOJI BERRIES 17cm

Kość do żucia z dodatkiem bażanta i jagód goji

22,90 
HolistaPets Małża nowozelandzka dla psa 100g

HolistaPets Małża nowozelandzka dla psa 100g

Wsparcie funkcjonowania stawów, wspomaga utrzymanie pięknej sierści

79,00 
Promocja!
Olej z łososia 500ml

Olej z łososia 500ml

100% olej z łososia

85,00  79,00 

W dobrej hodowli szczeniaki zmęczone dzienną aktywnością –w dobrej hodowli zabezpiecza się malcom zajęcie stosowne do wieku – przesypiają spokojnie noc. Gdy mija piąty – szósty tydzień, a miot jest liczny, szczeniaki odzwyczajane są od spania z mamą; na coraz dłużej starcza im swoje towarzystwo, suka nie musi zlizywać i zjadać coraz większej ilości odchodów. Co rano świtkiem, a nawet przedświtkiem maluchy wypuszczane z kojca mają szansę wypróżnić się poza miejscem spania. A to wstęp do błyskawicznej nauki czystości w nowym domu.

Moja psica Raszka dorastała w dobrej hodowli. Kupiona i przywieziona 7-tygodniowa, od pierwszej nocy po głębokim śnie doczekiwała otwarcia domowego kojca, ustawionego obok mojego łózka. Ale czas naszego głębokiego snu był krótki – ot tak od północy do czwartej rano. W pozostałych godzinach dnia i nocy, przy najmniejszych oznakach niepokoju, porywając na ręce szczeniaka zakładałam dres i wybiegałam z bloku tam, gdzie szczenię mogło załatwić swoje potrzeby. Skutek był oczywisty – wpadki w awaryjnym miejscu w przedpokoju zdarzały się coraz rzadziej i już po tygodniu szczeniak unikał wypróżniania się w mieszkaniu. Gdybym miała dom z ogrodem, byłoby na pewno jeszcze łatwiej.

Nic gorszego niż założenie, że starczy długi weekend, aby zaraz po kupnie zapewnić maluchowi właściwą opiekę. Chcecie psa – to zarezerwujcie dwa miesiące własnych urlopów, zaangażujcie w kolejnych dwóch babcię lub sąsiadkę emerytkę. Jeśli w pierwszych czterech miesiącach tylko w celach wychowawczych, na krótko i nieregularnie w dzień i w nocy zostawiać będziecie szczenię samo w domu – unikniecie demolki, wymiany zasikanych podłóg, pretensji sąsiadów o wycie za ścianą. Dresy dla każdego i dwa wychowawcze urlopy nie są zbyt wielką ceną za całe życie ze stabilnym, wszędzie bezproblemowo towarzyszącym nam psem.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Charty, praca z chartami. Takie dobre wspomnienia……
08/11/2023
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać