Szkolenie psa

Dobre emocje podstawą aportowania

Widziałam wielokrotnie – a i Państwo być może widzieliście – filmy demonstrujące naukę aportowania przy użyciu przymusu, bolesnego dla psa.

Nauka aportowania, aport na pierwszych spacerach

Jeżeli chcesz, aby twój dorosły pies aportował z radością i pasją, na boisku sportowym i na każdym spacerze także – nie wychodź ze szczeniakiem z domu bez kilku zabawek i co najmniej pięciometrowej linki.

Aport na dwa sposoby

Podziwiamy na psich zawodach siedzące przy nodze zwierzątka, oczekujące na jedno hasło, po którym startują jak rakieta po wyrzucony przedtem przedmiot.

Początek nauki aportowania, kto coś daje i zabiera…

…tego dziecięca rymowanka nieodwołalnie wysyłała na poniewierkę do piekła, i słusznie.

Kolędy w środku lata, czyli o emocjach psa

Psie emocje to przeogromny temat – rzeka.

Niezapomniane dwa kilo kiełbasy, czyli szkolenie się opłaca!

Zanim opowiem dzisiaj o kiełbasie i smacznie opłacalnym szkoleniu, wrócę raz jeszcze do nauki rewirowania.

Kontrola zabawki – absolutnie konieczny warunek

Wśród wielu zabaw, proponowanych psu, jest także przeciąganie się gryzakiem, szmatką, aportem na sznurku lub jakimkolwiek innym, byle wystarczająco długim i odpornym na rozerwanie przedmiotem.

Nie wolno mówić nie wolno…

…a przynajmniej nie wolno tak mówić do psa.

Pies, jaki jest, każdy widzi…

…można by już tak zmienić słowa Benedykta Chmielowskiego, zapisane trzysta lat temu.

Pies zastępczy – z czym to się je?

Ano z trzymaną na smyczy butlą po wodzie mineralnej; także ze smyczą uwiązaną na ręce lub w pasie trenera.

Rozumie po angielsku

Bardzo lubię (i innym zachwalam) wymyślanie słów – sygnałów, czy jak kto woli komend dla psa –  w obcym lub nieistniejącym języku.

W co się bawić w domu z psem

Jeżeli wypracowaliśmy dobry kontakt ze zwierzakiem, pies umie siadać, warować, trzymać, podnosić, aportować i wskazywać dotknięciem nosa każdy dowolny przedmiot, to możliwości wspólnej zabawy w domu są nieograniczone.

Pies listonosz

Nauczyliśmy już psa szukać czegoś schowanego w mieszkaniu, a tu dzieci nudzą się nadal.

W czasie deszczu dzieci się nudzą

A psy, dzieci i cała rodzina w czasie siedzenia w domu też.

Gość w domu psa

Lubisz wszystkich gości, także przychodzących zdecydowanie nie w porę, bez uprzedzenia, wybierających krzesło, na którym zechcą usiąść i poprawiających ustawienie twoich ulubionych bibelotów?

Nauka przez naśladownictwo

I pasterze i myśliwi od tysięcy lat wiedzieli doskonale, jak chętnie i bez specjalnego nagradzania młody pies naśladuje zachowania starszego, doświadczonego psa.

Prawa, lewa i slalomem

Kilka opowiastek temu nauczyliśmy już naszego psa, jak to ładnie chodzi się przy lewej nodze.

Tylko nie popraw, proszę

Zdecydowanie lepiej, zwłaszcza podczas przygotowywania psa do startu w jakichkolwiek zawodach posłuszeństwa, opracować tak sytuacje treningowe, aby pies nie miał możliwości popełnienia błędu.

Szkolenie psa

Jak szkolić psa? Szkolić tak, aby nie zaszkodzić, ale pomóc. Na naszym portalu o psach nosem.pl znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących pozytywnego szkolenia. Szkolenia, które buduje piękną, wzajemną relację między przewodnikiem a psem. Jak szkolić szczeniaka? Jak budować krok po kroku wzajemne zrozumienie? Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy? Jakich błędów należy unikać? Na zwrócić szczególną uwagę w szkoleniu psa? Wiele cennych podpowiedzi znajdziesz w naszych artykułach.

Szkolenie psa a zrozumienie

Warto sobie uświadomić, że szkolenie psa ma prowadzić zawsze do pogłębiania relacji na linii człowiek pies. Nasz pies nie uniknie w życiu stresowych sytuacji. To niemożliwe. Jednak powinien zawsze czuć, że w każdej sytuacji może liczyć na swojego przewodnika. Jak dawać psu poczucie bezpieczeństwa? Jak dobrze uczyć komend? Jak odkrywać to, w czym nasz pies jest najlepszy? Jak rozwijać jego wrodzone zdolności? Mądra obserwacja psa to klucz do dobrego szkolenia psa. W naszych artykułach przeczytasz m. in.  o motywacji, odpowiednim nagradzaniu psa i wzmacnianiu dobrych zachowań.

Oczami psa

Aby szkolenie psa dawało dobre efekty, trzeba też umieć spojrzeć na świat oczami psa. Na naszym portalu o psach nosem.pl znajdziesz wiele cennych porad, jak próbować patrzeć na świat z psiej perspektywy. Jak sama nazwa naszego portalu o psach wskazuje, doskonale wiemy, jak cenny jest psi nos. Pies  głównie patrzy na świat… nosem. I można to bardzo dobrze wykorzystywać przy szkoleniu psa. Jak? Szczegóły znajdziesz w tekstach naszych autorów, którzy dzielą się swoim cennym doświadczeniem i zdobywaną nieustannie wiedzą.

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Chodzenie psa na luźnej smyczy, czyli brak wyrwanych rąk, to marzenie każdego opiekuna. Jak tego nauczyć? Na co zwrócić szczególną uwagę przy szkoleniu psa ze smyczą w dłoni? Tych informacji również u nas nie brakuje. O nauce poruszania się swobodnie z psem pisze nasza ekspertka Zofia Mrzewińska, autorytet w szkoleniu psów. Odkrywa przed czytelnikami świat psiej logiki.  Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak twój pies pięknie chodzi przy lewej nodze, zarówno na smyczy, jak i bez smyczy? Wskazówki Zofii Mrzewińskiej pomogą ci nie tylko w wyobrażeniu sobie takiej sytuacji, ale pomogą ci wdrożyć ją w codzienne życie z psem.

Pies najszybciej uczy się wszystkiego w pierwszym okresie swojego życia. I dlatego na naszym portalu o psach, znajdziesz wiele tekstów o tym, jak szkolić szczeniaka. Im mniej błędów popełnisz w pierwszych miesiącach życia psa, tym lepiej.  Na portalu o psach nosem.pl przeczytasz więc o dobrej socjalizacji, nauce prawidłowej zabawy ze szczeniakiem, kontroli zabawek, nauce skupienia psa na przewodniku, wychowaniu psa w domu, nauce czystości,  kontroli emocji, prawidłowym wprowadzaniu klatki kennelowej, czy też psim przedszkolu.

Szkolenie psa to wielka, wspaniała przygoda. Wasza wspólna przygoda. Takiego spojrzenia wam życzymy. I odkrywamy tę przygodę razem z wami. Dobrej lektury!

Zapisz się do newslettera