Szkolenie psa

Pies, który niczego się nie boi

Jak wychować psa, który niczego (no, prawie niczego) nie boi się na co dzień?

Nagradzanie psa zabawą. Jak nagradzać psa.

Nagradzanie psa zabawą – w jaki sposób bawisz się ze swoim psem – to chyba najbardziej kłopotliwe pytanie, stawiane właścicielom zwierzaków na placu treningowym.

Jak nagradzać, jak utrzymać koncentrację psa na pracy

Przypomnijmy na początek najważniejszą zasadę pracy z psem – zawsze najpierw pochwała, potem nieregularnie oferowana nagroda.

Jak nagradzać psa – sposoby nagradzania i częste błędy

Nie ulega wątpliwości, że nagradzanie rzuceniem piłeczki lub zabawą szarpakiem jest trudniejsze od podania smakowitego kąska.

Jak nagradzać psa – pochwała, pieszczota, smakołyk czy piłeczka

Samymi pochwałami psa wychować się nie da, ale trzeba wiedzieć, jak nagradzać psa.

Aport – nagroda i motywacja

Naprawdę warto od szczeniaka popracować spokojnie nad cywilnym aportem, nie tylko takim „na baczność”,  na zawody.

Nauka aportowania, błędy popełniane w czasie szkolenia

Przebrnęliśmy z sukcesem przez naukę aportowania, od zabawy ze szczeniakiem aż do aportu cywilnego i sportowego.

Aport prawie na sportowo

Dlaczego aport „prawie” na sportowo, skoro na filmiku zobaczycie psa aportującego regulaminowy drewniany koziołek?

Dobre emocje podstawą aportowania

Widziałam wielokrotnie – a i Państwo być może widzieliście – filmy demonstrujące naukę aportowania przy użyciu przymusu, bolesnego dla psa.

Nauka aportowania, aport na pierwszych spacerach

Jeżeli chcesz, aby twój dorosły pies aportował z radością i pasją, na boisku sportowym i na każdym spacerze także – nie wychodź ze szczeniakiem z domu bez kilku zabawek i co najmniej pięciometrowej linki.

Aport na dwa sposoby

Podziwiamy na psich zawodach siedzące przy nodze zwierzątka, oczekujące na jedno hasło, po którym startują jak rakieta po wyrzucony przedtem przedmiot.

Jak nauczyć psa aportować, początek aportowania

Kto coś daje i odbiera, tego dziecięca rymowanka nieodwołalnie wysyłała na poniewierkę do piekła, i słusznie.

Kolędy w środku lata, czyli o emocjach psa

Psie emocje to przeogromny temat – rzeka.

Niezapomniane dwa kilo kiełbasy, czyli szkolenie się opłaca!

Zanim opowiem dzisiaj o kiełbasie i smacznie opłacalnym szkoleniu, wrócę raz jeszcze do nauki rewirowania.

Kontrola zabawki – absolutnie konieczny warunek

Wśród wielu zabaw, proponowanych psu, jest także przeciąganie się gryzakiem, szmatką, aportem na sznurku lub jakimkolwiek innym, byle wystarczająco długim i odpornym na rozerwanie przedmiotem.

Nie wolno mówić nie wolno…

…a przynajmniej nie wolno tak mówić do psa.

Pies, jaki jest, każdy widzi…

…można by już tak zmienić słowa Benedykta Chmielowskiego, zapisane trzysta lat temu.

Pies zastępczy – z czym to się je?

Ano z trzymaną na smyczy butlą po wodzie mineralnej; także ze smyczą uwiązaną na ręce lub w pasie trenera.

Szkolenie psa

Jak szkolić psa? Szkolić tak, aby nie zaszkodzić, ale pomóc. Na naszym portalu o psach nosem.pl znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących pozytywnego szkolenia. Szkolenia, które buduje piękną, wzajemną relację między przewodnikiem a psem. Jak szkolić szczeniaka? Jak budować krok po kroku wzajemne zrozumienie? Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy? Jakich błędów należy unikać? Na zwrócić szczególną uwagę w szkoleniu psa? Wiele cennych podpowiedzi znajdziesz w naszych artykułach.

Szkolenie psa a zrozumienie

Warto sobie uświadomić, że szkolenie psa ma prowadzić zawsze do pogłębiania relacji na linii człowiek pies. Nasz pies nie uniknie w życiu stresowych sytuacji. To niemożliwe. Jednak powinien zawsze czuć, że w każdej sytuacji może liczyć na swojego przewodnika. Jak dawać psu poczucie bezpieczeństwa? Jak dobrze uczyć komend? Jak odkrywać to, w czym nasz pies jest najlepszy? Jak rozwijać jego wrodzone zdolności? Mądra obserwacja psa to klucz do dobrego szkolenia psa. W naszych artykułach przeczytasz m. in.  o motywacji, odpowiednim nagradzaniu psa i wzmacnianiu dobrych zachowań.

Oczami psa

Aby szkolenie psa dawało dobre efekty, trzeba też umieć spojrzeć na świat oczami psa. Na naszym portalu o psach nosem.pl znajdziesz wiele cennych porad, jak próbować patrzeć na świat z psiej perspektywy. Jak sama nazwa naszego portalu o psach wskazuje, doskonale wiemy, jak cenny jest psi nos. Pies  głównie patrzy na świat… nosem. I można to bardzo dobrze wykorzystywać przy szkoleniu psa. Jak? Szczegóły znajdziesz w tekstach naszych autorów, którzy dzielą się swoim cennym doświadczeniem i zdobywaną nieustannie wiedzą.

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Chodzenie psa na luźnej smyczy, czyli brak wyrwanych rąk, to marzenie każdego opiekuna. Jak tego nauczyć? Na co zwrócić szczególną uwagę przy szkoleniu psa ze smyczą w dłoni? Tych informacji również u nas nie brakuje. O nauce poruszania się swobodnie z psem pisze nasza ekspertka Zofia Mrzewińska, autorytet w szkoleniu psów. Odkrywa przed czytelnikami świat psiej logiki.  Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak twój pies pięknie chodzi przy lewej nodze, zarówno na smyczy, jak i bez smyczy? Wskazówki Zofii Mrzewińskiej pomogą ci nie tylko w wyobrażeniu sobie takiej sytuacji, ale pomogą ci wdrożyć ją w codzienne życie z psem.

Pies najszybciej uczy się wszystkiego w pierwszym okresie swojego życia. I dlatego na naszym portalu o psach, znajdziesz wiele tekstów o tym, jak szkolić szczeniaka. Im mniej błędów popełnisz w pierwszych miesiącach życia psa, tym lepiej.  Na portalu o psach nosem.pl przeczytasz więc o dobrej socjalizacji, nauce prawidłowej zabawy ze szczeniakiem, kontroli zabawek, nauce skupienia psa na przewodniku, wychowaniu psa w domu, nauce czystości,  kontroli emocji, prawidłowym wprowadzaniu klatki kennelowej, czy też psim przedszkolu.

Szkolenie psa to wielka, wspaniała przygoda. Wasza wspólna przygoda. Takiego spojrzenia wam życzymy. I odkrywamy tę przygodę razem z wami. Dobrej lektury!

Zapisz się do newslettera