Z kluczem do psa – wstęp

Z kluczem do psa

Z kluczem do psa – wstęp

Poradnik „Z kluczem do psa” składa się z dwóch części. Pierwsza część „Z psem na co dzień i od święta”, nie jest długa; nie zmęczysz się czytaniem; na pewno przyda się każdemu, kto dopiero szuka najlepszego przyjaciela, a być może bardziej doświadczeni spośród nas znajdą też potwierdzenie własnych przemyśleń. Druga część, na nosem.pl będzie dostępna w pierwszym kwartale 2021 roku – „Trzy miesiące z Raszką” to dokładny zapis wychowywania i podstaw szkolenia szczenięcia malinois – od siódmego tygodnia do szóstego miesiąca życia. Na koniec, niejako na deser udostępnione zostaną – dwa filmy nagrywane za żywo, bez montażu, przedstawiające pracę z trzymiesięczną i półroczną suczką malinois – czyli jak wyglądało wprowadzenie w życie wszystkich opisów poradnikowych. Filmy nagrywane były 16 lat temu; wybaczcie nie najlepszą jakość.
Poradnik dostępny tylko na nosem.pl, całkowicie za darmo! No to zaczynamy!

Jesteś sam przed ekranem komputera najnowszej generacji. Na pustej plaży i w przepełnionych supermarketach. Wśród ludzi, uśmiechających się uprzejmie, współpracowników, szefów i podwładnych. Zostaniesz sam, gdy dzieci założą własne gniazdo, gdy stracisz pracę, zdrowie i pieniądze.

W szaleńczym pośpiechu cywilizacji, pośpiechu, który może ziemię usunąć nam spod nóg, pozostało jedno niezmienne i pewne, niezawodne jak przed tysiącami lat. Wilgotny nos łapiący chciwie drobinki zapachu człowieka, uszy wsłuchane czujnie w rytm jedynych kroków i rozjaśnione ciepłem oczy Twojego psa, gdy wreszcie na niego popatrzysz.

Miejsce psa jest obok człowieka, nie w klatce, nie na łańcuchu i nie na pustej, ogrodzonej działce. To my odebraliśmy ongiś wybranym wilczym potomkom wolność wśród innych zwierząt, ukształtowaliśmy psa dla swoich potrzeb i upodobań. Tylko my jesteśmy odpowiedzialni za ich godne życie na co dzień, za to, jakie są i co robią pośród nas. Wystarczy im mądra opieka, rozumienie odmiennych potrzeb i zachowań. I kawałeczek serca.

Jeśli bodaj w najmniejszym , najtajniejszym kąciku serca zostawisz miejsce dla psa – nigdy nie będziesz sam.

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
newsletter
Proszę czekać