Czego lepiej unikać

Czego lepiej unikać

Pierwsze miesiące w życiu szczeniaka powinny być przeznaczone na oswajanie wszelkich dziwnych zjawisk, które nasze zwierzątko, dorastające wśród ludzi, nie na bezludnej wyspie, prawdopodobnie może napotkać na co dzień.

Wspieraj Autora na Patronite

Ale nadmiar gorliwości i w tym przypadku skutkować będzie odwrotnie. Jeśli młody pies nie potrafi odpoczywać, jest ustawicznie pobudzony i musi bezustannie coś trzymać w pysku, gryźć, ssać czy lizać, a pozostawiony na chwilę w ogrodzie tylko biega w kółko, warto zastanowić się, czy aby przesadziliśmy z pierwszą wczesną socjalizacją. Czego zatem należy zdecydowanie unikać?

Zobacz naszą ofertę

Promocja!
Motywacja w szkoleniu psów – Zofia Mrzewińska – webinarium

Motywacja w szkoleniu psów – Zofia Mrzewińska – webinarium

Webinarium kynologiczne

150,00  99,00 
Baltica karma z rybami bałtyckimi i kaczką małe rasy 1kg

Baltica karma z rybami bałtyckimi i kaczką małe rasy 1kg

Karma dla psów na bazie mięsa kaczki oraz ryb bałtyckich

35,00 
Smaczki treningowe SENSITIVE 200g

Smaczki treningowe SENSITIVE 200g

Jeleń z algami morskimi, naturalne smaczki treningowe Pokusa

15,90 

Nie zabieramy malutkiego szczeniaka w miejsca wyjątkowo ruchliwe i hałaśliwe. Na naukę spokojnego towarzyszenia nam w restauracji przyjdzie czas – wypełnione agresywną muzyką i ciągłym ruchem miejsce ludzkich rozrywek nie nadaje się do wprowadzania tam zwierzątka.

Najgorszą z możliwych zabawek jest piłka tak duża, że szczenię nie może jej pochwycić – piłka ustawicznie ucieka, emocje szczeniaka rosną bez żadnej możliwości zakończenia zabawy sukcesem, jest tylko ustawiczny pościg i nieskuteczny chwyt. Podobnie światełko laserowe puszczane dla zabawy przed psim nosem skutkuje szybko maniakalnym gonieniem cieni czy rozbłysków światła, prowadzi do bardzo trudno odwracalnych natręctw.

Nie śmiej się, gdy szczenię próbuje złapać własny ogon. Natychmiast przerwij taki pościg – gonienie ogona także może przerodzić się w zachowanie maniakalne.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Nie odwiedzaj i nie zapraszaj do domu ludzi ani dzieci okazujących nadmierny entuzjazm wobec szczeniaka. Konieczne jest, aby dorosły pies traktował dzieci z życzliwą lub obojętną tolerancją, jednak łapanie szczeniaka na ręce z radosnym krzykiem i raptowne przytulanie do twarzy na pewno utrudni przyszłe dorosłe kontakty.

Kontroluj też spotkania  z innymi psami. Za często na psich wybiegach można obserwować nie tyle radosną zabawę, co dręczenie najsłabszego, najmłodszego w grupie. Zdarza się to i w niezbyt fachowo prowadzonych psich przedszkolach podczas przerw w grupowych zajęciach. Szukaj więc dla swego malca towarzystwa takiego dorosłego psa, który służy przykładem – przykładem pracy i dobrego wychowania.

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Jak dbać o psa zimą
05/12/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać