Witaminy i suplementy dla psa i szczeniaka

FILTRY

Marki

Wielkość rasy

Wiek psa

Zakres Cenowy


Witaminy i suplementy dla psa i szczeniaka

Witaminy i suplementy dla psa i szczeniaka są dietetycznym dodatkami, które wspierają zdrowie czworonoga. Witaminy i suplementy mogą być podawane profilaktycznie, jak i wspomagać leczenie psa. Ważny jest ich odpowiedni dobór.

 Jakie witaminy i suplementy dla szczeniaka?

Jeśli szczeniakowi podawana jest dobrej jakości karma, to często nie ma konieczności podawania dodatkowych mieszanek witaminowych. Warto jednak dobrze przeczytać skład karmy i sprawdzić, czy jakichś witamin dla psa nie trzeba będzie uzupełnić.

Pamiętajmy, że szczeniaki są w fazie intensywnego wzrostu i dynamicznego rozwoju. Szczególnie pomocnymi w tym czasie suplementami dla szczeniaka, zwłaszcza dla psów ras dużych i olbrzymich, będą suplementy na stawy, podawane profilaktycznie.

Wszystkie witaminy i suplementy dla szczeniaka powinny być konsultowane z lekarzem weterynarii bądź dietetykiem zwierzęcym. Nie warto podawać witamin i suplementów na własną rękę, tym bardziej, jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości, bo nadmiar witamin może szczeniakowi zaszkodzić.

Jakie witaminy i suplementy dla psa?

Na wyżej postawione pytanie, powinien odpowiedzieć lekarz weterynarii, specjalizujący się także w psiej dietetyce, po wykonaniu odpowiednich badań.

Suplementacja jest szczególnie ważna dla psów, które są na surowej diecie. Trzeba się zaopatrzyć w dobrej jakości olej rybny, gdyż psu nie może zabraknąć wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 – EPA i DHA.

Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnych mieszanek witaminowych i suplementów dla psa. Są m. in. suplementy wspomagające prawidłową pracę układu ruchu, suplementy dla psa poprawiające kondycję sierści, czy też suplementy dla psów aktywnych, uprawiających sport.

Zawsze warto wykonać badanie krwi i poradzić się lekarza weterynarii, jak i dietetyka zwierzęcego, czy trzeba psu uzupełnić jakieś niedobory w diecie.

Witaminy i suplementy dla psa i szczeniaka

W naszym internetowym sklepie zadbaliśmy o to, aby można było kupić  najlepsze witaminy i suplementy dla psa i szczeniaka. Wybraliśmy produkty, które cieszą się dobrymi opiniami lekarzy weterynarii i dietetyków zwierzęcych.  Dzięki temu wiemy, że będą one szczególnym wsparciem w codziennej diecie, jak i w wyjątkowych okolicznościach.