Po co ten pies

Po co ten pies

Gdy czytam opisy coraz bardziej skomplikowanych urządzeń, służących do osłodzenia psiej samotności, do zajęcia psa czymś bez naszego udziału, coraz częściej chcę zapytać właścicieli – po co im ten pies?

Wspieraj Autora na Patronite

Reklamowana szeroko mata węchowa; uciekająca ogromna piłka, której pies nie może przytrzymać pyskiem; pudło wyrzucające ustawicznie piłeczki; wreszcie kolejny upiorny pomysł – piłka na sznurku umocowanym do ściennej przyssawki tak, by pies bezskutecznie, nawet godzinami, szarpał piłeczkę. Wszystkie te wynalazki mają jeden wspólny mianownik. Nie tworzą w żaden sposób możliwości współpracy i porozumienia miedzy człowiekiem a psem.

Zobacz naszą ofertę

Przysmak dla psa z wołowiny Naturel Soft 100g

Przysmak dla psa z wołowiny Naturel Soft 100g

Przysmak wzbogacony oregano

Karma Pokusa z łososiem i krewetkami – 12kg

Karma Pokusa z łososiem i krewetkami – 12kg

Proteiny pochodzenia morskiego, bez udziału kurczaka

329,00 
Karma Baltica Junior jagnięcina z cielęciną – 12kg

Karma Baltica Junior jagnięcina z cielęciną – 12kg

Karma dla psów młodych, dużych ras

299,00 

A przecież praprzodkowie każdego z naszych ulubieńców nie przetrwaliby żyjąc i polując w pojedynkę. Ta ogromna wewnętrzna potrzeba współpracy leży u podstaw udomowienia psa. I aż trudno pojąć, że z tego, co najcenniejsze, rezygnujemy dobrowolnie.

Nie każdy zwierzak musi startować w mistrzostwach świata w jakiejkolwiek dziedzinie psiego sportu. Ale każdy powinien mieć możliwość realizowania swoich popędów w typowy dla gatunku sposób – to jeden z filarów dobrostanu zwierząt. Realizować nie samotnie, ale razem z człowiekiem.

Złota klatka, puchowe piernaty, najdroższa karma i automatyczna wyrzutnia piłeczek to nie jest to, czego psy potrzebują najbardziej. Wieszając na ścianie piłeczkę na przyssawce fundujesz zwierzęciu nieustanny stres; czy aby sam chciałbyś zostać skazanym na syzyfowe prace?

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Narzekasz, że twój pies nie wraca na zawołanie? A kiedy i w jaki sposób nauczyłeś, co oznacza słowo „wróć”? Po co pies miałby wracać do ciebie, skoro niczego nie robicie razem? Czemu miałby reagować na każdy gest i szept?

Szkolisz psa nie tylko po to, aby nie sprawiał problemów na co dzień. Także, a nawet przede wszystkim dlatego, aby czuł się bezpiecznie w coraz bardziej skomplikowanym świecie człowieka. Po to, abyś stał się dla psa tłumaczem tego świata, gwarantem bezpieczeństwa i niekwestionowanym liderem. Aby twój pies mógł robić cokolwiek nie samotnie, ale razem z tobą. Dopiero wtedy znajdziesz najlepszego przyjaciela i prawdziwą radość z posiadania psa.

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Podręcznik tropienia – recenzja
23/02/2024
Kaja Chudalewska
newsletter
Proszę czekać