Pies, który jeździł, no właśnie, czym jeździł?

Pies, który jeździł, no właśnie, czym jeździł?

Podróże czworonogów to dla jednych temat tabu, dla innych codzienność. Często słyszymy od znajomych: „byłem z psem na treningu, na wakacjach, nad wodą, w górach, na skitourach, (…)”. Opcji spędzania czasu z czworonogiem jest wiele, a teraźniejszość pozwala nam na realizację wielu z tych wcześniej niewykonalnych pomysłów.

Wspieraj Autora na Patronite

Pies, który jeździł koleją

Ta słynna historia wydarzyła się naprawdę. Pies o imieniu Lampo mieszkał we Włoszech i potrafił samodzielnie podróżować pociągami. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce znają tego niezwykłego psa.

Zobacz naszą ofertę

Promocja!
Balsam regenerująco-ochronny 50ml

Balsam regenerująco-ochronny 50ml

Krótki termin ważności do 25.01.2024r.

52,00  25,00 
Promocja!
HolistaPets Arthro Junior 600g

HolistaPets Arthro Junior 600g

Suplement na stawy dla szczeniąt

149,00  139,00 
Liker Lumi piłka dla psa

Liker Lumi piłka dla psa

Zabawka dla psa - piłka na lince fluo

od 33,00 

Dzisiaj czworonogi jeżdżą koleją i nie jest już w tym nic nadzwyczajnego. Warunkiem przewozu jest  zapewnienie odpowiedniego transportera na całą podróż i/lub zakup biletu, posiadanie smyczy, kagańca i ważnych dokumentów potwierdzających szczepienie przeciw wściekliźnie. Trzeba pamiętać także o komforcie współtowarzyszy podróży.

Pies, który jeździł samochodem

„USA. Uczył psa jeździć samochodem. Mknęli 160 km/h po autostradzie”. Taki nagłówek można wyczytać w popularnym serwisie motoryzacyjnym. Redaktor cytuje tam portal KomoNews.com, w którym podano, że nieopodal Seattle w stanie Waszyngton został aresztowany 51-latek, który uczył swojego psa prowadzić samochód, na autostradzie. Zatrzymany przejechał w ten sposób co najmniej 90 km, po czym spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Przewożenie psa w aucie może być kłopotliwe dla pupila lub kierowcy i pasażerów, jeśli nie zostaną spełnione specjalne warunki. I znów wracamy tu do wspomnianego wyżej transportera. Transporter zapewnia bezpieczne schronienie dla czworonoga, uniemożliwia mu także przemieszczanie się po pojeździe, co w przypadku gwałtownego hamowania mogłoby się skończyć nawet tragicznie. Na rynku jest szereg dostępnych akcesoriów do przewożenia zwierząt w samochodzie, warto zainwestować w bezpieczeństwo swoje i innych.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Pies, który latał

Łajka. Pies, który poleciał w kosmos. 3 listopada 1957 roku pierwsza istota została wystrzelona na orbitę okołoziemską. Sława Łajki bierze się z jej pierwszeństwa w erze podboju kosmosu, chociaż tak naprawdę pierwszymi żywymi organizmami poza atmosferą były nasiona różnych gatunków zbóż wystrzelone w rakiecie V2 w 1946 i muszki owocowe wysłane w 1947 roku (Wikipedia).

Na szczęście zwierzęta nie są już wysyłane w kosmos, przemieszczają się za to transportem lotniczym. Zwierzęta o wadze niższej niż 8 kg mogą przebywać na pokładzie samolotu w transporterze, średnie i duże, a zwłaszcza ciężkie psy mogą latać tylko w transporterze w luku bagażowym. W większości linii lotniczych dotyczy to psów ważących więcej niż 8 kg. Inne zwierzęta (niż psy i koty*) przewożone są jako cargo. Miejsce przewozu zwierzęcia uzależnione jest od jego wagi, wielkości, rodzaju oraz pełnionej funkcji.

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio wcześnie sprawdzić, jakie wymagania dotyczące wwożenia psów obowiązują w wybranym kraju docelowym, jakie szczepienia są niezbędne i czy obowiązują wymogi w zakresie kwarantanny. W obrębie UE zwierzę musi mieć unijny paszport zwierzęcia domowego, musi też być zaczipowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

*wymienione w regulaminie linii lotniczych

Te i wiele innych środków transportu umożliwia nam przewożenie czworonogów nawet w najdalsze zakątki świata.

Wybierając miejsce oraz środek transportu pamiętajmy o zdrowym rozsądku. Nie zawsze to co dobre dla nas ludzi jest takie dla naszych zwierząt. Jeśli jednak decydujemy się na wspólną podróż, pamiętajmy o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu naszym współtowarzyszom oraz zwierzętom. Niech wszyscy mają z tego przyjemność. Ahoj przygodo!

 

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Zasady pod psem
22/01/2024
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać