Międzynarodowy Dzień Psa jest obchodzony 26 sierpnia

Międzynarodowy Dzień Psa jest obchodzony 26 sierpnia

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Psa ma swoje początki w Stanach Zjednoczonych. 26 sierpnia 2004 roku w USA pierwszy raz obchodzono dzień poświęcony wszystkim psom. Święto przyjęło się dość szybko na całym świecie. 

Wspieraj Autora na Patronite

Stany Zjednoczone ustanowiły 26 sierpnia Międzynarodowy Dzień Psa w dowód wdzięczności wszystkim czworonożnym przyjaciołom za ich miłość do człowieka, poświęcenie, służbę ludziom, pracę w ratownictwie i za, po prostu, ich wierną obecność w codzienności. Dzień ma też uświadomić społeczeństwo, że pies to ogromna odpowiedzialność. Jak mówił Mały Książę, na zawsze jest się odpowiedzialnym za tych, których „oswoiliśmy”, czyli za tych, z którymi weszliśmy w relację. Pomysłodawcą tego dnia była Colleen Paige.

Zobacz naszą ofertę

Gryzak dla psa z królika rozmiar M 80g

Gryzak dla psa z królika rozmiar M 80g

Harder, twardy gryzak dla psa z królika

Pokusa PowerDog Isotonic Drink 300g

Pokusa PowerDog Isotonic Drink 300g

Naturalny isotonic dla psów

33,00 
Zwykły niezwykły przyjaciel – Zofia Mrzewińska – książka

Zwykły niezwykły przyjaciel – Zofia Mrzewińska – książka

Jedna z najważniejszych lektur

20,00 

Pies to nie zabawka, ale żywe stworzenie, pełne uczuć, emocji, przywiązane do swojej grupy rodzinnej.

Decyzja o wzięciu psa pod dach musi być więc bardzo świadoma. Przy jej podjęciu trzeba wziąć pod uwagę m.in. czas dla psa, psie potrzeby i umiejętność ich zaspokajania w codzienności, szkolenie, wychowanie psa, koszty utrzymania, wizyty u weterynarza, zapewnienie psu w domu odpowiednich, spokojnych warunków, a przy decyzji na konkretną rasę, także potrzeby danej rasy. Należy pamiętać, że za odpowiednie wychowanie psa zawsze odpowiedzialna jest osoba dorosła, która musi mieć na to odpowiednio dużo czasu. Jeśli w rodzinie są dzieci, to osoba dorosła powinna zadbać o to, aby ich relacja była prawidłowa, by pies wzrastał obok dzieci w sposób zrównoważony, dobry. Na naszych stronach dowiesz się jak wychować szczeniaka.

Międzynarodowy Dzień Psa przypomina, że psy potrzebują zrozumienia.

To stworzenia emocjonalne, więc trzeba poznać również świat ich emocji, aby dobrze poprowadzić relację na linii pies-człowiek. Psy uczą człowieka cierpliwości i miłości. Obserwując czworonożnych przyjaciół można się od nich także wiele nauczyć. Poznać lepiej samego siebie. Pilnować swojego tonu głosu, uczyć się mowy ciała innego gatunku. Zrozumienie psich zachowań, budowanie relacji sprawi, że będzie można wieść razem szczęśliwe życie.

 W tym wyjątkowym dniu parafrazujemy znane już słowa, krążące po sieci.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

„Nie złość się na mnie, gdy jestem podekscytowany, kiedy wrócisz do domu. To najlepsza część mojego dnia… Żyję tylko ok. 10-15 lat, więc nie zostawiaj mnie zbyt długo samego. Nie mam tyle czasu co Ty. Nie denerwuj się na mnie. Zadbaj o mój spokój. Ty masz pracę, rodzinę i przyjaciół. Ja mam tylko Ciebie. Trenuj ze mną, baw się ze mną, zadbaj o moje psie potrzeby, umów z psimi kumplami… Zaopiekuj się mną, kiedy się zestarzeję. Będę taki słodki, jak wtedy kiedy byłem szczeniakiem… Pamiętaj, że Cię kocham, a Ty jesteś dla mnie wszystkim. Twój Przyjaciel Pies”

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Omega-3 dla psa
26/12/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać