Jak bezpiecznie podróżować z psem w aucie?

Jak bezpiecznie podróżować z psem w aucie?

25 lipca obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Przy tej okazji warto wspomnieć o tym, jak bezpiecznie podróżować z psem w samochodzie.

Wspieraj Autora na Patronite

25 lipca to Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Dzień ten ma przypominać kierowcom, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo własne, jak i wszystkich pasażerów oraz innych uczestników ruchu na drodze. Psy często podróżują ze swoimi opiekunami. Jeśli nie będą odpowiednio zabezpieczone w aucie, może to być zagrożeniem nie tylko dla nich, ale także dla pasażerów, czy dla kierowcy.

Zobacz naszą ofertę

Ciastka dla psa Oceanic Taste 70g

Ciastka dla psa Oceanic Taste 70g

Kryl i olej z łososia, naturalne ciastka suplementacyjne Pokusa

10,90 
Promocja!
HolistaPets Olej z kryla 400ml

HolistaPets Olej z kryla 400ml

Olej z kryla dla psa, pozyskiwany ze świeżo złowionego kryla antarktycznego

145,00  139,00 
Promocja!
Karma Baltica z łososiem dla szczeniąt dużych ras 12kg

Karma Baltica z łososiem dla szczeniąt dużych ras 12kg

Karma dla szczeniąt dużych ras

309,00  293,00 

Obecnie można zakupić bardzo wiele produktów, które mają zapewniać komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Mamy ogromny wybór transporterów, klatek kennelowych (pamiętajmy, że pies musi mieć w niej na tyle miejsca, aby móc się dookoła obrócić), czy też mat samochodowych, które zabezpieczają siedzenia w aucie oraz szelek i pasów do samochodu. Niestety, mimo ogromnego wyboru, wciąż wiele osób przewozi pieski bez żadnych zabezpieczeń. Wciąż zdarza się, że możemy zaobserwować mniejsze psy za nagłówkami tylnych siedzeń, bądź psy  siedzące „luzem” na fotelu pasażera obok kierowcy. To bardzo nieodpowiedzialne zarówno wobec psa, jak i wobec pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy zajdzie potrzeba nagłego hamowania, pies bardzo szybko może znaleźć się po drugiej stronie szyby. Pies przy nagłym zakręcenie może uderzyć też w kierowcę, czy przygnieść dziecko, będące w foteliku.

Chociaż w Polsce przepisy o ruchu drogowym nie określają dosadnie jak kierowca powinien przewozić swojego psa, to jeśli zatrzyma nas Policja, uznając, że pies stanowi zagrożenie, możemy otrzymać mandat chociażby na podstawie art. 60 pkt 1 (Zabrania się: 1) używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim). Nieodpowiednie przewożenie psa, narażenie go na stres i cierpienie, podpada również pod paragraf o znęcaniu się nad zwierzętami, za co grozić może nawet pozbawienie wolności.

Jak bezpiecznie podróżować z psem w aucie? Na początek, pamiętajmy, że psa trzeba odpowiednio przygotować do jazdy samochodem.

Wielu hodowców zabiera już szczeniaki na wycieczki autem, aby łatwiej im było znosić jazdę, kiedy trafią już do swoich opiekunów. Później nadal należy małymi krokami przyzwyczajać go do jazdy autem, aby czuł się w nim dobrze, komfortowo. Tak jak wszystkiego, tak i dobrej jazdy samochodem, trzeba każdego psa nauczyć. Na pewno np. wsadzanie psa na siłę do transportera, kiedy się boi, przyniesie zły efekt. Trzeba zastosować metodę odwrażliwiania, aby pies sam chętnie wchodził do transportera i cieszył się na wspólne wycieczki. Pamiętajmy też o tym, że każdy pies jest inny, jedne będą z radością podróżowały samochodem, uczone już tego w hodowli, a inne mogą mieć z tym spore problemy i potrzeba będzie więcej pracy, aby pokonały swój lęk. Są też psy, które mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną i tutaj warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, co można takiemu psu podawać, by lepiej znosił jazdę.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Obraz anvel z Pixabay

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Zasady pod psem
22/01/2024
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać