Sprawdź także
Zrozumiany pies to szczęśliwy pies!
03/02/2022
Agnieszka Czylok

Gdzie z psem nad morze?

Gdzie z psem nad morze?

Trwają wakacje, wiele osób postanawia udać się z psem nad morze, aby mógł pobiegać po plaży i popływać wśród fal. Nie wszędzie jednak psy są mile widziane. Są miejsca, gdzie czworonogi mają zakaz wstępu. Ale są i takie miejsca, które stoją przed psami otworem! Jakie?

Zanim udamy się z psem na urlop, warto sporządzić listę przydatnych rzeczy, o czym piszemy w artykule „Z psem na wakacje! Co zabrać do psiej torby?”. Kiedy torba już spakowana, można udać się nad morze… Pytanie tylko, gdzie konkretnie? Gdzie psy są bardzo mile widziane? Oto kilka miejsc godnych polecenia.

Świnoujście z psem

To miasto, które jest „psiolubne”. W Świnoujściu znajduje się cudowna „psia plaża” przy ul. Uzdrowiskowej. Można tam podjechać autem, przy wejściu na plażę znajduje się darmowy parking. Na plaży mieści się wiele koszy na psie odchody z zestawami do sprzątania. Jest spokojnie i czysto. Widoki są piękne, a wejście do morza dość łagodne, co może być ułatwieniem szczególnie dla tych psów, które wcześniej nad morzem nie były. Pamiętajmy jednak, że nigdy nie wrzucamy psów na siłę do wody! Albo same zechcą zacząć pływać, albo można je pozytywnie do tego spróbować zachęcić, ale jeśli nie będą wyrażały woli wejścia, dajemy im spokój.

Przy okazji warto też przypomnieć, że przed każdym pływaniem należy wykonać rozgrzewkę. Zanim pies wejdzie do wody, powinien spokojnie pochodzić, wykonać kilka ćwiczeń np. siad, leżeć, siad, obroty. I dopiero po rozgrzewce wejść do wody. Po wyjściu z wody, przed wejściem do auta, powinien mieć tzw. cool down, czy stopniowe zejście z aktywności. W Świnoujściu strefa dla psów jest oznaczona dwujęzycznymi tablicami. Ma ponad 1000 m². Restauracje też są przyjazne psom.

Dębki i okolice z psem

Bardzo wiele osób wybiera się z psami do Dębek i zgodnie twierdzi, że to miejscowość, w której psy są uwielbiane! Bardzo wiele miejsc akceptuje tam czworonogi. W gminie Krokowa jest kilka „psich plaż”. Pierwsza, w Dębkach wejście nr 18,  wschodnia część ul. Spacerowej. Druga jest w Białogórze, wejście na „psią plażę” ma nr 32 (uwaga, są tam dość strome schody, które starszy, słabiej już chodzący pies, może mieć trudność pokonać), a trzecia to Karwieńskie Błoto Drugie, wejście nr 4 (tutaj można dojechać samochodem bardzo blisko plaży).

W Dębkach jest szeroka, piękna plaża, z drobnym piaskiem. Psy kochają Dębki, tak jak ich opiekunowie. Do „psiej plaży” wiedzie droga przez las, w którym można zrobić rozgrzewkę przed pływaniem.

Gdzie jeszcze wybrać się z psem nad morze?

Psy są na pewno mile widziane w Pobierowie, gdzie wejdą do niemal każdej restauracji, a wiele pensjonatów bardzo chętnie przyjmuje opiekunów z czworonogami. Są tam dwie „psie plaże” (nr 32 i 43). Psy są szczególnie mile widziane także w Trzęsaczu (plaże nr 27 i 28), w Dziwnowie i Dziwnówku (gdzie, prócz kąpielisk, można swobodnie przebywać z psem na plażach), czy też w Bobolinie. Oczywiście, jest jeszcze wiele nadmorskich miejscowości, w których znajdzie się miejsce dla psa, ale powyższe są dość często wymieniane przez psiarzy.

A Wy, gdzie lubicie jeździć z psem? Może polecicie ciekawe miejsca innym Czytelnikom? Zachęcamy!

Obraz spoba z Pixabay

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
newsletter