Emerytury dla psów w służbach mundurowych

Emerytury dla psów w służbach mundurowych

Emerytury dla psów w służbach mundurowych są w pełni zasłużone. Pierwszy w historii akt prawny, który kompleksowo reguluje sytuację zwierząt od momentu ich doboru do danej formacji, poprzez czas realizacji zadań, aż po ich sytuację po „zakończeniu służby” już wkrótce wejdzie w życie.

Wspieraj Autora na Patronite

Psy w służbie człowieka

Zobacz naszą ofertę

Pokusa ChondroLine Junior 350g

Pokusa ChondroLine Junior 350g

Suplement na stawy dla szczeniąt

115,00 
Gryzak funkcjonalny z szałwią i rumiankiem 100g

Gryzak funkcjonalny z szałwią i rumiankiem 100g

Z szałwią i rumiankiem

Pokrowiec na klatkę kennelową – L

Pokrowiec na klatkę kennelową – L

Wymiar pokrowca 91,5/61,5/64cm

od 200,00 

Przeszukują teren, odnajdują osoby zaginione w lasach bądź innych rozległych terenach, szukają osób w gruzowiskach, kiedy wydarzy się katastrofa budowlana, naturalna czy też po zamachach terrorystycznych. Są szkolone do zadań specjalnych – psy w służbie człowieka! Emerytury dla psów ratujących ludzkie życie są w pełni zasłużone.

Emerytury dla psów w służbach mundurowych – ustawa

Pod koniec sierpnia Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw, na mocy której uregulowano status zwierząt w służbach mundurowych podległych MSWiA a także Służbie Więziennej, Siłach Zbrojnych RP i w Straży Marszałkowskiej. Jest to pierwszy w historii akt prawny, który kompleksowo reguluje sytuację zwierząt od momentu ich doboru do danej formacji, poprzez czas realizacji zadań, aż po ich sytuację po „zakończeniu służby”. Z inicjatywą kompleksowego uregulowania sytuacji zwierząt w służbach mundurowych wyszło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ustawa wejdzie w życiu po upływie 3 miesięcy od dnia jej ogłoszenia.

„We wszystkich służbach mundurowych w poniedziałek opublikowano ustawę, a za trzy miesiące każde zwierzę po służbie będzie objęte świadczeniami emerytalnymi zarówno jeśli chodzi o wyżywienie, jak i opiekę zdrowotną do końca życia” – potwierdził w Polsat News Błażej Poboży, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji i Radny m. st. Warszawy.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Emerytury dla psów i koni – wyżywienie oraz opieka

Nowe przepisy, które wkrótce mają wejść w życie, określają jasno zasady poddawania zwierząt zabiegom profilaktycznym oraz leczeniu. Opiekun psa, jak i opiekun konia, będzie otrzymywał wyżywienie dla zwierzęcia, znajdującego się pod jego opieką. Wszystkie psy i wszystkie konie wycofane ze służby przejdą na emeryturę. Podczas emerytury zwierzęta będą miały zapewnione odpowiednie warunki oraz wyżywienie. To, co jest istotne, to fakt, że zwierzęta na emeryturze zostaną pod opieką danej formacji a pierwszeństwo w powierzeniu opieki będzie miał dotychczasowy opiekun psa lub konia. Jeśli dotychczasowy opiekun nie będzie w stanie zająć się psem na emeryturze, to taki pies trafi pod opiekę innego funkcjonariusza, posiadającego uprawnienia. Tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach psem lub koniem zaopiekuje się zwykły pracownik służb.

Dowiedz się więcej na temat psy ratownicze.

Źródło: Polsat News; interia; gov.pl

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
FCI.systems, system wsparcia sekretariatów zawodów i egzaminów
21/06/2024
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać