Jak dbać o psie łapy w chłodniejsze dni?

Jak dbać o psie łapy w chłodniejsze dni?

Nadchodzi powoli zima, trzeba pamiętać, aby odpowiednio przygotować psie łapy na niższe temperatury. Jak dobrze o nie zadbać w chłodniejsze dni?

Nadchodzi powoli zima – jak dbać o psie łapy

Są takie osoby, które twierdzą, że pies sobie poradzi, po co w ogóle myśleć o przygotowaniu psich łap na zimowe dni. To prawda, że naskórek opuszek u psa jest dość odporny. Jednak nie jest już tak różowo w momencie, kiedy psie łapy zetkną się np. z solą na chodnikach. A niestety, wciąż jeszcze używa się w wielu miejscach soli do posypania. Z jednej strony mamy więc suche, mroźne powietrze, a z drugiej sól. Suche powietrze źle wpływa na naskórek, a jeśli natrafi on jeszcze na sól, wówczas pies może odczuwać naprawdę spory dyskomfort. Jeśli do tego wszystkiego naskórek pęknie, to pojawi się i ból (jeśli już zdarzyłoby się, że pies będzie miał pęknięty naskórek opuszek, to oczywiście warto od razu zabezpieczyć jego łapkę).

Jak przygotować psie łapy na chłodniejsze dni?

Warto zacząć smarować psie łapy odpowiednimi środkami (wybór maści na opuszki jest obecnie szeroki) zanim nadejdą mrozy. Początkowo można to robić jedynie przed snem, na noc. Najlepiej sięgać po takie preparaty, które są bogate w witaminę A oraz E. Bardzo dobrze sprawdzą się też naturalne preparaty na bazie pszczelego wosku. Coraz częściej używane są także preparaty z olejkiem z drzewa herbacianego – dzięki obecności tego olejku w składzie maści, ma ona dość gorzki smak, dzięki czemu psy niechętnie liżą łapy. Takie preparaty warto stosować, gdy już nadejdzie mróz, przed każdym spacerem z psem.

Jak jeszcze można dbać o psie łapy w chłodniejsze dni?

Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią długość pazurów u psa. Lekarze weterynarii przypominają, że jeśli pazury u psa są zbyt długie, a powierzchnia jest śliska, to palce mogą się bardzo rozjeżdżać. To z kolei może powodować zbieranie większej ilości śniegu lub soli z chodnika. Kiedy pies ma pazury odpowiedniej długości, to jego łapki mają również znacznie lepszą przyczepność. Warto też przycinać psią sierść między opuszkami. Dlaczego to takie istotne? Dzięki temu można uniknąć nadmiernego zbierania się śniegu. To z kolei zapobiega nadmiernemu powstawaniu śniegowych, zamrożonych kuleczek, które mogą sprawiać psom dość duży dyskomfort podczas chodzenia. I na koniec: warto przemywać ciepłą (ale nie gorącą) wodą psie łapki po każdym spacerze!

Źródło za: facebook.com/KlinikaArka

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

  • Delcon Light Delcon Light 12kg
    299,00 

    Zobacz
  • Delcon Junior Delcon Junior 12kg
    314,50 

    Zobacz
  • Zimowy balsam regeneracyjny do łap Zimowy balsam regeneracyjny do łap 50ml
    52,00  41,00 

    Najniższa cena z ost 30 dni 41,00 .


    Zobacz
  • HolistaPets Cod Liver Oil HolistaPets Tran z dorsza 500ml
    82,00  77,00 

    Najniższa cena z ost 30 dni 69,00 .


    Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Psia empatia, czy psy są zdolne do empatii?
17/08/2023
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać