Karma hipoalergiczna dla psa, zalety

Karma hipoalergiczna dla psa, zalety

Alergie pokarmowe są coraz częściej spotykanym problemem u psów, objawiają się one m.in. świądem, zaczerwienieniem skóry, biegunką czy wymiotami. Aby pomóc psom z alergiami pokarmowymi, producenci karm dla psów wprowadzili na rynek karmy hipoalergiczne. W tym artykule opowiemy o zaletach takiej karmy dla psów.

Czym jest karma hipoalergiczna dla psa?

Karma hipoalergiczna to karma, która zawiera składniki łatwo przyswajalne przez organizm psa oraz składniki, które są rzadko występujące w karmie standardowej. Produkty te są zazwyczaj łatwe do strawienia i zapobiegają reakcjom alergicznym. W skład karm hipoalergicznych zazwyczaj wchodzą mięso o niskiej zawartości tłuszczu, łatwostrawne węglowodany, takie jak ryż czy ziemniaki, a także rośliny, które zapewniają psu niezbędne witaminy i minerały.

Karma hipoalergiczna dla psa, poznaj jej zalety

Redukcja objawów alergii pokarmowej

Alergie pokarmowe to problem, z którym coraz częściej spotykają się właściciele psów. Objawiają się one m.in. świądem, zaczerwienieniem skóry, biegunką czy wymiotami. Jednym z najlepszych sposobów na radzenie sobie z alergiami pokarmowymi u psów jest zmiana diety na karmę hipoalergiczną. Składniki takiej karmy są łatwe do strawienia, a jednocześnie zapewniają psu niezbędne składniki odżywcze. Dzięki temu organizm psa jest mniej narażony na reakcje alergiczne, a objawy alergii u psa ulegają zredukowaniu.

Poprawa trawienia

Karma hipoalergiczna dla psów to również karmy o łatwym trawieniu. Składniki, takie jak mięso o niskiej zawartości tłuszczu i łatwostrawne węglowodany, pomagają w trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych. Poprawa trawienia może pomóc w zredukowaniu biegunek i wymiotów u psa.

Poprawa skóry i sierści

Karma hipoalergiczna dla psa może również pomóc w poprawie kondycji skóry i sierści. Składniki takie jak kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, witaminy i minerały, które często występują w karmie hipoalergicznej, mają pozytywny wpływ na zdrowie skóry i sierści psa. Kwasy tłuszczowe pomagają w utrzymaniu zdrowej i nawilżonej skóry, a także w zapobieganiu łuszczycy i innych chorobom skórnym u psów. Witaminy i minerały pomagają w utrzymaniu zdrowego i błyszczącego futra, a także wzmocnieniu układu odpornościowego psa.

Poprawa kondycji ogólnej

Karma hipoalergiczna dla psów może również pomóc w poprawie ogólnej kondycji psa. Poprawa trawienia i przyswajania składników odżywczych może pomóc w zwiększeniu energii i poprawie ogólnej kondycji psa. Dzięki temu, pies będzie miał więcej energii i będzie mógł cieszyć się życiem w pełni.

Karma hipoalergiczna dla psa to świetne rozwiązanie dla psów z alergiami pokarmowymi, wrażliwym układem pokarmowym czy problemami ze skórą i sierścią. Składniki takiej karmy są łatwe do strawienia, a jednocześnie zapewniają psu niezbędne składniki odżywcze. Dzięki temu, organizm psa jest mniej narażony na reakcje alergiczne, a objawy alergii u psa ulegają zredukowaniu. Poprawa trawienia, skóry i sierści oraz ogólnej kondycji to tylko niektóre z zalet karmy hipoalergicznej dla psów. Dlatego, jeśli Twój pies ma problemy z alergiami pokarmowymi lub wrażliwym układem pokarmowym, warto rozważyć zmianę diety na karmę hipoalergiczną.

Sprawdź oferowane w naszym sklepie: Baltica hipoalergiczna karma z łososiem oraz hipoalergiczna karma dla psów Pokusa Premium Selection.

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Trenerki ze żwaczem Trenerki ze żwaczem Sport Up! 300g
  11,99 

  Zobacz
 • Balsam regenerująco-ochronnyBalsam regenerująco-ochronny Balsam regenerująco-ochronny Balsam regenerująco-ochronny 50ml
  52,00  45,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 45,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Functional Treats Immunity Game Dog Functional Treats Immunity
  24,00 

  Zobacz
 • Smaczki treningowe GASTRO VITAL Smaczki treningowe GASTRO VITAL 200g
  15,90 

  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Nauka chodzenia przy nodze – podsumowanie
13/07/2023
Agnieszka Filar
newsletter
Proszę czekać