Hasło kończące sesję treningową z psem

Hasło kończące sesję treningową z psem

Na początku nauki  sesja treningowa nie powinna być zbudowana z żadnych konkretnych ćwiczeń i trudnych wymagających zadań. Cała sesja powinna być jedynie świetną zabawą i budowaniem relacji z człowiekiem.

Wspieraj Autora na Patronite

Może to być chwila podążania, doganianie dłoni z jedzeniem, szarpanie się zabawką przy częstym pozwalaniu psu na „wygraną” z nami, wymiana zabawek.

Nagradzaj psa jak najwięcej blisko siebie (czyli mniej rzutów, więcej zabawy z przewodnikiem). Gdy skończycie zabawę (czas jej trwania powinien być oczywiście dostosowany do możliwości i wieku psa, który nigdy nie może być zbyt zmęczony albo znudzony sesją, zawsze musi czuć lekki niedosyt), wydaj resztę smakołyków/ wymień zabawkę na smakołyk i schowaj ją do kieszeni, a następnie wypowiedz wyraźne hasło kończące sesję treningową („koniec!” „wystarczy!”). Zapnij psa na smycz i wycisz.

Zobacz naszą ofertę

Materac dla psa do klatki kennelowej – L

Materac dla psa do klatki kennelowej – L

Wymiary 87*60cm, pokrowiec z kodury

od 115,00 
Kość do żucia OSTRICH 17cm

Kość do żucia OSTRICH 17cm

Kość do żucia z dodatkiem strusia i penisów wołowych

22,90 
Pokusa Premium Selection – karma jagnięcina z kaczką dla szczeniąt 1kg

Pokusa Premium Selection – karma jagnięcina z kaczką dla szczeniąt 1kg

Bezzbożowa karma jagnięcina z kaczką dla szczeniąt i psów młodych

39,00 

Dla jednego psa będzie to kilka minut spokojnego chwalenia i głaskania na kolanach przewodnika – wtedy kucnij lub usiądź na ziemi i przekaż psu całą swoją pozytywną energię, przekonaj jak jesteś z dumny z jego wysiłku. Dla innego zwierzaka będzie to krótki spokojny spacer na smyczy, węszenie. Jeżeli sesję przeprowadzasz w domu, to możesz po jej zakończeniu na chwilę odesłać psa do transportera lub na posłanie.  W ten sposób nauczysz go nie tylko aktywności na komendę ale i powrotu do niższych emocji.

Gdy pies doskonale zna hasło zaczynające i hasło kończące sesję treningową, możesz ćwiczenia te wykonywać w coraz trudniejszym środowisku, wydłużać sesję oraz wplatać do niej kolejne zadania.

Czyli jeżeli hasło „ćwiczymy?” aktywuje psa do zabawy, to po wspólnym rytuale ale jednak zanim wyjmiesz nagrodę, poproś go najpierw o wykonanie łatwego zadania (na przykład zajęcie pozycji siad z przedłużonym kontaktem wzrokowym / podążanie za tobą w kontakcie / zajęcie pozycji przy nodze / zaszczekanie). Dopiero później zwolnij go, pochwal bardzo wylewnie i wyjmij nagrodę- zacznij się bawić, bądź w czasie zabawy spontaniczny i radosny.

Jeżeli pies potrafi przyjąć zaproszenie do interakcji z przewodnikiem w każdym otoczeniu, niezależnie od rozproszeń, ale też szybko wyciszyć się i wrócić do stanu sprzed treningu, odpocząć mimo wcześniejszego pobudzenia-  masz doskonałe fundamenty do rozpoczęcie pracy z przyszłym sportowcem.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Nie przeskakuj etapów treningu zbyt szybko z młodym psem, pamiętaj że aby pies skupił się na Tobie w stu procentach mimo trudnego otoczenia na zawodach, to musi czuć się bezpiecznie w każdym środowisku, a żeby tak było – musi Ci ufać.

Zdjęcie z archiwum prywatnego Agnieszka Filar

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Więcej z serii: Agnieszka Filar - posłuszeństwo sportowe

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Alergia pokarmowa u psa
20/12/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać