Zakaz Posiadania Psów Rasy American Bully

Zakaz Posiadania Psów Rasy American Bully

Od lutego 2024 roku w Anglii i Walii będzie obowiązywał całkowity zakaz posiadania psów rasy American Bully XL. W ostatnim czasie, rząd brytyjski podjął decyzję o wprowadzeniu stopniowego zakazu dotyczącego psów rasy American Bully XL. Decyzja ta jest reakcją na szereg tragicznych incydentów, w których psy tej rasy były zamieszane.

Wspieraj Autora na Patronite

Od 31 grudnia w Anglii i Walii nie będzie można hodować, sprzedawać ani przyjmować psów American XL Bully. Zakaz obejmuje również porzucanie tych zwierząt oraz pozwalanie im na chodzenie bez opieki. Od tego samego dnia wszystkie psy tej rasy będą musiały być trzymane w miejscach publicznych na smyczy i w kagańcu.

Zobacz naszą ofertę

Gryzak dla psa z królika rozmiar M 80g

Gryzak dla psa z królika rozmiar M 80g

Harder, twardy gryzak dla psa z królika

Kość do żucia PHEASANT & GOJI BERRIES 17cm

Kość do żucia PHEASANT & GOJI BERRIES 17cm

Kość do żucia z dodatkiem bażanta i jagód goji

22,90 
Materac dla psa do klatki kennelowej – L

Materac dla psa do klatki kennelowej – L

Wymiary 87*60cm, pokrowiec z kodury

od 115,00 

Całkowity Zakaz Posiadania Psów Rasy American Bully

Począwszy od 1 lutego 2024 roku, posiadanie psa rasy American Bully XL stanie się nielegalne, chyba że właściciel uzyska specjalne zezwolenie a sąd uzna, że pies nie stanowi zagrożenia dla postronnych osób i właściciel jest odpowiednią osobą do jego posiadania. Procedura ta wiąże się z koniecznością rejestracji psa w odpowiednim rejestrze, mikroczipowaniem, stosowaniem kagańca i smyczy w miejscach publicznych oraz zapewnieniem odpowiedniego zabezpieczenia, aby pies nie mógł uciec.

Tło Decyzji

Decyzja o zakazie wynika z serii niepokojących zdarzeń z udziałem psów tej rasy. W Wielkiej Brytanii odnotowano kilka przypadków śmiertelnych ataków przez American Bully XL, w tym atak na mężczyznę we wrześniu w Walsall, atak na 11-letnią dziewczynkę w Birmingham oraz kolejny śmiertelny atak w październiku niedaleko Houghton-le-Spring.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Charakterystyka Rasy

American Bully XL pochodzi z USA i jest wynikiem krzyżowania American pit bull terrierów i American Staffordshire terrierów. Wyróżnia się cztery warianty rasy: standardowy, pocket, classic i XL. Psy te ważą często ponad 60 kg i charakteryzują się silną budową, co czyni je w stanie przewyższyć siłą dorosłego człowieka.

Kontrowersje i Opinie

Zakaz posiadania psów rasy American Bully wzbudza kontrowersje. Niektórzy właściciele i hodowcy twierdzą, że pomimo potężnego wyglądu, psy te mogą być kochającymi domowymi zwierzętami. Eksperci i organizacje zajmujące się prawami zwierząt podkreślają, że skuteczność zakazów rasowych jest dyskusyjna i wskazują na potrzebę skupienia się na nieuczciwych hodowcach oraz nieodpowiedzialnych właścicielach.

Zakaz ten jest częścią szerszego ruchu mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa publicznego, ale jednocześnie rodzi pytania dotyczące właściwego podejścia do problemu agresywnych psów i ich właścicieli.

Dalsze Kierunki Działania

Rządy państw, które wprowadziły ten zakaz, zobowiązały się do monitorowania sytuacji oraz oceny skuteczności i wpływu nowego prawa. Dodatkowo planowane są inicjatywy edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości na temat odpowiedzialnego posiadania zwierząt domowych i wpływu wychowania na zachowanie psów.

Zakaz Posiadania Psów Rasy American Bully pozostaje tematem dyskusji i jest przykładem, jak decyzje prawne mogą wpływać na społeczność właścicieli zwierząt oraz szerzej – na społeczność lokalną.

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Wpływ diety na odporność psa
16/01/2024
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać