Psy z Cypru, nowe życie dzięki przewodnikom GOPR

Psy z Cypru, nowe życie dzięki przewodnikom GOPR

W sercu malowniczego Cypru, gdzie słońce rozpieszcza krajobrazy, a przyroda zachwyca swoim bogactwem, rozgrywa się dramat, który dotyka najbardziej bezbronnych – psów myśliwskich skazanych na śmierć po zakończeniu sezonu łowieckiego. W tym brutalnym cyklu przemocy przewodnicy psów ratowniczych z Grupy Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) natknęli się na dwa bezdomne psy z Cypru, Olimpa i Grivela, które wyraźnie potrzebowały pomocy.

Wspieraj Autora na Patronite

Tragiczny los psów myśliwskich na Cyprze

Po każdym sezonie łowieckim, zwykle kończącym się w styczniu, psy myśliwskie są porzucane w górach Cypru, zostawiane na pewną śmierć z głodu i wyczerpania. To praktyka, która przeraża swym okrucieństwem – psy, które niegdyś były współpracownikami człowieka, stają się dla nich ciężarem niegodnym nawet podstawowej opieki. Roczne, dwuletnie zwierzęta oraz szczenięta umierają w samotności, daleko od ludzkich osiedli, pozbawione szansy na godne życie.

Zobacz naszą ofertę

Promocja!
Puller Maxi 30cm 1szt.

Puller Maxi 30cm 1szt.

Dla psów ważących powyżej 48 kg

109,00  99,00 
Materac dla psa do klatki kennelowej – L

Materac dla psa do klatki kennelowej – L

Wymiary 87*60cm, pokrowiec z kodury

od 115,00 
Pokrowiec na klatkę kennelową – XXL

Pokrowiec na klatkę kennelową – XXL

Wymiar pokrowca 122,5/76,5/79cm

od 280,00 

Dramatyczne odkrycie i szybka reakcja

Historia Olimpa i Grivela zaczyna się w sposób, który niewiele różni się od losu wielu innych. Porzucone, wygłodzone i na skraju śmierci, znalezione przez przypadek podczas wycieczki w góry, stały się symbolem problemu, z którym zmaga się wiele regionów Cypru. Spędzający na Cyprze urlop, przewodnicy GOPR, zamiast przejść obojętnie, postanowili działać. Psy zostały przewiezione do lokalnego schroniska, gdzie otrzymały niezbędną pomoc i opiekę.

Psy z Cypru

Misja ratunkowa i apel o pomoc

Aktualnie Olimp i Grivel są przygotowywane do adopcji i transportu do Polski przez organizację Animal Rescue Cyprus, ale związane z tym koszty są ogromne. Koszt przygotowania, transportu, badań, szczepień, atestowanych klatek oraz leczenia wynosi około 1500 euro. To duża kwota dla indywidualnych osób, ale GOPR wierzy, że dzięki wsparciu społeczności uda się zebrać potrzebne środki.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Jak można pomóc?

Przewodnicy psów ratowniczych GOPR apelują do wszystkich miłośników zwierząt o wsparcie finansowe, które pomoże pokryć koszty transportu i przygotowania Olimpa i Grivela do nowego życia w Polsce. Każda, nawet najmniejsza kwota, jest na wagę złota i przybliża te dwa psy do szczęśliwego zakończenia ich tragicznej historii. Dzięki zaangażowaniu i hojności ludzi o dobrych sercach, Olimp i Grivel mają szansę na nowy dom – pełen miłości i bezpieczeństwa, na który zasługują.

GOPR pomaga psom z Cypru

Historia Olimpa i Grivela to przypomnienie o brutalnej rzeczywistości, z którą muszą mierzyć się niektóre zwierzęta. Jest to także historia o nadziei, współczuciu i ludzkiej solidarności, która potrafi przekształcić cierpienie w radość. GOPR i Animal Rescue Cyprus robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić tym psom lepszą przyszłość, ale to wspólny wysiłek społeczności może przynieść im szczęśliwe zakończenie. Pomóżmy dopisać do tej historii happy end.

Link do zrzutki na psy z Cypru – https://pomagam.pl/h9bccb

http://psy.gopr.pl/

https://www.facebook.com/psyGOPR

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Hybryda psa i wilka – zagrożenie dla dzikich Karpat Południowych?
06/11/2023
Piotr Cywicki
newsletter
Proszę czekać