Tropienie sportowe – co się dzieje na zawodach? Odprawa

Tropienie sportowe – co się dzieje na zawodach? Odprawa

Najpierw odbędzie się odprawa i losowanie, zazwyczaj na większych imprezach ma to miejsce dzień wcześniej na przykład w piątkowy wieczór, jeżeli starty mają odbyć się w sobotę i niedzielę. Oczywiście po dotarciu na miejsce zawodów musisz najpierw złożyć dokumenty – zarejestrować się.

Otrzymasz pakiet zawodnika a Twój pies będzie poddany kontroli czipu lub tatuażu, może to odbyć się również bezpośrednio przed lub po starcie.

Losowanie ma na celu oczywiście zapewnienie równych szans wszystkim zawodnikom.

W przypadku śladów deptanych samodzielnie nie ma ono aż tak wielkiego znaczenia, ale w przypadku gdy ślady deptane są przez innych deptaczy – jest bardzo ważne aby nigdy deptacz nie wiedział dla jakiego zawodnika ślad układa. Dlatego dzień wcześniej losowane są jedynie grupy – na przykład trzy lub czteroosobowe. Będąc w konkretnej grupie wiesz już, na którą godzinę i w jakim miejscu masz się stawić na swój start, a dopiero gdy stawisz się na miejsce, wylosujesz numer startowy wewnątrz grupy.

Jeżeli depczesz ślad samodzielnie, otrzymasz od organizatora zawodów znacznik i przedmioty na ślady, czasem rozdawane są bezpośrednio przed startem, czasem dołączone do pakietu zawodnika.

Odprawa przed zawodami ma też na celu zapoznanie z sędzią, który zazwyczaj przedstawia w skrócie kryteria oceny i swoje oczekiwania wobec zawodników. Jest to też odpowiedni czas na zadawanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości przed wielką chwilą.  Podczas odprawy zazwyczaj ma też miejsce mierzenie linek. Organizator sprawdza, czy linki nie mają mniej niż dziesięć metrów. Jeżeli masz linkę nieco dłuższą, nie jest to problem, ale linki krótsze są niedopuszczalne. Dlatego warto zawsze upewnić się przed wyjazdem, że linka ma na pewno odpowiednią długość, niektóre kurczą się z czasem pod wpływem wilgoci.

Pamiętaj też, aby łańcuszek który planujesz założyć na start nie był za ciasny – musi luźno wisieć na szyi. Dopuszczalne są tylko gładkie łańcuszki z podłużnym ogniwem, wkładane przez głowę. Łańcuszki zapinane na karabińczyk / kotwiczkę nie są dozwolone. Podczas startu Twój pies nie może mieć na sobie żadnych innych, dodatkowych obroży – na przykład przeciwkleszczowych.

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Game Dog Functional Treats Immunity Game Dog Functional Treats Immunity
  24,00 

  Zobacz
 • HolistaPets Arthro Junior HolistaPets Arthro Junior 200g
  69,00  64,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 64,00 .


  Zobacz
 • Baltica karma z dziczyzną i ryżem Baltica karma z dziczyzną i ryżem dla dużych ras 12kg
  269,00 

  Zobacz
 • Gryzak funkcjonalny z miętą i zieloną herbatą Gryzak funkcjonalny z miętą i zieloną herbatą 100g
  10,90 

  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Zasady pod psem
22/01/2024
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać