“Poradnik dla właściciela psa” – premiera książki

“Poradnik dla właściciela psa” – premiera książki

Od 15 lipca na rynku jest już dostępna książka “Poradnik dla właściciela psa”, autorstwa lek. wet. spec. chorób psów i kotów, Mikołaja Kołuckiego. Książka, której nosem.pl jest patronem medialnym, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, stanowi przystępne kompendium aktualnej, eksperckiej wiedzy dla właścicieli i hodowców na każdym etapie rozwoju czworonoga. Poradnik może stanowić element wyprawki dla szczenięcia, ale również pomóc podnieść jakość życia starszego psa.

Od 15 lipca na rynku jest już dostępna książka “Poradnik dla właściciela psa”, autorstwa lek. wet. spec. chorób psów i kotów, Mikołaja Kołuckiego.

Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, stanowi przystępne kompendium aktualnej, eksperckiej wiedzy dla właścicieli i hodowców na każdym etapie rozwoju czworonoga. Poradnik może stanowić element wyprawki dla szczenięcia, ale również pomóc podnieść jakość życia starszego psa.
Lektura książki “Poradnik dla właściciela psa” umożliwia zaznajomienie się z kluczowymi kwestiami związanymi z opieką i wychowaniem pupila. Zawarte w niej porady i rekomendacje są zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycyny weterynaryjnej. Z książki dowiedzieć się można m.in. jak socjalizować psa, wybierać mu pożywienie czy też jakie aktywności sportowe są dla niego odpowiednie. Ponadto autor porusza w niej takie tematy, jak szczepienia, choroby, sterylizacja czy czipowanie oraz rozstrzyga prawdy i mity o zabezpieczeniach przeciw kleszczom oraz pasożytom.

– Zakup szczeniaka to poważna decyzja i warto odpowiednio przygotować się do jego stałej obecności w domu. W moim gabinecie regularnie spotykam się z opiekunami młodych psów i zdaję sobie sprawę, że czas przewidziany na takie wizyty często jest zbyt krótki, aby przekazać wszystkie informacje dotyczące potrzeb czworonoga. Dlatego też w mojej najnowszej książce przekrojowo omówiłem wiele kwestii związanych z opieką, wychowaniem i żywieniem psa. Polecam ją jako dodatek do wyprawki dla szczeniaka, ale sądzę, że będzie wartościowym źródłem aktualnej wiedzy również dla osób, które już jakiś czas żyją z pupilem pod jednym dachem i chciałyby podnieść jakość jego życia – mówi lek. wet. Mikołaj Kołucki, autor książki “Poradnik dla właściciela psa”.

Celem, jaki przyświecał autorowi książki, była chęć uświadomienia i edukacji posiadaczy psów tak, by zmniejszyć częstotliwość popełniania błędów w wychowaniu, żywieniu czy opiece nad podopiecznymi. Jego zamysłem było to, by książka stanowiła podręczne źródło sprawdzonej i fachowej wiedzy w przypadku wystąpienia niespodziewanych problemów. Poradnik ma również za zadanie ułatwienie właścicielom szczeniąt wejście w nową rolę.

– Mam nadzieję, że dzięki lekturze mojej książki mniej psów będzie porzucanych, oddawanych do schronisk czy z powrotem do hodowli. Ponadto wierzę w to, że czworonogi będą mniej chorowały, a co za tym idzie, nie będą narażone na cierpienie, któremu – dzięki profilaktyce lub prawidłowej pielęgnacji – można zapobiec. Liczę również na to, że mój poradnik pomoże właścicielom i hodowcom wyeliminować część zaburzeń behawioralnych spowodowanych błędami wychowawczymi – dodaje autor.

Patronami medialnymi książki wydanej w BookEdit są portale: nosem.pl, laczynaspies.pl, psy.pl, hipets.pl, zoobranza.com.pl oraz portalwloclawek.pl. Książka jest już dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce.

Lek. wet. Mikołaj Kołucki – od roku 2015 absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, od 2019 specjalista chorób psów i kotów. Praktyk, od wielu lat lekarz pierwszego kontaktu. Syn Dariusza Kołuckiego, hodowcy rasy Gończego Polskiego z kilkudziesięcioletnim stażem. Prywatnie właściciel dwóch psów – Akcji i Puzona – również rasy gończy polski.

BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • HolistaPets Omega3 Fish Oil HolistaPets Olej Omega3 500ml
  99,00  94,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 74,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Omega Forte Game Dog Omega Forte 120 kapsułek
  59,00  56,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 56,00 .


  Zobacz
 • AniFlexi MARINE V2 Game Dog AniFlexi MARINE V2
  89,00  84,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 84,00 .


  Zobacz
 • Trenerki z jagnięciną Trenerki z jagnięciną Sport Up! 300g
  11,99 

  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Mężczyzna zginął ratując psa przed utonięciem
05/07/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać