Terier przebiegł 380 km, by wrócić do domu! Historia jak z filmu!

Terier przebiegł 380 km, by wrócić do domu! Historia jak z filmu!

Psia wierność to jedno, niezwykłość psich zmysłów i orientacji w terenie to drugie! Czworonóg pokonał aż 380 km… i wrócił do domu. Nie, to nie film „Lassie, wróć!”. To historia, która wydarzyła się w te wakacje! Francuska para zgubiła dwuletniego teriera na urlopie we Włoszech. Pies sam znalazł drogę i czekał na nich… pod drzwiami!

Kilka dni szukali zaginionego przyjaciela psa.

Poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Zrozpaczona para zdawała się być zmuszona wrócić z urlopu we Włoszech do rodzimej Francji bez psa. Tymczasem dwuletni terier… czekał na nich pod domem!

Terier Pablo zgubił się tej nocy, kiedy wszyscy wyruszyli już przyczepą kempingową z przyjemnego urlopu przez Alpy Sabaudzkie. Opiekunowie szukali psa przez kilka dni po okolicy. Wracali też w to samo miejsce, licząc, że może tam pies będzie na nich czekał. Niestety, nie było nigdzie.

Nagle otrzymali zdjęcie od znajomego, na którym był Pablo. To, co zobaczyli, wprawiło ich w wielkie osłupienie: terier czekał na nich przed ich domem we Francji! Sam znalazł drogę do domu, przemierzając aż 380 km! Wydaje się czasem, że takie historie można śledzić jedynie w filmach, a jednak… Pablo jest przykładem na to, że pies jest niezwykłym stworzeniem. Choć zmysł orientacji psów nie jest jeszcze do końca zbadany, to historia Pabla daje do myślenia.

Na pewno wspaniały zmysł węchu, jak i bardzo dobry słuch pomagają psom w rozpoznawaniu punktów orientacyjnych i ścieżek, którymi mają szansę powrotu do domu. Naukowcy zaobserwowali również, że czworonogi mogą postrzegać i wykorzystywać pole magnetyczne Ziemi. Psy aktywnie używają zjawiska magnetorecepcji do odnajdywania się w otoczeniu. Niemałe znaczenie ma również znaczenie więzi emocjonalnej psa z opiekunem.

Historia teriera zdaje się to wszystko potwierdzać. „Rozpoznałam na zdjęciu Pabla i nie mogłam w to uwierzyć, to była chwila absolutnego szczęścia” – mówiła opiekunka teriera w wypowiedzi dla stacji radiowej France  Bleu.

Źródło: Mediavenir Good News, rmf.fm
Obraz naturschnecke z Pixabay

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Pokrowiec na klatkę kennelową Pokrowiec na klatkę kennelową - M
  170,00 

  Zobacz
 • Kość do żucia PHEASANT & GOJI BERRIES Kość do żucia PHEASANT & GOJI BERRIES 17cm
  22,90 

  Zobacz
 • Trenerki z jagnięciną Trenerki z jagnięciną Sport Up! 300g
  11,99 

  Zobacz
 • PowerDog BCAA Pure Pokusa PowerDog BCAA Pure 200g
  65,00 

  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Pierwsze treningi mantrailingu
27/12/2023
Olga Wajdowicz
newsletter
Proszę czekać