Pies szkolony w Dogs 4 Wildlife ratuje nosorożca

Pies szkolony w Dogs 4 Wildlife ratuje nosorożca

Pies wyszkolony w Walii pomógł uratować 18-miesięcznego nosorożca przed kłusownikami w Południowej Afryce, Dan, roczny belgijski malinois, został wyszkolony w Dogs 4 Wildlife w Carmarthenshire.

W zeszłym tygodniu Dan znalazł Viola, młodego nosorożca, który został uwięziony w sidłach w prowincji KwaZulu-Natal, w sidłach znajdowała się również matka nosorożca. Obydwa zwierzęta zostały uratowane.

Dogs 4 Wildlife dostarcza wyszkolone psy do jednostek walczących przeciwko kłusownictwu, aby chronić zagrożone dzikie zwierzęta na całym kontynencie afrykańskim. Dan jest jednym z ośmiu psów tej organizacji, który został wysłany do KwaZulu Natal w lutym i został tak nazwany na cześć miłośnika psów – Daniela Bridle z Pembrokeshire. Pan Bridle zmarł w 2014 roku, po tym jak rok wcześniej zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową, a jego matka Caroline sfinansowała szkolenie Dana i jego wysłanie do Afryki.

Dyrektor organizacji, Jacqui Law powiedziała, że ​​skuteczność pracy zespołów zapewniła ten „dobry wynik”. Pani Law zaznacza, że ​​ten incydent był „tylko jednym z wielu rozdzierających serce incydentów kłusownictwa, które mają miejsce w KwaZulu Natal – z których wiele nie kończy się szczęśliwie”. Dodała: „Kłusownictwo nie dyskryminuje gatunków zwierząt, które rani lub zabija. Jest to torturująca metoda łapania dzikich zwierząt na mięso z buszu”.

KwaZulu Natal posiada 25% pozostałej światowej populacji nosorożca czarnego i białego, co czyni go celem kłusowników po tym, jak ich liczba w innych miejscach spadła.

Czym jest Dogs 4 Wildlife

Dogs 4 Wildlife ma na celu zapewnienie zarówno wysokiej jakości, dobrze wyszkolonych psów, jak i specjalistycznego szkolenia dla strażników w celu rozwoju psich jednostek przeciw kłusownictwu, aby chronić zagrożoną dziką przyrodę. Pomoc w inspirowaniu i motywowaniu następnej generacji obrońców dzikiej przyrody poprzez skuteczną i zdeterminowaną edukację.

PASJONACI, ODDANI MIŁOŚNICY ZWIERZĄT, ZAANGAŻOWANI W OCHRONĘ GATUNKÓW

Źródło: Dogs 4 Wildlife

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem duże rasy 15kg
  339,00  329,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Functional Treats Immunity Game Dog Functional Treats Immunity
  24,00 

  Zobacz
 • Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras 1kg
  29,00 

  Zobacz
 • Baltica Junior z kaczką i łososiem Baltica Junior z kaczką i łososiem - duże rasy - 15kg
  339,00  322,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
500 plus na psa – jak skorzystać z tego wsparcia?
09/11/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać