Niezwykła więź psów asystujących i ludzi

Niezwykła więź psów asystujących i ludzi

Walentynki to dzień, w którym szczególnie ciepło myślimy o tych, którzy są nam bliscy. Wiele osób w tym dniu obdarowuje również swoje zwierzaki. Fundacja DOGIQ pragnie w tym dniu podkreślić niezwykłą więź między psami asystującymi i ludźmi, którym towarzyszą.

Wspieraj Autora na Patronite

Pies asystujący – co to znaczy?

Jest to termin służący do określania psów, które towarzyszą osobom z niepełnosprawnością i wykonują dla nich specjalne zadania. Poprzez swoją pracę zwiększają niezależność i samodzielność osób z niepełnosprawnością, redukując do minimum ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. Asystując codziennie swojemu opiekunowi, szybko stają się niezwykłymi towarzyszami, których oprócz wykonywanych zadań łączy z osobą niepełnosprawną silne uczucie przyjaźni i wzajemnego zrozumienia. Do domów swoich właścicieli wprowadzają nową jakość życia.

Zobacz naszą ofertę

Baltica karma z dziczyzną i ryżem dla dużych ras 12kg

Baltica karma z dziczyzną i ryżem dla dużych ras 12kg

Hipoalergiczna karma na bazie suszonego mięsa z dziczyzny

269,00 
Promocja!
HolistaPets Arthro Junior 200g

HolistaPets Arthro Junior 200g

Suplement na stawy dla szczeniąt

69,00  64,00 
Pokusa PowerDog Flexi Booster 350g

Pokusa PowerDog Flexi Booster 350g

Naturalny suplement dla psów aktywnych

99,00 

Wśród psów asystujących są: pies serwisowy (towarzyszy osobie z niepełnosprawnością ruchową), pies przewodnik (umożliwia osobom niewidomym pełną i samodzielną integrację z otoczeniem), pies sygnalizujący dźwięki (asystuje osobie niesłyszącej lub słabo słyszącej), pies reagujący na ataki choroby (jego zadaniem jest zapewnienie podstawowej pomocy natychmiast po ataku).

Walentynki z psimi bohaterami

Fundacja DOGIQ zajmuje się szkoleniem psów asystujących, aby mogły jak najlepiej towarzyszyć osobom z różnymi deficytami w samodzielnym życiu. W tym roku jej członkowie postanowili zrobić niezwykły prezent swoim podopiecznym, jak i tym, do których kiedyś psy zostaną posłane.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Inka, Dora i Samba to trzy wspaniałe suczki rasy labrador retriever, które aktualnie pod opieką Fundacji DOGIQ przygotowują się do odpowiedzialnej roli – bycia psem asystującym dla osoby z niepełnosprawnościami. Każda z nich wkrótce stworzy z osobą z niepełnosprawnością niesamowitą więź, dzięki której każdego dnia będą w stanie wspólnie przezwyciężyć trudności.

Walentynkowa akcja prezentowa dla psich bohaterów

Labradorki zakończyły już pierwszy etap przygotowania do swojej roli oraz zamieszkały w domach swoich trenerów, gdzie rozpoczynają trening specjalistyczny. Instruktorzy pracują nad tym, aby z poczuciem bezpieczeństwa, zaufaniem do świata i ludzi oraz wielką frajdą labradorki zdobywały nowe umiejętności. Sygnalizowanie dźwięku dzwoniącego telefonu, wezwanie pomocy podczas ataku padaczkowego, podniesienie kluczy, które spadły… to tylko kilka umiejętności spośród tych, które młode psy nabywają w Fundacji, aby towarzyszyć ludziom z deficytami w samodzielnym życiu.

„Chcielibyśmy im podarować kilka nowych rzeczy. Dodatkowo, bardzo chcielibyśmy przygotować pełne wyprawki dla każdego z psów, które zabiorą ze sobą do domów osób z niepełnosprawnościami, którym będą asystować” – podkreślają członkowie Fundacji DOGIQ.  „Postanowiliśmy więc zorganizować w tym roku dla nich walentynkową akcję prezentową”. Koordynatorki akcji przygotowały walentynkową listę. Jeśli ktoś chce, może wysłać taką „walentynkę” psim bohaterom! Można ją znaleźć na stronie fundacji.

Źródło: Fundacja DOGIQ

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Bezstresowe dorastanie psa
15/03/2024
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać