Pies asystujący wzywa na pomoc? Zareaguj!

Pies asystujący wzywa na pomoc? Zareaguj!

Pies asystujący, jak się zachować jeśli spotkasz psa asystującego samego na swej drodze, który zaczyna Cię szturchać nosem, łapą, bądź jest niespokojny i próbuje Ci coś pokazać – koniecznie udaj się w ślad za nim. Możesz uratować komuś życie! 

Wspieraj Autora na Patronite

Fundacja DOGIQ szkoli i nieodpłatnie przekazuje psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami oraz prowadzi działania edukacyjne dotyczące roli i praw psów asystujących.

Ostatnio na facebookowym profilu Fundacji DOGIQ, pojawiła się bardzo ważna wiadomość, uświadamiająca, co zrobić, kiedy spotkamy psa asystującego samego na naszej drodze, który np. zaczyna nas szturchać nosem, bądź łapą.

Zobacz naszą ofertę

Baltica karma z rybą i ryżem dla psów dużych ras 12kg – light

Baltica karma z rybą i ryżem dla psów dużych ras 12kg – light

Obniżony poziom białka oraz tłuszczu

259,00 
Pokrowiec na klatkę kennelową – XL

Pokrowiec na klatkę kennelową – XL

Wymiar pokrowca 106,5/72,5/74cm

od 240,00 
Przysmak dla psa z  koniny Naturel Soft 100g

Przysmak dla psa z koniny Naturel Soft 100g

89% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego

 „Dominika choruje na epilepsję. Pewnego dnia, atak epilepsji nastąpił w parku, gdy wraz ze swoim psem asystującym wracała z pracy. Pies rozejrzał się dookoła, w oddali zauważył postać, która poruszała się w przeciwnym kierunku. Pobiegł ile sił w łapkach! Trącał młodą kobietę noskiem i nerwowo wskazywał kierunek, gdzie leżała jego Pani. Kobieta pobiegła za psem. Na miejscu zastała nieprzytomną Dominikę, która wymagała natychmiastowej pomocy” – czytamy na profilu Fundacji.

Zaraz potem pojawia się kolejna, życiowa historia: „Mariusz porusza się na wózku o napędzie elektrycznym. Pewnego wieczoru, umówił się z kolegami na mieście. Jadąc po chodniku, nie zauważył, stromego ukosu, który sprawił, iż zjechał na sam dół pobocza. Do przodu, do tyłu, ani rusz! Od razu złapał za telefon, jednak niewiele to pomogło, ponieważ znajdował się poza zasięgiem. Pozostało mu czekać bezczynnie, aż ktoś nadejdzie lub działać i wysłać swojego psa asystującego po pomoc. „Słuchaj kolego, ćwiczyliśmy to wielokrotnie. Dasz radę! Zawołaj!”. Zaledwie 5 minut później, jego pies asystujący wrócił do niego z mężczyzną, który w niedalekiej odległości stał na przystanku autobusowym” – czytamy.

Takich sytuacji w życiu może zdarzyć się wiele. Nigdy nie wiadomo, czy to od nas nie będzie zależało, że zakończą się happy endem. „Jeśli kiedykolwiek spotkasz psa asystującego bez właściciela, koniecznie powiadom organizację z której pochodzi lub Policję. Dane kontaktowe powinny znajdować się na jego uprzęży lub identyfikatorze. Taka sytuacja może oznaczać, że jego opiekunowi przydarzyło się coś złego. Natychmiast reaguj, gdy pies asystujący stara się zwrócić Twoją uwagę, trąca Cię łapą, nosem lub szczeka, jest bardzo niespokojny, usiłuje Cię dokądś zaprowadzić. W ten sposób możesz uratować komuś życie!” – informuje Fundacja DOGIQ.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Źródło: https://www.facebook.com/DOGIQ

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Rajskie jabłuszko dla psa, czyli o koniecznych zakazach i skutkach braku podporządkowania
02/04/2024
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać