Fundacja Rasowy Kundel, Pracuj.pl i Kasia Gandor po raz kolejny z odsieczą dla bezdomnych psów

Fundacja Rasowy Kundel, Pracuj.pl i Kasia Gandor po raz kolejny z odsieczą dla bezdomnych psów

Pracuj.pl, Kasia Gandor oraz Fundacja Rasowy Kundel ponownie łączą siły, aby podjąć temat zapobiegania bezdomności psów po raz czwarty. Według raportu Inspekcji Weterynaryjnej, w Polsce istnieje 230 schronisk, w których przebywa około 80 tysięcy psów. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w walce z tym problemem jest kastracja. W celu podniesienia świadomości społecznej na ten temat, Kasia Gandor przygotowała edukacyjny materiał wideo, co zaowocowało przekazaniem przez Pracuj.pl 50 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Rasowy Kundel. Osoby, które zdecydują się dołączyć do działań edukacyjnych i udostępnią stronę akcji www.pracuj.pl/pieski, będą miały okazję spotkać się z influencerką oraz podopiecznymi Fundacji.

Wspieraj Autora na Patronite

Fundacja Rasowy Kundel – cyklicznie realizowany projekt, w ramach którego Kasia Gandor tworzy film, w zamian za co marka Pracuj.pl przekazuje wsparcie finansowe Fundacji został zainicjowany w 2020 roku.

Zobacz naszą ofertę

Baltica Puppy hipoalergiczna karma z łososiem dla szczeniąt 1kg

Baltica Puppy hipoalergiczna karma z łososiem dla szczeniąt 1kg

Dedykowana szczeniętom ras średnich i dużych od 4 tygodnia do 18 miesiąca życia

35,00 
Pokrowiec na klatkę kennelową – XXL

Pokrowiec na klatkę kennelową – XXL

Wymiar pokrowca 122,5/76,5/79cm

od 280,00 
Gryzak funkcjonalny z szałwią i rumiankiem 100g

Gryzak funkcjonalny z szałwią i rumiankiem 100g

Z szałwią i rumiankiem

W akcji oprócz autorki filmów dotychczas udział wzięli: Cezary Pazura, Krystyna Czubówna, Red Lipstick Monster, Karol Paciorek, Radosław Kotarski i Jarosław Juszkiewicz. W swoich filmach Kasia łączy tematykę psów oraz pracy. W tym roku zaproszenie przyjęli m.in.: Bovska, Tomasz Oświeciński, Wujaszek Liestyle, Marta Niemira, Piesek Warszawski, Michał Torzecki, Marta Cylwik oraz SAR Tropiciele.

Nasza coroczna współpraca, poza samą pomocą materialną dla Fundacji Rasowy Kundel, niesie także ważny przekaz edukacyjny. W Polsce jest 230 schronisk dla bezdomnych psów, gdzie przebywa około 80 tysięcy czworonogów czekających na nowy dom. Wiele z nich nigdy go nie znajdzie. Wiemy, że kastracja jest najskuteczniejszą metodą, aby liczby potrzebujących nie była tak przytłaczająca. To jednak wiąże się z konkretnymi wydatkami – średni koszt kastracji to około 500 zł. Jako Pracuj.pl zapewniamy częściowe wsparcie konkretnej organizacji, jednak zdajemy sobie sprawę, że to nie rozwiąże problemu w skali całego kraju. Dlatego regularne szerzenie świadomości o odpowiedzialnej adopcji i kastracji zwierząt, w długofalowej perspektywie wspiera cel pustych schronisk – komentuje Anna Hołdyńska, koordynatorka zespołu komunikacji i influencer marketingu w Grupie Pracuj.

Cel: puste schroniska

Celem powstałej w 2015 roku Fundacji Rasowy Kundel są puste schroniska w Polsce. Na co dzień organizacja prowadzi działania i zbiórki umożliwiające realizację programu profilaktyki bezdomności wśród zwierząt domowych w Polsce. Działania te pomagają zapobiegać m.in. cierpieniu i samotności psów w naszym kraju. Fundacja w ramach swojej misji zakłada, że kluczowe jest przeciwdziałanie problemowi, zamiast jego niekończącego się naprawiania. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania bezdomności psów jest właśnie ich kastracja.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Codziennie odbieram telefony, wiadomości na social mediach, maile z prośbą o pomoc dla znalezionego, porzuconego psa lub kota. Skala jest przerażająca. Nie ma możliwości aby każde potrzebujące stworzenie otrzymało pomoc a tym bardziej dom marzeń. Adopcje „stoją”. Ludzie nie chcą lub nie mogą przyjąć pod swój dom psa lub kota i to też jest ok. Nie każdy musi mieć zwierzę w domu. Co się z tym wiąże? Tysiące bezdomnych zwierząt, które być może nigdy nie zaznają nawet minimum poczucia bezpieczeństwa, nie dostaną pomocy. Wiele z nich nie dożyje pomocy, wiele odejdzie w schronisku bez kontaktu z człowiekiem. Zadbajmy chociaż o to aby kolejne pokolenia nie podzieliły ich losu. Pies (kot) to przywilej! Tylko od nas zależy przyszłość zwierząt w Polsce – mówi Dorota Perłowska, założycielka Fundacji Rasowy Kundel.

Kasia Gandor, blogerka i youtouberka wraz z Pracuj.pl rokrocznie wspiera działania fundacji od 2020 roku. W ramach inicjatywy na #Pieski wspólnie przekazali na rzecz potrzebujących zwierząt już 170 tysięcy złotych.

Moje zaangażowanie w działania Fundacji rozpoczęło się od zgłoszenia się do niej jako wolontariuszka oferująca psom tymczasowy dom. Pozwoliło mi to otrzymać wgląd w to, jak od kuchni wygląda praca na rzecz zwierząt oraz jak wielka jest skala problemu ich bezdomności w Polsce. Zaczęłam szukać sposobów na to, by wykorzystać internetowe zasięgi i przekuć je w realną pomoc. Jednym z nich okazała się współpraca z Pracuj.pl, która świetnie pokazuje, że marki mogą skutecznie angażować się społecznie – dodaje Kasia Gandor, edukarorka i youtuberka, która w ramach działań regularnie realizuje specjalne filmy zwiększające świadomość społeczną.

W tym roku w ramach inicjatywy Pracuj.pl dodatkowo aktywizuje internautów do współpracy pod kątem edukacji na temat problemu bezdomności zwierząt. Organizacja zachęca odbiorców do udostępniania informacji o trwającej akcji, zwiększając tym samym jej dotarcie, które docelowo ma się przełożyć na… puste schroniska w Polsce. Udostępniających stronę internetową www.pracuj.pl/pieski czekają atrakcyjne nagrody – każdy, kto podzieli się informacją, będzie miał szansę wygrać wspólny spacer z Kasią Gandor i psem ze schroniska Fundacji Rasowy Kundel oraz zestaw gadżetów od Pracuj.pl.

Źródło: pracuj.pl

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Alergia pokarmowa u psa
20/12/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać