Sprawdź także
Jak pies z ptakiem i nie tylko
31/07/2021
Zofia Mrzewińska

3 psy uratowały przed utonięciem 14 osób! Brawa dla psich bohaterów!

3 psy uratowały przed utonięciem 14 osób! Brawa dla psich bohaterów!

Włoskie media podają, że trzy psy uratowały przed utonięciem w Morzu Tyrreńskim 14 osób, w tym ośmioro dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Psy ratownicy to niezwykli przyjaciele ludzi! Prawdziwi bohaterowie! 

Do odważnej akcji z udziałem psów doszło po południu w niedzielę. Na plaży, w słynnym kurorcie Sperlonga we Włoszech, w południowej części Lacjum, odpoczywały trzy rodziny wraz z dziećmi. Ludzie cieszyli się odpoczynkiem nad Morzem Tyrreńskim do chwili, kiedy to podczas zabawy wśród fal, jedna z nich okazała się dość potężna i przewróciła, w odległości 100 metrów od brzegu, ludzi, którzy pływali na desce surfingowej, dmuchanych materacach oraz w łódce. Wszystkie osoby wpadły do morza. Zdążyły pokazać, że wzywają pomocy, bo nie są w stanie wydostać się na brzeg.

Wówczas na ratunek rzuciły się trzy labradory z grupy psów ratowników. Czteroletni Eros, pięcioletnia Mira i siedmioletnia Mya wskoczyły do wody wg wydawanych im poleceń i zaczęły ratować ludzi. Psy pomogły wszystkim 14 osobom, w tym ośmioro dzieciom w wieku 8 do 12 lat, wydostać się bezpiecznie na brzeg. Brawurowa akcja trwała ok. 20 minut. Psom dopingowało czterysta plażowiczów, którzy obserwowali wszystko z boku i trzymali za czworonogi kciuki. Kiedy psom udało się wydostać wszystkie osoby, plażowicze zareagowali gromkimi brawami dla bohaterów!

Źródło: Duong Pham; RMF FM

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
newsletter