Uratowani z płomieni dzięki bohaterskim psom!

Uratowani z płomieni dzięki bohaterskim psom!

Wiele osób już słyszało o smutnej końcówce roku, jakiej doświadczyła rodzina z programu „Nasz nowy dom”. W grudniu spłonął nowy budynek, w którym zamieszkała pani Bogusia z córką. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że zostały one uratowane przez psa.

Uratowane, bo pies wyczuł zagrożenie

Pani Bogusława i jej córka były uczestniczkami programu „Nasz nowy dom”. Udział w nim miał być dla nich nadzieją na lepszą przyszłość. I udało się – zamieszkały w pięknie wyremontowanym domu. Tylko, że ta lepsza przyszłość nie trwała długo… W listopadzie ubiegłego roku, w wyremontowanym budynku wybuchł pożar.

Pani Bogusia i jej córka zawdzięczają życie psu, który wyczuł zagrożenie i zaczął szczekać, ostrzegając przed pożarem. Jak podaje Polsat News, „pani Bogusława obudziła się w środku nocy, uratował ją pies. W środku nocy przyszedł, zaczął szczekać i lizać córkę po twarzy”. Dzięki temu, mama dziewczyny wstała i zobaczyła szalejące płomienie. Dom został kompletnie zniszczony, ale przyjaźń z psem na pewno jeszcze bardziej się wzmocniła. Wierny, czujny czworonóg ocalił im życie.

Uratowani z płomieni dzięki bohaterskim psom

Historia zna już wiele przypadków, w których psy ratowały ludzi z pożarów. Czworonogi wierne człowiekowi aż do końca. Niektóre z nich oddały życie za swoich opiekunów. Kilka lat temu w Peru, pies w typie pitbulla o imieniu Gringo, uratował życie nie tylko człowiekowi, który się nim w codzienności opiekował, ale i wielu innym mieszkańcom ubogiej wioski, w której wybuchł pożar. W Rimac żyje wiele osób bardzo biednych, czy nawet bez dachu nad głową. To właśnie im Gringo ocalił wówczas życie, ostrzegając w nocy przed płomieniami, kiedy wszyscy spali. Sam wyszedł z pożaru z licznymi oparzeniami skóry.

W grudniu 2019 roku inny pies, o imieniu Sammy, uratował pięcioosobową rodzinę z miasta Savannah w USA. Stał się dla ludzi superbohaterem, kiedy wyczuł niebezpieczeństwo i głośnym szczekaniem powiadomił śpiącą rodzinę o wybuchu pożaru. Dzięki czujności psa, cała rodzina uciekła w środku nocy przed szalejącymi płomieniami. Rok później świat usłyszał kolejną historię, jak pies uratował człowieka z pożaru. Niestety, ta skończyła się tragicznie dla psa. Owczarek niemiecki uratował swojego opiekuna z płomieni, 44-letniego mieszkańca Freudenberga (Niemcy), sam jednak ginąc w wielkim pożarze.

Źródło: trome.pe; onet.pl; Deutsche Welle; polsatnews.pl

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem duże rasy 15kg
  339,00  329,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Functional Treats Immunity Game Dog Functional Treats Immunity
  24,00 

  Zobacz
 • Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras 1kg
  29,00 

  Zobacz
 • Baltica Junior z kaczką i łososiem Baltica Junior z kaczką i łososiem - duże rasy - 15kg
  339,00  322,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
“Poradnik dla właściciela psa” – premiera książki
17/07/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać