Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony 4 października, rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt i ma przypominać, że zwierzęta to żywe istoty, które mają swoje prawa i należy im się szacunek.

Wspieraj Autora na Patronite

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, kiedy to wspomina się Franciszka z Asyżu – człowieka, który uczył szczególnego szacunku do przyrody, szczególnie do zwierząt, dlatego też został ich patronem.

Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Rozpoczyna on trwający do 10 października Światowy Tydzień Zwierząt. Prowadzone są wówczas przeróżne akcje, które mają uświadamiać ludzi, jak powinno się traktować zwierzęta, jak dbać o ich dobrostan. Zwierzęta to żywe, czujące istoty, a nie rzeczy – to najważniejsze przesłanie tego dnia.

Zobacz naszą ofertę

Gryzak dla psa z dziczyzny rozmiar M 100g

Gryzak dla psa z dziczyzny rozmiar M 100g

Harder, twardy gryzak dla psa z dziczyzny

Kość do żucia PHEASANT & GOJI BERRIES 17cm

Kość do żucia PHEASANT & GOJI BERRIES 17cm

Kość do żucia z dodatkiem bażanta i jagód goji

22,90 
Olej z łososia dla psów Pokusa 300ml

Olej z łososia dla psów Pokusa 300ml

Olej dla psów bogaty w kwasy Omega-3

69,00 

Światowy Dzień Zwierząt, jak i cały kolejny tydzień, to czas wzmożonej edukacji, aby ludzie mogli zmienić swój stosunek wobec zwierząt – nie tylko tych, które żyją w naszym otoczeniu i towarzyszą człowiekowi, ale wobec wszystkich istot żywych. Święto obchodzone jest w ponad 70 krajach. Niestety, wciąż są takie kraje, w których np. zjada się psie mięso. Jednym z nich jest Korea Południowa. Jednak dobra wiadomość w tegoroczny Światowy Dzień Zwierząt jest taka, że prezydent Korei Płd, Moon Jae-in, zadał ostatnio premierowi tego kraju pytanie: „Czy nie nadszedł czas, aby roztropnie rozważyć zakaz spożywania psiego mięsa?”. Prezydent Moon Jae-in sugeruje wprowadzenie zakazu zjadania psów, bo sam jest ich miłośnikiem. Uważa, że dalsze pozwalanie na jedzenie psiego mięsa jest dla Korei Płd. ogromnym wstydem na arenie międzynarodowej.

Światowy Dzień Zwierząt to czas edukacji w sieci, zbiórek na rzecz tych zwierząt, którym nie udało się spotkać w życiu odpowiedzialnych opiekunów, ale i organizowanie spotkań związanych z adopcją zwierząt, otwarte dni w schroniskach, czy w fundacjach dla zwierząt, a ostatnio nawet i wiele kościołów otwiera się na obecność w nich czworonogów. Dobrym znakiem czasów jest więc to, że zaangażowanie w dbanie o dobrostan zwierząt rośnie w wielkim tempie. Jest aktualnie powszechnie aprobowane i celebrowane na przeróżne sposoby w wielu krajach, i to bez względu na narodowość, religię, wiarę czy ideologię polityczną. We wszystkich dziedzinach widać postępy, co cieszy, jednak wciąż bardzo wiele jest na tym polu do zrobienia, dlatego na pewno potrzebne są takie dni jak ten.

Zrozumieć zwierzęta

„Chronimy tylko to, co kochamy, kochamy tylko to, co rozumiemy i rozumiemy tylko to, czego nas uczono” – powiedział niegdyś Jacque-Yves Cousteau.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Słowa te można pięknie przełożyć na Światowy Dzień Zwierząt. Zwierzęta trzeba zrozumieć, aby je naprawdę pokochać. Jednak, aby prawdziwie je zrozumieć, trzeba nieustannie zdobywać wiedzę, uczyć się o ich emocjach, zachowaniu, potrzebach. To wszystko się przenika. Zdobywając rzetelną wiedzę, rozumiejąc zwierzęta, kochając je, budując z nimi relację, trudno będzie nie być za nie naprawdę odpowiedzialnym.

Obraz JackieLou DL z Pixabay

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Tervueren czeka w azylu
29/03/2024
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać