Sprawdź także
Szczekanie na psa? Groźny trend na TikToku!
29/12/2021
Redakcja Nosem.pl

Psy rasy golden retriever po raz kolejny zagrają z WOŚP!

Psy rasy golden retriever po raz kolejny zagrają z WOŚP!

Psy rasy golden retriever co roku grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To już psia tradycja! Gdzie będą kwestować podczas 30. finału?

Golden retriever jest z WOŚP!

To już ogólnopolska tradycja, że psy rasy golden retriever grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Opiekunowie golden retrieverów corocznie wychodzą na ulice, aby kwestować na rzecz potrzebujących. Piękne psy otwierają ludzkie serca. Pokazy sztuczek, ćwiczeń z posłuszeństwa, czy chociażby pozwolenie, aby można było w odpowiednim miejscu psa pogłaskać i zrobić sobie z nim zdjęcie – to wszystko sprawia, że goldeny wraz ze swymi opiekunami zbierają niemałe sumy. W tym roku będą zbierać na leczenie wzroku u dzieci. Do goldenów coraz chętniej dołączają także psy innych ras.

Golden retriever gra do końca świata i jeden dzień dłużej

Jak mówią przewodnicy tych pięknych psów myśliwskich, golden retriever gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej. Przygotowania do każdego finału zaczynają się już o wiele wcześniej. Wspólne treningi z posłuszeństwa, pokazów sztuczek, czy nawet ćwiczenie choreografii, sprawiają, że i psy i opiekunowie, świetnie spędzają razem czas. A do tego wszystko w dobrym celu. Psy, które biorą udział w finałach, muszą być dobrze zsocjalizowane i zrównoważone. Nie mogą źle reagować na dzieci, bo to właśnie one często chcą zrobić sobie zdjęcie z pieskiem. Bezpieczeństwo jest tutaj bardzo ważne. Najczęściej w finałach brały/biorą udział psy, których opiekunowie znają się już ze spacerów, czy z psich szkół.

Golden retrievery po raz kolejny zagrają z WOŚP – gdzie będzie można spotkać psy?

Podczas 30. finału WOŚP, psy rasy golden retriever będzie można spotkać w następujących wiadomych miejscach:

Ponadto zagrają także m.in. w Sopocie przy molo, w Gdańsku przy ul. Długiej i w Gliwicach na Rynku.

Zdjęcie: Beata Staniszewska

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
newsletter