Pies ratowniczy nagrodzony! Uratował ponad 100 koali z pożarów

Pies ratowniczy nagrodzony! Uratował ponad 100 koali z pożarów

Pies ratowniczy, który uratował ponad 100 koali z pożarów, jakie trawiły w latach 2019-2020 Australię, został nagrodzony przez IFAW! Bardzo trudno było wówczas pomóc dzikim zwierzętom, ale pies ratowniczy Bear zrobił to na medal! Okrzyknięto go prawdziwym bohaterem. Warto dodać, że to jedyny pies w Australii wyszkolony do tropienia rannych koali!

Wspieraj Autora na Patronite

Pies ratowniczy Bear – na tropie rannych koali

Na przełomie lat 2019 i 2020 nawiedziły Australię ogromne pożary buszu, jedne z największych w historii tego kontynentu. Ogień strawił aż 103 tysiące kilometrów kwadratowych buszu. Wówczas koale, które są i tak zagrożone wyginięciem, nie potrafiły same się ratować. Są to bowiem zwierzęta bardzo bezradne, kiedy pojawia się jakieś zagrożenie, potrafiące wręcz oszaleć ze strachu i nawet nie szukać drogi do ucieczki. Pożary rozprzestrzeniały się dość szybko, więc wiele osobników tego gatunku wówczas zginęło. Jednak dzięki psu ratowniczemu o imieniu Bear, jedynym psie w Australii wyszkolonym do tropienia rannych koali, udało się uratować ponad 100 osobników. Gdyby nie Bear, ranne koale nie przetrwałyby w popiele.

Zobacz naszą ofertę

Ciastka dla psa Coat Boom 70g

Ciastka dla psa Coat Boom 70g

Piękna sierść i skóra, naturalne ciastka suplementacyjne Pokusa

10,90 
Ring ażurowy ChuckIt 18cm

Ring ażurowy ChuckIt 18cm

Pływający, ułatwia oddychanie psa

69,00 
Promocja!
Karma Baltica z łososiem dla szczeniąt dużych ras 12kg

Karma Baltica z łososiem dla szczeniąt dużych ras 12kg

Karma dla szczeniąt dużych ras

309,00  293,00 

Pies ratowniczy Bear uratował ponad 100 koali z pożarów

Bear tropi ranne koale, aby ludzie mogli im odpowiednio pomóc. Dzięki niemu ponad 100 koali (niektórzy doliczyli się 120 osobników) otrzymało pomoc w stosownym czasie. Bear ma już kilka lat doświadczenia (jest już weteranem, pomaga szósty rok), wspaniały węch, ale także i odpowiednie, ognioodporne buciki zakładane mu do akcji, aby swobodnie mógł tropić osobniki, biegając po rozżarzonych kawałkach. Ten dzielny pies ratowniczy wykonuje wspaniałą pracę. Organizacja International Fund for Animal Welfare (IFAW) postanowiła ostatnio docenić Bear’a i nagrodzić go oficjalnie za bohaterską postawę podczas pożarów.

Pies ratowniczy nagrodzony!

Gala wręczenia nagród odbyła się w październiku 2021 roku w Londynie, w Izbie Lordów. „Uważamy, że Bear naprawdę zasłużył na tę nagrodę, bo pomógł nam znaleźć i uratować dużo koali, szczególnie w związku z pożarami buszu. Należy jednak podkreślić, że pracuje cały czas, by razem z nami tworzyć lepsze i bezpieczniejsze miejsca dla tych torbaczy” – mówi dr Romane Cristescu, opiekunka psa ratowniczego. Bear nie mógł odebrać nagrody wyjątkowego uznania osobiście, ale od opiekunki dostał za to piłeczkę i tonę przytulasów. Bear’a podziwia wiele osób m.in. aktor Tom Hanks. Jednak w tym miejscu warto podkreślić, że aby Bear mógł pomagać innym, najpierw trzeba było pomóc jemu.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Pies ratujący koala

Zanim Bear trafił pod opiekę dr Romane Cristescu, nie miał zbyt lekkiego życia. Został porzucony przez poprzednich właścicieli, którzy uważali, że Bear stwarza zbyt duże problemy behawioralne i nie są w stanie z nim wytrzymać. Ponoć nie szło „poskromić jego nadmiernej energii i entuzjazmu w zabawie”. Tymczasem nowa opiekunka przekierowała ten „nadmiar energii” na pracę. Postawiła przed psem ważny cel w życiu. Bear stał się psem, o którym mówi świat.

Źródło: planetapolska.com, lemurov.net, kopalniawiedzy.pl
Zdjęcie: IFAW Australia

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Charty, praca z chartami. Takie dobre wspomnienia……
08/11/2023
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać