Pies na balkonie! Strażacy uratowali małego czworonoga.

Pies na balkonie! Strażacy uratowali małego czworonoga.

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby życie naszego ukochanego pupila znalazło się w poważnym niebezpieczeństwie. Dowodem na to jest dramatyczne zdarzenie, które miało miejsce w Tarnowskich Górach, kiedy strażacy musieli interweniować, aby uratować małego psa pozostawionego samotnie na balkonie. Incydent ten stanowi przestrogę dla wszystkich właścicieli czworonogów, że należy zawsze zapewnić swoim pupilom odpowiednią opiekę.

Pies na balkonie, interweniowali strażacy.

W poniedziałek, 3 lipca, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej otrzymali zgłoszenie dotyczące psa znajdującego się za barierką balkonu w jednym z bloków na osiedlu Fazos przy ulicy Ułańskiej. Szybko zorientowali się, że zwierzę jest w niebezpieczeństwie, groził mu upadek z drugiego piętra. Na dodatek, właścicieli psa akurat nie było w domu.

Działając profesjonalnie i szybko, strażacy podjęli natychmiastowe działania ratunkowe. Zabezpieczyli obszar pod balkonem za pomocą koca, aby złagodzić potencjalne skutki upadku, a następnie bezpiecznie przenieśli psa w inne miejsce. Dbanie o jego zdrowie było dla nich priorytetem, dlatego zapewnili mu wodę oraz niezbędną opiekę. Po udanej akcji ratunkowej czworonożny bohater został przekazany zarządcy budynku.

To zdarzenie powinno skłonić nas wszystkich do refleksji. Zwłaszcza w gorące, letnie dni, nie wolno zostawiać psów samych na balkonach, gdzie panują zwykle wysokie temperatury co może skutkować przegrzaniem organizmu i grozić nawet śmiercią naszego pupila.

Pozwalając psu wychodzić na balkon, oczywiście pod naszą opieką, należy zadbać o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim upewnij się, że zapewniasz mu cień i dostęp do świeżej wody. Możesz zainstalować specjalną osłonę na balkonie, aby chronić go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo, warto zapewnić mu miejsce do schronienia, gdzie będzie mógł ukryć się przed słońcem. Możesz postawić tam np. specjalną budkę lub przewiewną klatkę, zapewniającą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Pamiętaj, że w każdym momencie, nasz pies, powinien mieć możliwość wejścia do mieszkania. Nigdy nie pozostawiaj ich samotnie na balkonie!

Nie zapominaj również o regularnym sprawdzaniu kondycji pupila oraz reagowaniu na oznaki przegrzania. Jeśli zauważysz, że pies wykazuje objawy takie jak nadmierne ślinienie się, trudności w oddychaniu, osłabienie czy wymioty, skontaktuj się z weterynarzem i udziel pierwszej pomocy, jaką poleci specjalista.

Wspomniane wydarzenie w Tarnowskich Górach jest przestrogą dla wszystkich właścicieli psów. Nie należy lekceważyć takich sytuacji, a odpowiedzialność za naszych czworonożnych towarzyszy powinna być zawsze na pierwszym miejscu. Pamiętajmy o tym, gdy decydujemy się na posiadanie pupila.

Za udaną akcję dziękujemy Strażakom. Ich poświęcenie, odwaga i profesjonalizm sprawiają, że możemy czuć się bezpiecznie w naszych domach, wiedząc, że w razie potrzeby możemy na nich polegać. Działania strażaków w przypadku ratowania psa z balkonu są tylko jednym z licznych przykładów, które dowodzą, jak ważna i niezastąpiona jest ich służba dla społeczności.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • DELCON REGULAR PLUS RICH IN FISH DELCON REGULAR PLUS RICH IN FISH 12kg
  304,50 

  Zobacz
 • Liker Line Liker Line piłka dla psa
  28,00  31,00  44,00 

  Zobacz
 • DELCON REGULAR PLUS RICH IN LAMB DELCON REGULAR PLUS RICH IN LAMB 12KG
  304,50 

  Zobacz
 • Gryzak dla psa z dziczyzny Gryzak dla psa z dziczyzny rozmiar L 120g
  13,90 

  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Petsitter – niezastąpiony opiekun Twojego psa
14/12/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać