Nie ma mocnych na Kaira! Śląska Policja jest z niego dumna

Nie ma mocnych na Kaira! Śląska Policja jest z niego dumna

Najpierw wytropił skradzione motocykle, później skuter… Nie ma mocnych na Kaira – owczarka, który pracuje u boku śląskich policjantów. Jego nos jest niezawodny, a policjanci są z niego naprawdę dumni.

Śląska Policja jest dumna z Kaira

Kair, owczarek niemiecki, pracujący u boku śląskich policjantów, z sukcesem tropi skradzione pojazdy. Nie tak dawno wytropił skradzione motocykle. Następnie znalazł i skradziony skuter, który wywęszył w pustostanie. Opiekunem psa policyjnego jest aspirant sztabowy Paweł Kowalczyk. Policja z Częstochowy jest dumna z Kaira. Odczuwa jego niezawodną pomoc. Cieszą się również właściciele pojazdów, które zostały odzyskane, dzięki Kairowi.

Nie ma mocnych na Kaira – tropi świetnie!

Wiele psów z powodzeniem pomaga służbom. Dzięki wrodzonym zdolnościom  do rozróżniania molekuł zapachowych, psy radzą sobie wspaniale przy poszukiwaniach zaginionych osób, czy też w tropieniu przestępców. Zdecydowana większość czworonogów w częstochowskim garnizonie to psy patrolowo-tropiące, które w codzienności dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu. Jednym z tych psów jest właśnie Kair, który jest bardzo dobrze wyszkolonym owczarkiem niemieckim. Kocha pracę, ale nie brakuje mu także czasu na zabawę ze swoim opiekunem, zwłaszcza ulubionymi piłeczkami. Wspólna zabawa wzmacnia więzi i zaufanie, co przekłada się później i na wspólne działania.

Sumienna praca daje dobre efekty

Jak mówią śląscy policjanci, na Kaira nie ma mocnych. „Drżyjcie złodzieje” – napisali na swoim profilu na Twitterze. Kair tropi świetnie. Udowodnił to najpierw pod koniec wakacji, kiedy wytropił kilka skradzionych pojazdów. Po wakacjach nadal udowadniał, że sumienna praca podczas szkoleń u boku Pawła Kowalczyka, daje naprawdę wspaniałe efekty.

„Gdy policyjny duet pojechał na miejsce włamania, Kair od razu złapał trop i ruszył w kierunku pozostawionego przez włamywaczy łupu. Kilometr dalej na terenie opuszczonej posesji odnalazł jednoślad skradziony kilka dni wcześniej z tego samego garażu” – możemy przeczytać na stronie śląskiej Policji. Pozostaje życzyć Kairowi jeszcze wielu sukcesów w jego niezwykłej pracy.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Delcon Light Delcon Light 12kg
  299,00 

  Zobacz
 • Delcon Junior Delcon Junior 12kg
  314,50 

  Zobacz
 • Zimowy balsam regeneracyjny do łap Zimowy balsam regeneracyjny do łap 50ml
  52,00  41,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 41,00 .


  Zobacz
 • HolistaPets Cod Liver Oil HolistaPets Tran z dorsza 500ml
  82,00  77,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 69,00 .


  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
500 plus na psa – jak skorzystać z tego wsparcia?
09/11/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać