Międzynarodowy Dzień Golden Retrievera!

Międzynarodowy Dzień Golden Retrievera!

3 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Golden Retrievera. Golden to wspaniały towarzysz człowieka. Kocha pracę z opiekunem, aport, wodę… czasem i błoto! Jest bardzo inteligentny, więc bywa uparty, dlatego potrzebuje konsekwentnego wychowania. Co jeszcze wiemy o tej rasie?

Wspieraj Autora na Patronite

Golden retriever, czyli złoty aporter, to rasa wyhodowana w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Szkocji pod koniec XIX wieku.

Według źródeł jej twórcą był lord Tweedmouth, który w swojej posiadłości Guisachan House w Inverness-shire skrzyżował swojego żółtego samca black wavy coated retrievera Nousa z suką rasy tweed water spaniel Bellą. Z tego krycia pojawiły się na świecie szczeniaki, które stały się fundamentem, na którym zbudowano rasę, nazwaną później właśnie „golden retriever”.

Zobacz naszą ofertę

Promocja!
Motywacja w szkoleniu psów – Zofia Mrzewińska – webinarium

Motywacja w szkoleniu psów – Zofia Mrzewińska – webinarium

Webinarium kynologiczne

150,00  99,00 
Olej Omega3 dla szczeniaka 200ml

Olej Omega3 dla szczeniaka 200ml

Najwyższej jakości olej dla szczeniąt

39,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 550g Refill Pack

Game Dog AniFlexi+ V2 550g Refill Pack

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

209,00  199,00 

Goldeny to wspaniałe psy myśliwskie, które jednak nie polują na zwierzynę, nie gonią zwierzyny, ale ją przynoszą.

Rasa została wyhodowana do przynoszenia postrzelonych ptaków, zarówno z lądu, jak i z wody. Golden retriever jest doskonałym obserwatorem i ma bardzo delikatny chwyt, aby móc przynieść zwierzę w nienaruszonym stanie. Obecnie mało jest goldenów, które pracują u boku myśliwych, jednak to nie znaczy, że nie ma w nich potrzeby aportowania. Ta potrzeba jest i to wielka! Dla wielu golden retrieverów bardzo dobrym sportem będzie dummy (czyli sztuczny aport). Można też uczyć ich noszenia różnych przedmiotów, aby pomagały opiekunom w codziennym życiu. Golden podający gazetę lub noszący koszyczek? Czemu nie! Trzeba go tylko nauczyć noszenia na komendę, aby nie upuszczał za szybko i oddawał w porę. Golden może odnaleźć się także w takich sportach jak agility czy obedience. Tropienie też będzie dla niego przyjemnością. Sprawdza się także w ratownictwie, jak i w prawidłowo poprowadzonej dogoterapii.

Jak to jest z życiem w rodzinie? Golden jest uznawany za bardzo rodzinnego psa.

Jednak niech nas nie zwiedzie sformułowanie „dobry pies dla dziecka”. Nie ma psów „dla dzieci”. Mogą wspaniale sprawdzić się w domu, w którym są dzieci, ale przewodnikiem golden retrievera, jak każdego psa, musi być osoba dorosła, świadoma rasy.

Podsumowując: golden retriever to bardzo inteligentny, radosny, wszechstronny, empatyczny, przyjazny pies. Szybko się uczy, lubi współpracować z człowiekiem i jest towarzyski. Bywa jednak uparty, ma tendencje do wymuszania jedzenia, jest bardzo ciekawski i często… nie przepuści kałużom. Kocha aport, wodę, długie spacery, pracę nosem, zabawę, kontakt z ludźmi i innymi psami. Wymaga konsekwencji w szkoleniu, stawiania granic, cierpliwości opiekuna i… czasu.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Jeśli mu ten czas damy, zyskamy oddanego, wspaniałego przyjaciela! Wszystkim wspaniałym goldenom życzymy zdrówka, bo to im się bardzo przyda!

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Prebiotyki w diecie psa, MOS i FOS
11/02/2024
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać