Mężczyzna zginął ratując psa przed utonięciem

Mężczyzna zginął ratując psa przed utonięciem

Tragedia nad Wisłą w Krakowie przypomina nam o niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać na wszystkich miłośników psów podczas wakacyjnych wyjazdów nad wodę. Mężczyzna stracił życie, próbując uratować swojego psa, który wpadł do rzeki. Choć zwierzę dzięki pomocy świadków zdarzenia ocalało, to opiekun niestety zmarł. To zdarzenie stanowi ostrzeżenie dla wszystkich, którzy zabierają swoich czworonożnych przyjaciół na kąpieliska.

Wspieraj Autora na Patronite

W czwartek wieczorem 29 czerwca w rejonie stopnia wodnego Przewóz na Wiśle doszło do tragicznego incydentu, mężczyzna zginął ratując psa

Pies jednego z mieszkańców Krakowa wpadł do rzeki, a jego oddany właściciel nie zastanawiając się długo, wskoczył za nim, aby go uratować. Niestety, nie udało mu się wydostać na powierzchnię wody, zostając wciągniętym przez wir. Mimo reanimacji przeprowadzonej przez służby ratunkowe, nie udało się uratować życia mężczyzny. Mężczyzna zginął ratując psa. To wzruszające świadectwo miłości i oddania, ale też bolesne przypomnienie o konieczności zachowania rozwagi i ostrożności podczas kontaktu z wodą w obecności naszych pupili.

Zobacz naszą ofertę

Kość do żucia OSTRICH 17cm

Kość do żucia OSTRICH 17cm

Kość do żucia z dodatkiem strusia i penisów wołowych

22,90 
Przysmak dla psa z królika Naturel Soft 100g

Przysmak dla psa z królika Naturel Soft 100g

Przysmak wzbogacony rozmarynem

Trenerki z olejem z łososia Sport Up! 300g

Trenerki z olejem z łososia Sport Up! 300g

Smakowite przekąski na czas treningu

Wiele psów uwielbia wodę i często nie potrafią oprzeć się chęci do kąpieli. Dla niektórych radość z wodnych igraszek może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza w miejscach, które są im nieznane lub potencjalnie groźne. Warto więc pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić zarówno nas, jak i naszych czworonożnych przyjaciół przed tragicznymi skutkami.

Po pierwsze, zawsze trzeba bacznie obserwować swojego psa nad wodą, zwłaszcza jeśli wiemy, że uwielbia pływanie. Psi instynkt może czasem zaprowadzić go zbyt daleko od brzegu, a nurt wody może być silniejszy niż się wydaje. Miejmy zawsze oko na naszego pupila i nie pozwólmy mu się zbytnio oddalić.

Po drugie, jeśli wybieramy się na tereny nieznane i potencjalnie niebezpieczne, warto założyć psu kapok i mieć go na długiej lince. W przypadku nagłej potrzeby możemy skutecznie kontrolować jego ruchy i uniknąć niebezpieczeństwa.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Nigdy nie zapominajmy, że psy są naszymi towarzyszami a ich bezpieczeństwo zależy od naszej opieki.

Musimy podejmować odpowiedzialne decyzje i unikać ryzykownych sytuacji, które mogą prowadzić do tragedii.

Bezpieczeństwo naszych psów jest naszym priorytetem, ale równie ważne jest nasze własne życie.

Miejmy to na uwadze, wychodząc nad wodę z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Dbałość o ich bezpieczeństwo i kontrola nad nimi to klucz do uniknięcia tragedii. Nie zapominajmy również, że w razie wypadku lub sytuacji zagrożenia należy natychmiast wezwać pomoc odpowiednich służb, które mają doświadczenie i odpowiednie umiejętności w ratowaniu ludzi i zwierząt.

Pamiętajmy, że nasze psy są naszymi najwierniejszymi towarzyszami i wartościowymi członkami naszej rodziny. Dlatego też musimy zawsze dbać o ich bezpieczeństwo i unikać ryzykownych sytuacji, które mogą zagrażać ich i naszemu życiu.

Źródło: https://tvn24.pl
Zdjęcie Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Aktywny spacer ze szczeniakiem
07/03/2024
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać