Hej, Człowieku, pokaż serce zwierzętom ze schroniska!

27/08/2022
Hej, Człowieku, pokaż serce zwierzętom ze schroniska!

Schronisko dla bezdomnych zwierząt DISEL w Aleksandrowie Kujawskim kończy swoją działalność. Azyl pokonała inflacja i drożyzna. Oprócz zachęcania do pilnej adopcji zwierząt, proszą też o pomoc w spłacie kredytów. Ich zbiórkę możecie wesprzeć na jednym z portali pomocowych.

 W poruszającym wpisie w mediach właściciele schroniska piszą:

– Koszty naszej działalności wzrosły na tyle dużo, że każdy miesiąc kończymy z długami. Wszechobecna drożyzna niszczy nas z każdej strony. Cios za ciosem. Będąc odpowiedzialni za los takiej ilości zwierząt nie możemy na to pozwolić.

Sytuacja jest trudna zarówno dla pracowników, jak i wspaniałych wolontariuszy schroniska, którzy przez lata, z wielkim zaangażowaniem, pomagali zwierzętom. Schronisko działać będzie do końca roku i na ten okres potrzebuje pomocy finansowej.

Obecnie priorytetem jest adopcja zwierząt, żeby żadne zwierzę nie zostało bez opieki i dobrego domu. Podopiecznych azylu przybywa, a tylko nieliczni opuszczają jego mury. Przez cztery miesiące właściciele schroniska spłacić muszą kredyt, który zmuszeni byli zaciągnąć na zaległą fakturę weterynaryjną, a ewentualną nadwyżkę przeznaczą na zaopatrzenie magazynu w karmę.

Aby rozpowszechnić apel oraz zbiórkę schroniska, powstała piosenka zachęcająca do adopcji.

 

Zwierzęta do adopcji zobaczyć można na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym Schroniska dla bezdomnych zwierząt DISEL.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/pozegnanie

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem duże rasy 15kg
  339,00  329,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Functional Treats Immunity Game Dog Functional Treats Immunity
  24,00 

  Zobacz
 • Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras 1kg
  29,00 

  Zobacz
 • Baltica Junior z kaczką i łososiem Baltica Junior z kaczką i łososiem - duże rasy - 15kg
  339,00  322,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
Jolanta
1 rok temu

I zaczęło się jedna z najgorszych i najsmutniejszych rzeczy w czasach, których przyszło nam żyć to to, że będą zamykane schroniska pewnie te największe obowiązkiem naszym wobec zwierząt jest zajęcie się nimi z mądrością. Przede wszystkim niedopuszczanie do dalszego rozmnażania się psów i kotów mamy zrobić to my właściciele i gminy, drugą rzeczą kontrola i bezwzględne zamykanie pseudo hodowli tu chyba nasze państwo powinno się tym zająć i moim zdaniem za każdego przyjętego psa do schroniska, jeśli wiadomo kto oddaje wysoka opłata na co najmniej 3 miesięczne utrzymanie (utopia?) Idą ciężkie czasy dla wszystkich nie wyobrażam sobie losu zwierząt w… Czytaj więcej »

Sprawdź także
Nagroda dla psa, czyli z sercem do psa
20/10/2023
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać