Grupa badaczy uratowała starszą suczkę

Grupa badaczy uratowała starszą suczkę

Grupa badaczy jaskiń uratowała starszą suczkę Abby, która spędziła w jaskini dwa miesiące! Mimo podeszłego wieku, udało się jej przeżyć w chłodnej jaskini. Ratownicy mówią, że chociaż w jaskini suczka miała dostęp do wody i skorupiaków, to jej przetrwanie graniczyło z cudem.

Grupa badaczy ratuje starszą suczkę

Ta historia wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych. Grupa badaczy jaskiń wybrała się do jaskini w Missouri. Kiedy zeszli na dość dużą głębokość, zauważyli, że jest tam zwierzę. Okazało się, że to starsza, mała suczka. Nie poruszała się, wokół niej była ciemność, było chłodno. „Już wcześniej brałem udział w ratowaniu zwierząt z jaskiń, bo opiekunowie kontaktowali się z nami w celu odnalezienia pupili. Tutaj było zupełnie inaczej. Nagle po prostu natknęliśmy się na nią. To było wielkie zaskoczenie” – mówi Gerry Keene, jeden z ratowników suczki, w wywiadzie dla Newsweeka.

Suczka spędziła w jaskini dwa miesiące!

Suczka bez problemu dała sobie pomóc, więc akcja nie trwała zbyt długo. Rick Haley, jeden z grupy badaczy jaskiń, napisał w mediach społecznościowych, że cała akcja trwała około godziny, dzięki współpracy psa z ratownikami. Nie była jednak łatwa. Jaskinia w Missouri jest jedną z najdłuższych jaskiń w Stanach Zjednoczonych. Grupa musiała wynieść suczkę przez niewielki otwór.

Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem, a grupa grotołazów zaczęła poszukiwania opiekunów czworonoga. Dotarli do Jeffa Bohnerta, któremu w czerwcu zaginęła suczka w podeszłym wieku. Okazało się, że to ona. Jeff stracił już nadzieję na to, że się odnajdzie. Abby wywołała łzy radości w oczach córki Jeffa, która mocno za nią tęskniła. Zżyła się bowiem z Abby od dzieciństwa.

„Teraz z dnia na dzień Abby staje się coraz silniejsza. Nie widać większych obrażeń. Jest jeszcze chuda, ale odżywiamy ją jak najlepiej, aby szybko wróciła do normy. Jesteśmy wdzięczni” – podkreśla opiekun suczki.

Źródło: Newsweek.com

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • HolistaPets Omega3 Fish Oil HolistaPets Olej Omega3 500ml
  99,00  94,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 74,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Omega Forte Game Dog Omega Forte 120 kapsułek
  59,00  56,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 56,00 .


  Zobacz
 • AniFlexi MARINE V2 Game Dog AniFlexi MARINE V2
  89,00  84,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 84,00 .


  Zobacz
 • Trenerki z jagnięciną Trenerki z jagnięciną Sport Up! 300g
  11,99 

  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Fundacja Rasowy Kundel, Pracuj.pl i Kasia Gandor po raz kolejny z odsieczą dla bezdomnych psów
26/10/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać