Sprawdź także
Teoria zapachu i niezwykły nos psa, część druga
27/04/2022
Agnieszka Czylok

Dbajmy o psy i inne zwierzęta w czasie mrozów!

Dbajmy o psy i inne zwierzęta w czasie mrozów!

W tym roku zawitała do Polski prawdziwa zima, zabawy w śniegu są atrakcją dla wielu psów, jednak wraz z piękną zimą, przywędrował także spory mróz.

IMGW-PIB podaje, że w połowie stycznia temperatury w niektórych rejonach Polski osiągnęły niemal -30 stopni Celsjusza. Dawno nie było takiego mrozu, który może zagrażać życiu ludzi i zwierząt.

Do IMGW dotarło już wiele sygnałów o tragediach psów i kotów. Dlatego wydany został komunikat z prośbą o zabezpieczanie zwierząt w najlepszy możliwy sposób, przetrzymywanie ich w domach lub ciepłych pomieszczeniach. „Musimy wspólnie o to zadbać. Rozglądajcie się dookoła, wśród sąsiadów, interweniujcie, rozmawiajcie” – podkreśla IMGW.

W Polsce wciąż wiele zwierząt utrzymywanych jest w niewłaściwych warunkach i co roku organizacje ochrony zwierząt biorą udział w wielu interwencjach z powodu niezapewnienia zwierzętom przez ich opiekunów odpowiedniego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, zagrażającymi ich zdrowiu bądź życiu, co samo w sobie jest przestępstwem. „Znanych jest wiele udokumentowanych przypadków zamarznięcia zwierząt podczas silnych mrozów. Szczególnie narażone są zwierzęta domowe, psy utrzymywane w kojcach bądź na uwięzi, koty bezdomne i wolnożyjące” – czytamy w komunikacie IMGW-PIB.

Apel IMGW
https://www.imgw.pl/wydarzenia/apel-imgw-pib-dbajmy-o-zwierzeta-podczas-mrozow

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
newsletter