Czy kary za pozostawienie psa w nagrzanym aucie powinny być większe?

Czy kary za pozostawienie psa w nagrzanym aucie powinny być większe?

Doświadczyliśmy już pierwszych wysokich temperatur w tym roku. Wkrótce będzie ich coraz więcej i niestety znowu może pojawić się duży problem: pozostawienie psa w nagrzanym aucie. Czy kary za taki czyn powinny być wyższe? Zapytano o to ostatnio na antenie Radia Super Nova.

Wspieraj Autora na Patronite

Pojawiają się apele policjantów, aby opiekunowie nie zostawiali czworonogów w zamkniętym aucie z wyłączonym silnikiem, zwłaszcza wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz jest naprawdę wysoka.

Sami często źle znosimy upały, więc warto wczuć się w to, co może czuć zwierzę pozostawione w aucie, będącym w tym momencie swoistym „piekarnikiem”. Do tragedii może dojść szybko…

Zobacz naszą ofertę

Promocja!
HolistaPets Arthro Strong 200g

HolistaPets Arthro Strong 200g

Suplement na stawy dla psów

79,00  71,00 
Piłka dla psa ChuckIt Ultra 6cm

Piłka dla psa ChuckIt Ultra 6cm

26,00 
Olej z łososia dla psów Pokusa 300ml

Olej z łososia dla psów Pokusa 300ml

Olej dla psów bogaty w kwasy Omega-3

69,00 

Za zaniedbanie swojego psa grozi mandat do 500 zł. Niekiedy opiekun może stanąć też przed sądem. Ostatnio na antenie Radia Super Nova podjęto temat, czy kary za pozostawienie psa w nagrzanym samochodzie powinny być większe niż dotychczas. Do jakich wniosków doprowadziła rozmowa Artura Jarząbka z gośćmi programu i słuchaczami? Dziennikarz zaprosił do udziału w audycji prawniczkę z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals Magdalenę Silską oraz lekarz weterynarii Darię Orzeł.

Magdalena Silska ze smutkiem w głosie mówiła, że już od wiosny przychodzą do TOZ zgłoszenia dotyczące psów pozostawionych w zamkniętym aucie. „Bardzo często nie ma świadomości, co dzieje się ze zwierzęciem pozostawionym w samochodzie, który bardzo często zamienia się w pułapkę, z której nie może się wydostać” – mówiła prawniczka. „A pies sam sobie, wiadomo, okna nie uchyli” – dodał redaktor prowadzący. Skutki niewiedzy mogą być opłakane. Prawniczka dodała, że kiedy człowiek widzi, że pies w zamkniętym, nagrzanym aucie dyszy, słabnie, ma obowiązek udzielenia mu pomocy.

Daria Orzeł natomiast wspominała wydarzenie, kiedy to sama była świadkiem bardzo smutnej sytuacji. Mężczyzna zostawił dwa psy w zamkniętym aucie na czterdzieści minut w temperaturze ponad 30°C! W takiej sytuacji lekarz weterynarii radzi od razu kontaktować się ze strażą miejską lub policją. Jeśli widzimy, że pies w aucie nie reaguje na nasze ruchy na zewnątrz, trzeba jak najszybciej zacząć działać, aby go wyciągnąć z pojazdu.

Bestsellery

Promocja!
Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma Pokusa cielęcina z łososiem – 12kg

Karma sucha cielęcina z łososiem dla psów dla psów dorosłych

244,00  234,00 
Promocja!
Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Karma Pokusa dla szczeniaka z wołowiną i łososiem – 12kg

Bezzbożowa karma wołowina z łososiem dla szczeniąt i psów młodych

259,00  249,00 
Promocja!
Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Game Dog AniFlexi+ V2 250g

Suplement wspomagający prawidłową pracę układu ruchu

119,00  113,00 

Podczas audycji dzwonili słuchacze, którzy wypowiadali się na temat tego, czy kary powinny być większe.

Jedna ze słuchaczek zapytała, czy nie da się szukać innych sposobów niż karanie. Redaktor odpowiedział, że na pewno trzeba podnieść poziom edukacji w tym temacie, aby zapobiegać tragediom. Wiedza powinna być większa… a co z tymi karami? Zdania są jak zwykle podzielone.

 źródło: Radio Super Nova

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Fundacja Rasowy Kundel, Pracuj.pl i Kasia Gandor po raz kolejny z odsieczą dla bezdomnych psów
26/10/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać