Alaskan Malamute uratował alpinistę!

Alaskan Malamute uratował alpinistę!

Alaskan Malamute uratował swojego przewodnika, ogrzewając go własnym ciałem. Alpinista wraz z psem o imieniu North wyruszył w Góry Dynarskie. Wtedy wydarzył się wypadek – człowiek po upadku doznał poważnego urazu nóg, psu nic się nie stało. Jednak czworonóg czuwał przy alpiniście, aż nadeszła pomoc.

Alaskan Malamute ratuje swojego przewodnika

To prawdziwa opowieść o psiej przyjaźni i wierności. Pokazuje, że przyjaźń między człowiekiem a psem nie zna granic. Do zdarzenia doszło w Chorwacji, w drodze na szczyt Vaganski Vrh (1 757 m n.p.m), mieszczący się w Górach Dynarskich. Alpinista wybrał się w Nowy Rok na wyprawę w góry wraz ze swoim czworonożnych towarzyszem, psem rasy alaskan malamute o imieniu North. Niestety, noworoczna wyprawa przerodziła się w dramat, kiedy mężczyzna spadł ze stoku o wysokości 150 metrów i doznał poważnego urazu nóg. Nie mógł się dalej poruszać.

Alaskan Malamute ogrzewał opiekuna swoim ciałem

Alpinista miał szczęście, że u jego boku był pies zaprzęgowy – North. Psu nic się nie stało. Nie zostawił opiekuna, ale czuwał przy nim wiernie. Czworonóg wykazał się niezwykłą miłością i lojalnością. Wyczuł, że jego opiekun jest ranny i odczuwa ból. Unieruchomionemu człowiekowi zaczęło robić się coraz bardziej zimno, bo w nocy, w tym górskim terenie, panował duży mróz. Pies położył się na alpiniście, zwinął w kłębek i ogrzewał opiekuna swoim ciałem, aż nadeszła pomoc. Przez kilka godzin nie odstępował swojego przewodnika na krok. Gdyby nie on, człowiek mógłby zamarznąć.

Alaskan Malamute wierny do końca akcji

North był przytulony do swojego opiekuna do momentu, aż przybyli ratownicy. Akcja ratownicza trwała trzynaście godzin. Brało w niej udział 27 ratowników. Warunki były trudne: śnieg, lód, złamane drzewa, osuwiska. To wszystko sprawiało, że akcja była ciężka zarówno fizycznie, jak i technicznie. W końcu ratownicy dotarli do poszkodowanego alpinisty. Na miejscu zobaczyli leżącego na nim psa. Alaskan Malamute ciepłem swojego ciała uratował człowieka przed skrajnym wychłodzeniem. Lojalność psa nie ustała po przybyciu ratowników. North nie chciał zostawić swojego przewodnika. Chorwaccy ratownicy, po udanej akcji, przekazali rannego człowieka pod opiekę lekarzy. North otrzymał pochwałę za swój bohaterski czyn.

Źródło: HGSS – Hrvatska Gorska Služba Spašavanja – fb.com/HrvatskaGSS; hgss.hr

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem duże rasy 15kg
  339,00  329,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Functional Treats Immunity Game Dog Functional Treats Immunity
  24,00 

  Zobacz
 • Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras 1kg
  29,00 

  Zobacz
 • Baltica Junior z kaczką i łososiem Baltica Junior z kaczką i łososiem - duże rasy - 15kg
  339,00  322,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
R.A.S.Z.K.A. warsztaty sportowe dla każdego psa
07/06/2023
Zofia Mrzewińska
newsletter
Proszę czekać