1 lipca obchodzony jest Dzień Psa. To polskie święto!

1 lipca obchodzony jest Dzień Psa. To polskie święto!

1 lipca w Polsce świętują nasi czworonożni przyjaciele. Niejednokrotnie można spotkać się dziś z nazwą Światowy Dzień Psa, ale tak naprawdę ten dzień nie ma międzynarodowego charakteru. Międzynarodowy Dzień Psa przypada 26 sierpnia. Cóż, jak to się mówi: każda okazja do świętowania się liczy…  

Opiekunowie psów często powtarzają, że ich czworonożni członkowie rodziny Dzień Psa mają codziennie. Jeśli tak jest, to pięknie! Jednak, jak to się mówi: każda okazja do większego świętowania się liczy. A nasz czworonożny przyjaciel na pewno nie pogardzi np. nowym gryzakiem. Bywa, że w tygodniu jesteśmy bardzo zagonieni, więc dłuższe atrakcje w terenie z super przysmakami w tle, na pewno będą też dobrym podkreśleniem tego wyjątkowego dnia. A jeśli ktoś nie ma psa? 1 lipca jest wspaniałą okazją, aby wesprzeć np. fundacje zajmujące się pomocą czworonogom.

Dlaczego w ogóle 1 lipca świętujemy Dzień Psa?

Inicjatywa ta została ustanowiona w 2007 roku. Na pomysł wpadli ludzie tworzący czasopismo „Przyjaciel Pies”. Wybrali datę na początku wakacji, gdyż chcieli podkreślić, jak ważna jest opieka nad czworonogami i odpowiedzialność za każdego psa. Niestety, wakacje to nie tylko czas radosnego odpoczynku, ale i czas, w którym niektórzy porzucają swoje psy. Wiele psów trafia wówczas do schroniska lub wciąż jeszcze zdarzają się przypadki, kiedy można znaleźć psa pozostawionego w lesie. Choć ufamy, że takich przypadków jest coraz mniej, to geneza tego dnia wiążę się właśnie z tym, aby pamiętać, że pies to odpowiedzialność i nie porzuca się go jak „starą rzecz”.

Na szczęście, coraz więcej osób zabiera swoje psy na wakacje, a jeśli nie może tego uczynić, dba o to, aby psiak trafił do porządnego hoteliku dla psów. O pobyt z psem na urlopie też nie trzeba dziś się martwić aż tak, jak kiedyś. Pensjonaty, hotele, restauracje i inne miejsca są coraz bardziej otwarte na odwiedziny czworonogów. Niektóre miasta mają nawet specjalne naklejki na drzwiach lokali, mówiące o tym, że pies jest w środku mile widziany. W Dzień Psa pozostaje nam życzyć, aby wszystkie psy miały świadomych, odpowiedzialnych opiekunów i wszędzie były dobrze traktowane.

Obraz anncapictures z Pixabay

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • HolistaPets Omega3 Fish Oil HolistaPets Olej Omega3 500ml
  99,00  94,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 74,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Omega Forte Game Dog Omega Forte 120 kapsułek
  59,00  56,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 56,00 .


  Zobacz
 • AniFlexi MARINE V2 Game Dog AniFlexi MARINE V2
  89,00  84,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 84,00 .


  Zobacz
 • Trenerki z jagnięciną Trenerki z jagnięciną Sport Up! 300g
  11,99 

  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Hybryda psa i wilka – zagrożenie dla dzikich Karpat Południowych?
06/11/2023
Piotr Cywicki
newsletter
Proszę czekać