Kij czy marchewka

Kij czy marchewka

Oczywiście marchewka!!!

Najważniejszy sygnał – „siad”

Zaczynamy od „siad”, bo przyjęcie na hasło pozycji siedzącej niesłychanie ułatwia nam i psu wspólne życie w jednym świecie.

Totalne nieporozumienie, czyli czemu on ciągnie

Ręce wydłużają się coraz bardziej, wyrywane razem z płuckami!

Nieubłagana konsekwencja

Nieubłagana konsekwencja w wychowywaniu psa oznacza, że zawsze, oczekując tego samego zachowania, wydajemy to samo polecenie słowne lub znak optyczny.

Zaplanowana podróż

Oczekiwane elementy zachowania – jazda na tylnym siedzeniu, cisza podczas jazdy, czekanie na otwarcie drzwi, siadanie przed samochodem.

Pozorna niekonsekwencja

Co to jest pozorna niekonsekwencja?

Słowa, słowa, słowa, słowa

Na bramie każdej hodowli psów, na formularzach zgłoszeń na wystawy, w sklepie zoologicznym i w schronisku dla bezdomnych zwierząt jak największymi literami powinno widnieć wypisane zdanie – PIES NIE ROZUMIE ZNACZENIA LUDZKICH SŁÓW.

Wyodrębnienie sygnału

Słoneczko świeci, mysz ukryła się w norce, kieszenie pana pachną smakołykami, pan wydając dziwne dźwięki zbliża do psiego nosa rękę ze smakołykiem.

Trening ułatwia życie, zabawa ułatwia trening

Dzieci nudzą się w czasie deszczu, a psy w czasie treningu.

Jak wymuszać?

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie mamy możliwości uzyskania prawidłowego zachowania psa, i trzeba to zachowanie wymusić, najlepiej abyśmy nie my je wymuszali.

Skąd te kłopoty

Nie tylko przyjemności czekają nas ze zwierzakiem.

Wspólny język

Zaczynamy od budowania podstaw wspólnego języka, tak, aby nasze sygnały były zrozumiałe dla psa.

Kochaj mnie, Mój Piesku – pracuj ze mną, Panie Mój

Niemal dla każdego właściciela psa najważniejsza jest chęć zwierzęcia do podążania za człowiekiem, chęć przebywania razem.

Rodzi się pies

Rodzi się pies.

Człowiek kształtuje psa

Zachowania psa dorosłego, rasowego czy nie, zależą od predyspozycji genetycznych, warunków życia prenatalnego i wczesnego odchowu, wczesnej socjalizacji i późniejszych doświadczeń obejmujących także ukierunkowane szkolenie.

Prawa dla wszystkich

Psów na ogół nie znajduje się w kapuście ani ich bocian nie przynosi – kupiliśmy szczeniaka, sprawdzając dokładnie jego pochodzenie i warunki odchowu, wzięliśmy z litości dorosłe azylowe nieszczęście, rozczuliliśmy się nad maleńkimi futrzakami piszczącymi w pudełku na ulicy.

Straszna domowa klatka???

Jest niemal pewne, że szczenię pozostawione na dłuższy czas samotnie w domu spróbuje naturalnej eksploracji naszego mieszkania, z fatalnym skutkiem dla nas lub dla siebie.

Ujdzie nam na sucho

Naprawdę warto wiedzieć, w jakich warunkach szczenięta trzymane były u hodowcy, czy były wypuszczane o świcie na wybieg, czy siusiały i kupy robiły na rozłożone gazety lub szmaty.

Zapisz się do newslettera