Młody policyjny pies Mig odnalazł zaginionego seniora

Młody policyjny pies Mig odnalazł zaginionego seniora

We wrocławskiej komendzie pracuje dopiero od miesiąca a już zdążył pokazać, że nie znalazł się tam przez przypadek. Owczarek belgijski Mig odnalazł zaginionego seniora, które wyszedł z wrocławskiego szpitala i niestety zgubił się na zielonych terenach. Dzięki psu, mężczyznę udało się szybko przekazać pod opiekę rodziny.

 Mig pracuje we wrocławskiej komendzie u boku swojego przewodnika, młodszego aspiranta Mateusza Jankowskiego.

W ubiegłym tygodniu ten policyjny team odnalazł zaginionego seniora, który wyszedł ze szpitala i ślad po nim zaginął. To kolejna sytuacja, w której niezbędna okazała się pomoc psiego nosa.

Starszy, 72-letni mężczyzna po wyjściu ze szpitala, przez wiele godzin nie dawał znaku życia. Kiedy rodzinie w końcu udało się skontaktować z seniorem, ten nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje. Zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję. Zaczęto poszukiwania. W akcji poszukiwawczej wziął udział młody, czteroletni owczarek belgijski, służący od miesiąca w Komendzie Policji we Wrocławiu.

Jak podaje asp. szt. Monika Kaleta, owczarek Mig po wywęszeniu części ubrania zaginionego mężczyzny, od razu skierował się w stronę nieodległych zarośli. Po przejściu ponad 300 metrów w gęstej zieleni dał znać, że zbliża się do celu. I właśnie wśród krzaków i drzew odnalazł zaginionego seniora. Mężczyzna był bardzo wyczerpany i przestraszony. Tłumaczył, że stracił orientację w terenie i nie miał siły wrócić do punktu wyjścia.

Na szczęście 72-latkowi nic poważnego się nie stało. Został przekazany pod opiekę rodziny. Dzięki Migowi i jego przewodnikowi cała historia skończyła się pomyślnie. To kolejny przykład, jak ważna jest służba czworonożnych funkcjonariuszy i ich odpowiednie przeszkolenie.

Źródło: KMP we Wrocławiu, dolnoslaska.policja.gov.pl (https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/aktualnosci/biezace-inf/45678,Policyjny-pies-Mig-wraz-z-przewodnikiem-odnalezli-zaginionego-seniora.html)

Jeśli podobał Ci się artykuł, postaw kawę nam i naszym psom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:

Wybrane produkty

 • Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem Baltica Junior hipoalergiczna karma z łososiem duże rasy 15kg
  339,00  329,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
 • Game Dog Functional Treats Immunity Game Dog Functional Treats Immunity
  24,00 

  Zobacz
 • Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras Baltica karma z rybą bałtycką dla małych ras 1kg
  29,00 

  Zobacz
 • Baltica Junior z kaczką i łososiem Baltica Junior z kaczką i łososiem - duże rasy - 15kg
  339,00  322,00 

  Najniższa cena z ost 30 dni 322,00 .


  Zobacz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
HMB dla psów, korzyści i zastosowania
07/06/2023
Redakcja Nosem.pl
newsletter
Proszę czekać